Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Isto i kod mene, ranije mi tokom noći trošio 2-4%, sad svuče i do 20%.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Imam u porodici i P30 i 5T i ni na jednom ni na drugom nema tog problema. Iako pise da G store vuce vise skine 2-3% najvise tokom noci i to na 4G P30 a 5T svuce 1% na wifi. Instalirao sam accubatery kao da mi pokaze apk koje najvise vucu pa cemo videti.
 
Imam u porodici i P30 i 5T i ni na jednom ni na drugom nema tog problema. Iako pise da G store vuce vise skine 2-3% najvise tokom noci i to na 4G P30 a 5T svuce 1% na wifi. Instalirao sam accubatery kao da mi pokaze apk koje najvise vucu pa cemo videti.
Na accubattery Play Store u opste ne prikazuje u aktivne apk. Vec sam ja probao.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Je l ima neko app od Komercijalne banke za mBanking? Pre sam koristio stari ip6 i puno je brže radila nego sad na p30 pro što mi je jako čudno

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kako mogu da prenesem sliku sa p30 na tv koji nije smart? Ili na lap top pa lap top da povežem pomoću hdmi kabla na tv?
 
Na accubattery Play Store u opste ne prikazuje u aktivne apk. Vec sam ja probao.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Da, evo vidim i ja sada to. U realnom koriscenju nemam razliku u potrosnji baterije u odnosu na ranije. Sinoc u 10h napunjen jutos u 5:30 nije skinuo nista, stoji na 100%. Inace, na netu sam pokusao da nadjem nesto o ovome i jedino sto sam uspeo da pronadjem je da se neki korisnik Nova 5T zali na battery drain zbog G store. Jedan jedini post na netu, nema ni za P30/pro. Ovo je do EMUI po mom misljenju. Da je drasticna razlika i da G store ovoliko zaista cedi bateriju bilo bi na netu postova u ogromnoj kolicini.
 
Na upit Huawei Austrija da li postoji mogućnost da P30 serija izgubi GMS i ako se desi da li ću dobiti povrat novca dok je uređaj pod garancijom. Odgovorili su sljedeće...

"Usluge i uređaji koji se prodaju u trgovinama i koji se isporučuju sa Google-om neće biti pod utjecajem sankcija...to također uključuje P30 seriju. Zbog toga ćete moći i dalje koristiti kao i obično s Googleovim uslugama. Na uobičajene funkcije i korisničke usluge pametnih Huawei telefona i tableta koji se prodaju širom svijeta i uređaja koji su još uvijek na skladištu ne utječe ta odredba. Zahtjevi za jamstvo proizvoda i sve što pod to spada ostaju nepromijenjeni. Mi ćemo vam i dalje nuditi izvrsnu uslugu".

Ja osobno također mislim da uređaji koji se prodaju sa Google-om neće izgubiti isti.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Skoro potpuno isti odgovor kao i kod nas, s'tim sto bih rekao da ako su u Austriji dali takav odgovor onda ce tako i biti. Ipak je to ozbiljna drzava i ne smeju bas tako da se igraju sa korisnicima

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Na upit Huawei Austrija da li postoji mogućnost da P30 serija izgubi GMS i ako se desi da li ću dobiti povrat novca dok je uređaj pod garancijom. Odgovorili su sljedeće...

"Usluge i uređaji koji se prodaju u trgovinama i koji se isporučuju sa Google-om neće biti pod utjecajem sankcija...to također uključuje P30 seriju. Zbog toga ćete moći i dalje koristiti kao i obično s Googleovim uslugama. Na uobičajene funkcije i korisničke usluge pametnih Huawei telefona i tableta koji se prodaju širom svijeta i uređaja koji su još uvijek na skladištu ne utječe ta odredba. Zahtjevi za jamstvo proizvoda i sve što pod to spada ostaju nepromijenjeni. Mi ćemo vam i dalje nuditi izvrsnu uslugu".

Ja osobno također mislim da uređaji koji se prodaju sa Google-om neće izgubiti isti.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk

To je potpuno isti odgovor kao i ovde i u svakoj drzavi koliko imam informacije od osoba koje poznajem. S time sto te ovde na pitanje o odsteti upucuju na prodavca ako se to desi. Kako god videcemo. I ja sam misljenja da necemo ostati bez GMS a ovo sa G store battery drain je iskljucivo do EMUI jer meni bateriju ne cedi samo prikazuje tako. Non stop mi je fon na mobile data i dosta ga koristim i ima istu potrosnju i pre ovoga sa G store. Neispeglan EMUI security.

Evo kako se spinuje sa informacijama. Od toga da cemo dobiti A11 preko toga da ce biti EMUI 11 zasnovan na A10 do toga da uopste ne dobijemo EMUI 11:

Meanwhile, Huawei is testing EMUI 11 on its Huawei P40 and Mate 30 series devices. On the other hand, Huawei P30 and Mate 20 series users may have to wait a bit longer to get their share of EMUI 11 beta.
Moreover, Huawei has not officially confirmed EMUI 11 eligibility for these two smartphones but we can assume that the Huawei P30 and Mate 20 models, atleast, eligible to get the latest changes offered with EMUI 11 compared to other old Huawei devices.

https://www.huaweicentral.com/huawe...ty-update-emui-11-testing-may-take-some-time/
 
Poslednja izmena:
Kako mogu da prenesem sliku sa p30 na tv koji nije smart? Ili na lap top pa lap top da povežem pomoću hdmi kabla na tv?

Najbolje da nabaviš USB C to HDMI adapter pa možeš koristiti i na TVu i Laptopu.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako mogu da prenesem sliku sa p30 na tv koji nije smart? Ili na lap top pa lap top da povežem pomoću hdmi kabla na tv?
Negde je bilo reci ovde. Jeste, kao sto kaze i kolega mozes direktno sa hdmi kablom i usb c adapterom. Nisam ni ja verovao ali imas gomilu yt klpova kako to radi.
https://youtu.be/SW-nHwq5P0Y

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja verzija Gcam radi na P30 lite e bez Google servisa, zna li neko iz prve ruke? Skinuo par verzija, ali neće ni jedna, odmah izbaci iz app.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Koja verzija Gcam radi na P30 lite e bez Google servisa, zna li neko iz prve ruke? Skinuo par verzija, ali neće ni jedna, odmah izbaci iz app.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Probaj ovu, meni na p30 radi
d3cd1ab04f2a96f408fb05c02bb26960.jpg



Evo ti link sa mog gdrive
https://drive.google.com/file/d/1uGwXUT1gTywY656kPCJJBx2uK2h951r3/view?usp=drivesdk

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probaj ovu, meni na p30 radi
d3cd1ab04f2a96f408fb05c02bb26960.jpg



Evo ti link sa mog gdrive
https://drive.google.com/file/d/1uGwXUT1gTywY656kPCJJBx2uK2h951r3/view?usp=drivesdk

Sent from my P30 using Tapatalk
Moja greška, sve sam mislio da je P30 lite, a ustvari je p40 lite e[emoji17].
Do sada nasao samo jednu koja radi, ali nema night mode, koji najviše i treba.
Hvala u svakom slučaju.
Prelazim na drugu temu.

Sorry moderatorima za slucajno izabranu pogrešnu temu.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Najverovatniji pravac za P30 seriju? Ostaju G servisi ali nece biti nadogradnje na Android 11...

https://www.huaweicentral.com/huawe...ty-update-emui-11-testing-may-take-some-time/

Huawei P30

Tesko da cemo dobiti i EMUI 11 zasnovan na A10 a kamo li A11. Ovo je drasticno krsenje prava kupca tj uskracivanje zagarantovane softverske podrske. Kada kupci shvate sta i kako pljustace na sve strane. Huawei je obecao i dalje obeceva softversku podrsku ali je nema. Polako samo.
 
Kako piše Huawei Central između ostalog...

"U međuvremenu, Huawei testira EMUI 11 na svojim Huawei P40 i Mate 30 uređajima. S druge strane, korisnici Huawei P30 i Mate 20 serije možda će morati pričekati malo duže kako bi dobili EMUI 11 beta."
Dobit ćete sigurno EMUI 11 prvo na Android 10 pa onda na Android 11.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Ja nisam siguran da ćemo na android 11.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Pa ako će ići P40Pro serija zašto ne bi išla P30?!
Evo tko sve dobiva EMUI 11/Android 11

EMUI 11 ELIGIBLE DEVICES:

Huawei Mate-series:

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro 5G
Huawei Mate 30
Huawei Mate 30 5G
Huawei Mate 30 RS Porsche design
Huawei Mate 20
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 X (5G)
Huawei Mate 20 X (4G)
Huawei Mate 20 Porsche RS
Huawei Mate X
Huawei Mate Xs

Huawei P-series:

Huawei P40
Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro+
Huawei P40 Lite
Huawei P40 Lite 5G
Huawei P30
Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro New Edition

Huawei Nova-series:

Huawei Nova 7 SE
Huawei Nova 7
Huawei Nova 7 Pro
Huawei Nova 7i
Huawei Nova 6
Huawei Nova 6 5G
Huawei Nova 6 SE
Huawei Nova 5T
Huawei Nova 5
Huawei Nova 5 Pro
Huawei Nova 5Z
Huawei Nova 5i Pro

Huawei Enjoy Series:

Huawei Enjoy 20 Pro
Huawei Enjoy Z 5G
Huawei Enjoy 10e
Huawei Enjoy 10 Plus
Huawei Enjoy 10S

Huawei Tablets:

Huawei MatePad Pro 4G
Huawei MatePad Pro 5G
Huawei MatePad
Huawei MatePad 10.8
Huawei MediaPad M6


Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako piše Huawei Central između ostalog...

"U međuvremenu, Huawei testira EMUI 11 na svojim Huawei P40 i Mate 30 uređajima. S druge strane, korisnici Huawei P30 i Mate 20 serije možda će morati pričekati malo duže kako bi dobili EMUI 11 beta."
Dobit ćete sigurno EMUI 11 prvo na Android 10 pa onda na Android 11.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk

Care, nisi procitao do kraja vest. Postavio sam isti link ka HC. U prvo vreme su navodili da ce izbaciti A11 na modelima Mate 30, P30, Nova serije, u koju spada 5T ostale nisam zapamtio, itd. Pa su onda prebacili informaciju da ce navedeni modeli dobiti EMUI 11 zasnovan na A10 i to naveli da je sluzbeno potvrdjeno od Huawei. Sada navode da ce Mate 30 i P40 serija dobiti EMUI 11 a da P30 i Nova 5T nisu sluzbeno potvrdjeni. A11 mi sa GMS necemo dobiti jer ne mogu da dobiju sertifikat od Google da ne bi izgubili G store i ostalo. Sve u svemu igranje kako ima padne na pamet.

EDIT: P40 serija je zasnovana na AOSP i mogu da je nadogradjuju. Ako nas sa P30 serijom prebace na AOSP (GMS u tom slucaju gubimo) dobicemo imi. Ma mene boli uvce za A11 i EMUI 11 neka ispeglaju 10-ku i dovoljno. Ali, da su i ostetili kupce P30 serije jesu.
 
Poslednja izmena:
Pa i sadašnja Android 10 na kojem se zasniva EMUI 10 na P40/P30 seriji je AOSP.
Koja je razlika u kodu između AOSP i Google Edition androida?!

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Pa i sadašnja Android 10 na kojem se zasniva EMUI 10 na P40/P30 seriji je AOSP.
Koja je razlika u kodu između AOSP i Google Edition androida?!

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
P30 serija nije na AOSP Androidu. Regularno ima G servise, punokrvni Android.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Betmenizsrbije, prodaj telefon, jedan je život. Previše gubiš vreme zbog Huawei, kupi sebi iphone.
Uživaj u životu
 
Je l zna neko način da se namesti da na početnom ekranu prstom na dole se spušta panelbsa obaveštenjima itd, a da nije neki drugi launcher tipa poco i to, samsung i xiaomi to imaju u sistemu recimo

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Je l zna neko način da se namesti da na početnom ekranu prstom na dole se spušta panelbsa obaveštenjima itd, a da nije neki drugi launcher tipa poco i to, samsung i xiaomi to imaju u sistemu recimo

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Koliko ja znam to se ne moze menjati, to je sto je malo kopija IOS. [emoji16]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Koliko ja znam to se ne moze menjati, to je sto je malo kopija IOS. [emoji16]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Ima fora kad stavim tri tastera dole da se dodabi 4.za spuštanje panela, ali hteo bih da koristim sa pokretima ali je veliki pa ne mogu palcem da dohvatim lako gore :/

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno