Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Da li neko zna u čemu je razlika između Huawei P30 lite i Huawei P30 lite New Edition telefona. Osim memorije naravno.
Pretpostavljam da je sve full i legalno, da postoji model za EUpošto se Huawei P30 lite New Edition nalazi u prodaji kod legalnih prodavaca sa 2 god. garancije i fisk. računom.
 
Koliko ja znam razlike nema, osim memorija

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Da li neko zna u čemu je razlika između Huawei P30 lite i Huawei P30 lite New Edition telefona. Osim memorije naravno.
Pretpostavljam da je sve full i legalno, da postoji model za EUpošto se Huawei P30 lite New Edition nalazi u prodaji kod legalnih prodavaca sa 2 god. garancije i fisk. računom.

Sem memorije nema nikakve razlike. Na P30 lite i P30 lite new edition neces dobiti ni 10.1 a kamo li nesto vise. Ja bih dodao jos koju hiljadu i kupio Nova 5T, mislim da je P30 Lite precenjen uredjaj tj preskup a Nova 5T ima Kirin 980. Inace, koristio sam P30 Lite 5-6 meseci i odradjuje posao, sada koristim Nova 5T i odlican uredjaj. Na tebi je da izaberes ali ja bih isao na Nova 5T.
 
Ok, hvala..
 
Kod Huaweia nikako Lite modeli,

Ja sam od skoro postao vlasnik P30 i za sad su utisci pomešani, pogotovu što se tiče kamere.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Naprotiv, p40 lite su vrhunski odradili, pogotovo za mlađe kojima nije neophodan gugl i znaku da se snađu

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Za P40 Lite ne znam ali za P20 Lite i P30 Lite znam jer znam ljude koji ih koriste i nisu zadovoljni i imao sam prilike da ih pročačkam.

P.S. kako ste vi ostali zadovoljni kamerama na P30 ?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ja imam p30 i generalno sam zadovoljan kamerom... Nisam nesto preiskusan korisnik, pa ne znam sta smatras zamerkama? Inace celokupno gledano meni je ovo savrsen telefon, i dizajnom i velicinom, softverom... Sve je bas po mojoj volji... Samo da google ostane...

Huawei P30
 
Generalno bilo šta slikano unutra a pri tom da nije dobro osvetljeno daje dosta loše rezultate. Imao sam (još uvek imam) Xiaomi Mi Note 3 I mogu da kažem da je razočaravajuće koliko su kamere slične unutra s obzirom da je ovo telefon star 3 godine i HDR mu je dosta loš. GCam neću ni da poredim. To su moji utisci ako imate neke preporuke oko kamere pišite možda jednostavno sam navikao na GCam Point and shoot I sad mi druge kamere ne daju tražene rezultate.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Generalno bilo šta slikano unutra a pri tom da nije dobro osvetljeno daje dosta loše rezultate. Imao sam (još uvek imam) Xiaomi Mi Note 3 I mogu da kažem da je razočaravajuće koliko su kamere slične unutra s obzirom da je ovo telefon star 3 godine i HDR mu je dosta loš. GCam neću ni da poredim. To su moji utisci ako imate neke preporuke oko kamere pišite možda jednostavno sam navikao na GCam Point and shoot I sad mi druge kamere ne daju tražene rezultate.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Meni je u startu bilo teško da se prebacim na različite kamere sa MiA1 na P30 pro... U prvom momentu nikako nisam bio zadovoljan... Mislim da je tu više razlika u procesiranju slika, a moguće i senzorima, to što Huawei izvuče u mraku to ne moze niko, al ima u zatvorenom taj blagi žuti momenat... Sad imam P30 I valjda sam se navikao, nije velik prelaz sa pro [emoji16]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam par pitanja. Jesu li to neki novi momenti nastupili pa pisete "samo da google ostane" posto nisam ispratio zadnje vreme informacije vezane za Google jer sve stize redovno, svako azuriranje aplikacija i security? Koliko vidim google ce ostati ili ima nekih novih informacija?

Zanima me i ovo, supruga je par meseci nosila P30 sa fabrickom zastitnom folijom i pre neki dan sam joj stavio staklo. Coveka koji je postavljao staklo, kada je pre postavljanja skinuo fabricku foliju pitao sam da li ekran ima nekih ogrebotina, rece mi da nema i postavi staklo covek. Sada primecujem par tackica na nekoliko mesta i uopste ne mogu da skapiram da li je na ekranu ili u samom staklu. Mozda covek nije zagledao a mozda su i te tackice u samom staklu? Imate li takva iskustva da je samo staklo imalo manu tj npr po neku tackicu ili slicno i da li je tako nesto moguce? Staklo nije nekog kvaliteta sigurno, platio sam 600din.

Planiram da kupim detetu, Xiaomi, ali sam procitao ovde u temi da je Xiaomi server blokiran na Sbb-u za update softvera? Da li je realno da su tako nesto ucinili i da li je tacna informacija da je blokiran jer meni je u stanu sve u Sbb, i kablovska, i net, i fiksna telefonija. Hvala
 
Odgovor na prvo pitanje: da, za sada sve radi uobicajeno, security patchevi stizu normalno. Nadamo se da ce tako i ostati...
Na ostala pitanja ne znam odgovor...

