Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Da li imate isti problem kao ja.. naime.. , igram igricu, surfujem.. whatever (inače koristim gestures), u pozadini se nalazi nekoliko otvorenih aplikacija.. povučem prstom za recent, Chrome ima izgled igrice. Klizne prstom da zatvorim igricu, ali šipak.. to je bio Chrome premaskiran u igricu. Koja glupost. Ne znam šta treba da zatvorim dok ponovo ne pokrenem recents. Refresh ne radi kako treba...? Ima li rešenje za to?

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na firmware finder odavno nema novih verzija softvera u najavi? Poslednja .152 od 2.9

Huawei P30
 
Za p30 pro poslednja verzija je 150.... Sa avgustovskom zakrpom...

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Obicno sredinom meseca se vec pojave nove verzije... Samo kazem

Huawei P30
 
Za p40 gledam na Ffinder ima rollback na emui 10.1. Sto znaci krenuo Emui 11. Pretpostavljam da ce sledeci build biti emyu 11 i za p30 pa zato malo kasnjenje. Screenshot_20200917_165025_com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder.jpg

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Alexxx, a i ostali koji znaju, mada verujem da si ti najvise upucen, sinoc nakon security update izgubio se "sertifikat play zastite", uopste nemam tu opciju u Play prodavnici. Znam da treba neko vreme da prodje ali nista jos uvek da pokaze. Znas li o cemu se radi? Inace ucinilo mi se da je bio tu, tj da je pisalo uredjaj je sertifikovan ali pogresio sam.
 
Proveri opet, sigurno je tu, security za avgust?

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Alexxx, a i ostali koji znaju, mada verujem da si ti najvise upucen, sinoc nakon security update izgubio se "sertifikat play zastite", uopste nemam tu opciju u Play prodavnici. Znam da treba neko vreme da prodje ali nista jos uvek da pokaze. Znas li o cemu se radi? Inace ucinilo mi se da je bio tu, tj da je pisalo uredjaj je sertifikovan ali pogresio sam.
Meni se tako izgubio sertikikat na dan dva i pojavio se sam.

Da ti ne bude frka do tada, instaliraj aplikaciju koja ti potvrđuje da imaš telefon sa G servisima.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.freeandroidtools.safetynettest

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
@ssrki, @srtefanR090, Hvala ljudi sada je tu, ne znam zasto mu je trebalo toliko vremena da se pojavi. @ssrki, da security za avgust.
 
Pošto se primjeri nervoza kod vlasnika starijih Huawei uređaja da opišem moje iskustvo nedostatka GMS ukoliko ista sudbina zadesi vas da morate koristiti HMS jer je google trenutno onemogućio instaliranje "divljeg" GMS na novijim uređajima. Već neko vrijeme koristim P40Pro+ samo i isključivo sa HMSom.
Da ne dužim...šta ne radi...google_ove aplikacije i od 100 aplikacija koje osobno koristim ne radi njih 8 (imgur, polarbeat, park now, fastic, hak, waze, videoder). Istina je da ih nisam nešto pretjerano koristio...neke jednom tjedno neke jednom mjesečno ali ne rade.
Što se tiče google_ovih aplikacija...maps koristim samo se ne mogu ulogirati da mi pamti adrese koje sam tražio (meni ne bitno)...google drive koristim kroz browser.
YouTube...imam vanced i tubemate instaliran. Vanced je kao normalna YT aplikacije samo se ne može ulogirati sa google account_om ako imate vlastite playliste dok u tubemat, se može ulogirati sasvim normalno a meni radi i premium opcija....imate svoje abo kanale, playliste ali je malo "zeznuto" dobiti da playlistu svira sa ugašenim ekranom.
Umjesto chrome koristim opera mini...za bookmarks se mora na PC instalirati opera, ubaciti bookmarks iz chrome, prijaviti se sa operom na PCu i telefonu i bookmarks su tu. Osobno...potrebno je malo navike ali na kraju opera mi je bolja od chrome.
Oni koji koriste google photos bi mogli imati problema (ja ne koristim) jer mi se čini da se ne mogu koristiti kroz browser.
Za Gmail koristim Bluemail i radi normalno...Push obavijesti...ne da se mora ručno ili na 15,30,60 minuta...isprobao više puta i obavijest dolazi 15sek nakon poslanog e-mail_a. Zamjenu za Playstore... AppGallery+Petal Search koji radi odlično i Aptoide.
Problem može biti sa kupljenim aplikacijama i uglavnom onima koje su povezane isključivo sa playstore...one koje se "aktiviraju" email_om i lozinkom rade normalno...kod mene...tapatalk pro, kmoot, lumosity, nova launcher, sun surveyor, sd maid. Ne radi mi recimo inshot pro verzija. Ostalo...Viber (koji mi je dok sam koristio "divlji" GMS pravio probleme...poruke su dolazile tek kad bih ga otvorio isto kao i pozivi ali sada na HMS radi sasvim normalno) WA, Instagram, Snapchat, Facebook i 90%ostalih aplikacija radi normalno...5% aplikacija izbaci poruku da nedostaju play services ali rade normalno...kod mene Adobe aplikacije izbace samo kod kod prvog starta a neke aplikacije (sun surveyor) izbacuju kod svakog pokretanja.
Bankovne aplikacije ovdje u Austriji ne rade jer koriste isključivo i samo Google Push servere dok vidim da u Srbiji i Hrvatskoj ima banaka koje rade normalno sa HSMom.

I na kraju ono zbog čega većina kupuje Huawei uređaje (barem je kod mene tako) radi bez ikakvih problema i još uvjek je bolje nego na većini uređaja sa Google_om a to su kamera i bazerija.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala ti k'o bratu @BricoGO!

Poslato sa Huawei P30 Pro
 
Pošto se primjeri nervoza kod vlasnika starijih Huawei uređaja da opišem moje iskustvo nedostatka GMS ukoliko ista sudbina zadesi vas da morate koristiti HMS jer je google trenutno onemogućio instaliranje "divljeg" GMS na novijim uređajima. Već neko vrijeme koristim P40Pro+ samo i isključivo sa HMSom.
Da ne dužim...šta ne radi...google_ove aplikacije i od 100 aplikacija koje osobno koristim ne radi njih 8 (imgur, polarbeat, park now, fastic, hak, waze, videoder). Istina je da ih nisam nešto pretjerano koristio...neke jednom tjedno neke jednom mjesečno ali ne rade.
Što se tiče google_ovih aplikacija...maps koristim samo se ne mogu ulogirati da mi pamti adrese koje sam tražio (meni ne bitno)...google drive koristim kroz browser.
YouTube...imam vanced i tubemate instaliran. Vanced je kao normalna YT aplikacije samo se ne može ulogirati sa google account_om ako imate vlastite playliste dok u tubemat, se može ulogirati sasvim normalno a meni radi i premium opcija....imate svoje abo kanale, playliste ali je malo "zeznuto" dobiti da playlistu svira sa ugašenim ekranom.
Umjesto chrome koristim opera mini...za bookmarks se mora na PC instalirati opera, ubaciti bookmarks iz chrome, prijaviti se sa operom na PCu i telefonu i bookmarks su tu. Osobno...potrebno je malo navike ali na kraju opera mi je bolja od chrome.
Oni koji koriste google photos bi mogli imati problema (ja ne koristim) jer mi se čini da se ne mogu koristiti kroz browser.
Za Gmail koristim Bluemail i radi normalno...Push obavijesti...ne da se mora ručno ili na 15,30,60 minuta...isprobao više puta i obavijest dolazi 15sek nakon poslanog e-mail_a. Zamjenu za Playstore... AppGallery+Petal Search koji radi odlično i Aptoide.
Problem može biti sa kupljenim aplikacijama i uglavnom onima koje su povezane isključivo sa playstore...one koje se "aktiviraju" email_om i lozinkom rade normalno...kod mene...tapatalk pro, kmoot, lumosity, nova launcher, sun surveyor, sd maid. Ne radi mi recimo inshot pro verzija. Ostalo...Viber (koji mi je dok sam koristio "divlji" GMS pravio probleme...poruke su dolazile tek kad bih ga otvorio isto kao i pozivi ali sada na HMS radi sasvim normalno) WA, Instagram, Snapchat, Facebook i 90%ostalih aplikacija radi normalno...5% aplikacija izbaci poruku da nedostaju play services ali rade normalno...kod mene Adobe aplikacije izbace samo kod kod prvog starta a neke aplikacije (sun surveyor) izbacuju kod svakog pokretanja.
Bankovne aplikacije ovdje u Austriji ne rade jer koriste isključivo i samo Google Push servere dok vidim da u Srbiji i Hrvatskoj ima banaka koje rade normalno sa HSMom.

I na kraju ono zbog čega većina kupuje Huawei uređaje (barem je kod mene tako) radi bez ikakvih problema i još uvjek je bolje nego na većini uređaja sa Google_om a to su kamera i bazerija.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk

Ne verujem da cemo ostati bez GMS a i da ostanemo nije smak sveta. Da su hteli da banuju postojece Huawei telefone sa GMS vec bi to ucinili. Inace, zadali su jak udarac Huawei i bez bana uredjaja sa HMS. Ne radi se ovde o borbi za prodaju telefona. Ne sedi Trump u fotelji i gleda ko ima najbolji telefon i ko najvise prodaje. Smesno je to. Fazon je u prevlasti u 5G, kontroli istog i prikupljanju informacija. 5G nije napravljen samo da bi se telefoni povezali na njega vec i sve ostalo. Zamislite samo monopol nad istim. To bi znacilo da jednim pritiskom na dugme mozes da iskljucis svaku konekciju. Isto se radi i o prikupljanju informacija. Ameri se boje opcija koje Kinezi mogu da ubace i tako dolaze do informacija. Huawei uskoro mora da se snadje oko hardvera za telefone ili ce nestati. Kao i da ponudi alternativne apk mada to nije lako sto svi znamo. Jednostavno, Whatsapp, Youtube, Instagram, Facebook, itd. nisu tako lako zamenljivi, treba privuci korisnike, uzalud apk ako nema ko da koristi. Vec kolaju price da Huawei odustaje od telefona i prelazi na panele, dodatne komponente itd. 5G omogucava nezamislivu nadmoc i tu je kvaka.
 
Nisam ni ja vjerovao da će uopće doći ovako daleko ove sankcije ali eto...sad im je i Sony otkazao isporuku senzora za kamere.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Nisam ni ja vjerovao da će uopće doći ovako daleko ove sankcije ali eto...sad im je i Sony otkazao isporuku senzora za kamere.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk

Ma to je kako si i ti vec napisao bilo poznato od samog pocetka, da ban ukljucuje i postojece modele, ali kako je vreme prolazilo to je iscezlo iz javnosti, Huawei je tvrdio da nece toga biti, produzenja licenci su pogresno shvatana. Inace kao sto rekoh gotovo sam siguran da nece biti bana uredjaja koji rade na GMS a i da dodje nije Huawei jedini proizvodjac, precicemo na nekog drugog. Ja sam narucio spigen futrolu za moj telefon i furam dalje Huawei sve dok radi na njemu ono sto mi je potrebno. Prosto ne vidim drugog proizvodjaca u ovom trenutku koji bi mi pruzio ono sto i Huawei.
 
Da li nekome radi Huawei Share i konekcija sa PC (win 10, 32bit)? Probao sam sve zivo i nikako. Kad hocu da povezem izbaci gresku. Screenshot_20200919_204247_com.huawei.android.instantshare.jpg

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ne, za bilo koji PC, laptop. Barem tako pise, i vidim na yt gomilu klipova kako se lagano povezuje.
To za njihov Laptop ili Mediaped na sta ti mislis ima posebna aplikacija tipa screen mirroring i da laptop koristis umesto telefona. Nije striktno za file sharing. Ali cak i ta aplikacuja postoji nacin da se instalira, ima postupak na xda, na bilo kom laptopu samo treba win 10 64bit, moj je 32bit.
Ovo Huawei Share je prosto deljenje fajlova i trebalo bi da radi na svakom PC, medjutim....

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zato sto sam i ja probao P40 lite i isto nije hteo, kasnije sam odustao, jer sam mislio da je to zato sto laptop nije Huawei. Isto ne radi, nema sta nisam pokusao.
 
Zato sto sam i ja probao P40 lite i isto nije hteo, kasnije sam odustao, jer sam mislio da je to zato sto laptop nije Huawei. Isto ne radi, nema sta nisam pokusao.
Nesto je vezano za DNS ili slično. Pokušaću da nadjem u čemu je štos.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Zato sto sam i ja probao P40 lite i isto nije hteo, kasnije sam odustao, jer sam mislio da je to zato sto laptop nije Huawei. Isto ne radi, nema sta nisam pokusao.
Evo imas ovu jednostavnu apk u dva koraka povezes. Da ironija bude veca aplikacija je od Xaomi [emoji23]
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.midrop
Samo mi jednostavno nije jasno zasto Huawei ne ispravi bug. Jedan klip sam uradio za to pa cemo videti o cemu je rec
https://youtu.be/S2Lq2VogFXM


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ala sporo radi.

Ne menjam ja moj wifisharing lite kojeg su skinuli sa PS-a, ali iz nekog razloga ne radi na P40 lite.
 
Zanimljivo je da to do sada nisam nikad koristio...kao što rekoše mislio sam da je to samo za komunikaciju sa huawei laptopima ali stvar uopće nije loša...kad se sjetim koliko puta sam tražio kabal da prebacim sliku, pjesmu [emoji2959] Brzina od 5MB/s nije za veliku količinu podataka ali...ili bi možda išlo brže ako se spojim sa 5GHz WLANom?![emoji848][emoji848][emoji848]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Zanimljivo je da to do sada nisam nikad koristio...kao što rekoše mislio sam da je to samo za komunikaciju sa huawei laptopima ali stvar uopće nije loša...kad se sjetim koliko puta sam tražio kabal da prebacim sliku, pjesmu [emoji2959] Brzina od 5MB/s nije za veliku količinu podataka ali...ili bi možda išlo brže ako se spojim sa 5GHz WLANom?![emoji848][emoji848][emoji848]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
Meni sa ShareMi aplikacijom na 5ghz bas brzo radi. Vrlo korisne stvari, steta sto Huawei usrao to na Emui 10.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno