Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Kakve veze ima samsung sa bilo čim? Zvecka svaka kamera koja ima OIS.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Ne sme da zvecka nista, to je bas u suprotnosti sa OIS sistemom bilo koje vrste...
 
I na mom se cuje zveckanje u predelu kamere.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Da li je neko imao problem sa wifi na p30 pro, imam utisak da se telefon s vremena na vreme kao izbaci s wifi ili bude tipa na 0kbps brzini, i onda se vrati kao nazad i ja kad primetim to spustim notification bar i vidim kao da opet trazi net, pocinjem da sumnjam da se desava da random nestaje i onda na primer ako sam u pozivu na viberu, connection lost i u trenutku ugasim wifi i cim uzme mobilni net odma sve najnormalnije. I da u poredjenju sa mojim starim redmi note 4x, kad odem par soba dalje od routera, daleko vece brzine ima note 4x, sto je nelogicno, pa sam hteo da vidim kakva su vam iskustva kad je tel par zidova do routera, ili telefon ima slab wifi ili je defektan...
Jos jedna stavka, a to je da li postoji da na neki nacin detektujem u cemu je problem, da li je mozda do sbb routera ili do wifija telefona, jer ovo mi se sigurno desava par puta dnevno svakog dana..

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Ja sam na lite verziji i kod mene se desi da se samo izgubi signal i on se odmah nakaci na unifi. Mislim da je to do rutera. Prosli telefon p9lite, koristim ga i samo mi se odjednom pojavi konektovan tu i tu, na taj glavni signal iako njega koristim. On se nije prebacivao na unifi kao p30lite.

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
I meni su tako rekli da je normalno da zvecka. A od druga ne zvecka uopste a moj se bas cuje. Tako da ako je normalno da zvecka valjda svi zveckaju a ne jedan da jedan ne. No nebitno, ja sam prvenstveno zbog osvetljenja poslao na reklamaciju. Sad cekam sta ce da odgovore.
 
I meni su tako rekli da je normalno da zvecka. A od druga ne zvecka uopste a moj se bas cuje. Tako da ako je normalno da zvecka valjda svi zveckaju a ne jedan da jedan ne. No nebitno, ja sam prvenstveno zbog osvetljenja poslao na reklamaciju. Sad cekam sta ce da odgovore.

Nekada zvecka nekada ne ali to me ne brine nego me zeza notifikacija propustenih poziva i dalje. Nekada se pojavi odmah a nekada posle 10 minuta stigne notifikacija propustenog poziva. Nije jos 10 prelezala decije bolesti
 
Meni je kod starog galaxy s2 ili s4 isto zveckala kamera a nemaju ois

Sent from my phone
 
Ne znam onda, bio sam ubedjen da je to. Bukvalno mi je svaki telefon sa OIS zveckao kod kamere, evo vecina se i dalje koristi, bez problema.

Što se tiče P30 Pro, za sad sam zadovoljan. Softver mi se mnogo manje svidja dizajnom od Oxygen i MIUI, ali jako fino radi. Izmenjao sam sve što je moglo, samo još settings ide na živce. Ekran je baš korektan. Kamerom sam isto zadovoljan, malo preeksponira sve za moj ukus, ali sam pre koristio GCam koji definitivno podeksponira, tako da je možda i do toga. Malo slider dole, ili u postu, i to je to. Prednja je solidno loša ali mi je to i nebitno.

Glavni utisak za sad je baterija. Juče ujutru sam uzeo, namestio sve i napunio. Imao sam "light" dan što se tiče SOTa, oko 5h pa je završio dan sa preko 40%, što mi se nikad nije desilo. Evo trenutno 1h10min SOT, baterija na ravno 90%. Definitivno najbolja stvar kod ovog telefona.

Mislim da ću samo nabaviti spori punjač, telefon svakako punim noću, pa da ne ide bezveze na 40w kad ne mora.
 
Jel ima neko problema sa whatsappom? Mnogo baguje, zaključam telefon dok sam u aplikaciji i otključam opet, force close.

Edit: reinstalirao aplikaciju bez restorea, radi normalno izgleda.
Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drugar kupio xiaomi mi a3 koji je jeftiniji telefon od p30lite i slabiji. Moram da kažem da me je huawei razočarao u jednon delu naspram mi a3. To je sirokougaona fotografija.

Slikao sam sirokougaonu sliku u sobi, dok je na mi a3 lepo fokusirano, na p30lite je znatno losije. Ocekivao sam totalno suprotno, da dobijem nesto losiji kvalitet u odnosu na p30lite, a dobio sam bolju sliku

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
A3 ima f2.2, a p30 lite f2.4 i jos fiksni fokus, tako da je i za ocekivati da je losiji.
 
A3 je dosta bolji od P30 Lite u svakom pogledu, ukljucujuci ekran, jedino je rezoluvija ekrana bolja na P30l.

Slabiji je samo po ceni :)
 
Poslednja izmena:
Drugari meni se čini da mi je baterija znatno lošija na p30 od kad sam uradio update.Da li je neko primetio sličnu stvar?
 
Drugar kupio xiaomi mi a3 koji je jeftiniji telefon od p30lite i slabiji. Moram da kažem da me je huawei razočarao u jednon delu naspram mi a3. To je sirokougaona fotografija.

Slikao sam sirokougaonu sliku u sobi, dok je na mi a3 lepo fokusirano, na p30lite je znatno losije. Ocekivao sam totalno suprotno, da dobijem nesto losiji kvalitet u odnosu na p30lite, a dobio sam bolju sliku

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
P30 lite je krš od telefona, to bi trebalo zaobići u širokom luku

P30 Pro
 
Nema veze s kintom to sto ih je Xiaomi poderao u svemu ispod 300e.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Kako isključiti ovo iz status bara?
ef53777e24734d26ba628781f7afa898.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Potraži u podešavanjima telefona Digital Balance i isključi tu opciju.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
I kod mene na Mate 20 Pro se prikazivalo po default-u, nisam se igrao s podešavanjima notifikacija, ali, ako tu ne može da se isključi, verovatno ne može nigde.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
I kod mene na Mate 20 Pro se prikazivalo po default-u, nisam se igrao s podešavanjima notifikacija, ali, ako tu ne može da se isključi, verovatno ne može nigde.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
Ne znam sta bi rekao na to... Postaje jasnije zašto Emui nije na dobrom glasu

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Hajde da budemo fer prema EMUI-ju, da ga ne ocrnimo unapred :) Evo, sada sam probao. Samo svajpuješ notifikaciju u levo, točkić za podešavanja, izabereš da se notifikacija ne pojavljuje. Rešeno :)
 
Hajde da budemo fer prema EMUI-ju, da ga ne ocrnimo unapred :) Evo, sada sam probao. Samo svajpuješ notifikaciju u levo, točkić za podešavanja, izabereš da se notifikacija ne pojavljuje. Rešeno :)
To sam uradio, vidiš na slici da se sve disable... Zato i kažem bug... Al onda je možda kod mene samo [emoji4]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kod mene to ovako izgleda, i radi.

ca0a9ca14e7103436587f343f88f1d64.jpg
d62fd22f1c6dc6631d30a811cfbc2d82.jpg


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Mislim da ne bi trebalo da bude problema, osim što ćeš verovatno morati ponovo da ih instalitaš/iniciraš/da se uloguješ.
 
Nazad
Vrh Dno