Huawei P30
 
Art
66af3741e1ffc94da943ae62ca67278a.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ako već videli niste, plan za ažuriranje EMUI 11, s tim da sam video na nekoliko sajtova da je Android 10 a ne Android 11 :/
95841d2700e83a32990dfc31aedbe7e5.jpg


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Baterija bolja sa ovim 171 updetom. Mislim i pre je bila odlicna, ali sad za nijansu bolja.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ako već videli niste, plan za ažuriranje EMUI 11, s tim da sam video na nekoliko sajtova da je Android 10 a ne Android 11 :/
Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Poslije bi treba biti update na 11 i već smo raspravljali o tome zbog čega je tako samo jr pitanje koji če modeli dobiti update na Android 11 zbog poznatih razloga.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Kao što vidiš od skoro sam u temi i zadnjih nekoliko strana teme sam prelistao i to nisam video. Misliš da će P30 da dobije ?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ta P30 čisto sumnjam zbog poznate situacije...jer Huawei ima pristup samo AOSP Androidu ali što ne znači da će EMUI 11 na Android10 biti lošiji od EMUI11 jer nije na 11ci...
Reci mi zašto je tebi osobno važno da imaš Android 11...imaš neki poseban razlog ili???

P40Pro+ & Tapatalk
 
Imam, prvo zbog toga što se produžuje vek uređaja, drugo što 11tica donosi neke cam2api važne izmene, treće - ukoliko uredjaj koji je (bio) flagship ne dobije barem 2 android updatea od te kompanije ne kupujem više uređaje. Tako više nikad LG neću da kupim. Na Xiaomiju sam imao 3 Android updatea a nije bio flagship uredjaj. Da je EMUI ili MIUI važniji od Android verzije onda bi sad gurali EMUI 11 na Android 7mici.


P.S. P30 i P30pro nemaju restrikcije nikakve kao što imaju P40 i ostali.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne bi trebalo da P30 dobije A11 jer kao i ostali mnogi modeli sa GMS koji su kompatibilni trebalo bi da bude azuriran na Harmony OS. To jeat bice ponudjeno da predjemo na Harmony. Huawei je odustao od Androida 11 zbog mnogih ogranicenja. Okrenuti su Harmony OS mada bih licno voleo da se razresi ta situacija sa Google i da Huawei nastavi sa Androidom jer nimalo nije lako izgraditi novi ekosistem. Pokusali su mnogi pa nije uspelo.

@Dimi89, P30 i P30pro, kao i svi ostali huawei telefoni sa GMS imaju restrikcije u pogledu dobijanja naredne verzije Androida jer Huawei i Google ne mogu da saradjuju tako da onda Huawei ne moze da sertifikuje Android 11 na svojim uredjajima sa GMS. Tako da ako se ne resi ta situacija kao sto sam naoisao vec, dobices mogucnost da predjes na Harmony OS ako zelis ili ostanes na Android i dobijas samo security patch. Inace, neces izgubiti podrsku tako lako, pa mnoge aplikacije rade i na androdu 8 i nizem.
 
Poslednja izmena:
Pojavio se neki rollback na Emui 10.1 na serveru za P30 seriju, znaci ide Beta 11.0 za neke.... Screenshot_20201125_192804_com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder.jpg

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Pa da, piše na rollout planu da ide update u Q1 2021.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Imam, prvo zbog toga što se produžuje vek uređaja, drugo što 11tica donosi neke cam2api važne izmene, treće - ukoliko uredjaj koji je (bio) flagship ne dobije barem 2 android updatea od te kompanije ne kupujem više uređaje. Tako više nikad LG neću da kupim. Na Xiaomiju sam imao 3 Android updatea a nije bio flagship uredjaj. Da je EMUI ili MIUI važniji od Android verzije onda bi sad gurali EMUI 11 na Android 7mici.


P.S. P30 i P30pro nemaju restrikcije nikakve kao što imaju P40 i ostali.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Prvo...prije će crknuti Hardware nego software (EMUI) da se brineš da uređaj neće raditi zbog Androida 10, drugo cam2api kao ni GCam ne trebaju na Huaweiu jer kamera software u kombinaciji sa hardware odrađuje odličan posao (nije to neki tamo brendo da trebaš third-party app da dobiješ dobru fotografiju), treće...nitko te ne tjera da kupuješ ono što ne želiš.
EMUI je davno prevazišao Android...primjera radi... Android tek sada sa 11kom dobija nativni screen recorder, EMUI to ima od verzije 8 (Android 8) tako bez obzir što EMUI11 ostaje na Android 10 funkcije za koje Huaweiu misli da su korisne će se naći u EMUI11 a one koje smatra nepotrebnim neće biti pa čak i da dobiješ Android 11...jednom riječju možeš ti imati EMUI11 zasnovsn i na Android 15 ali ćeš dobiti samo ono što huawei misli da je dobro i to jeste i tajna EMUI_a...njegove fluidnosti, optimizacije, konstitencije i odlične autonomije. Što se mene tiče...ako nastavi ovako kao do sada, mislim na EMUI, može biti zasnovan i na Lolipop_u...ne zanima me da li je 5,8,11 ili 15 sve dok radi u najmanju ruku ovako kao do sada.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda nekom treba. [emoji3]
5dadb4ea352cbfabce0308f7b0dcfe1d.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Jel ima još neko bug da na P30 Pro ne dobija notifikacije od kalendara za događaje koji su podešeni da izbace notifikaciju?

Sva podešavanja sam proverio, notifikacije omogućene, optimizacija baterije isključena i opet ne dobijam notifikacije za događaje iz kalendara

Fabrički kalendar app je u pitanju.

PS. Znam da ima drugih kalendar aplikacija ali mi najviše odgovara ova stock app
 
Da li se još nekom dešava da se posle svakog restarta telefona osvetljenje ekrana vrati na automatsko? P30pro je u pitanju.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno