Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

*mjau**mjau**mjau*, pa ja sad vidim da može da se uzme u cugu za 400e, tj da se plati odmah sve a ne na rate. Pa ovo je top, prezadovoljan sam.
 
Što se tiče dobrog zvuka, ljubitelj sigurno ne sluša muziku preko stereo zvučnika ugrađenih u telefon, upravu si forum trpi svašta. [emoji4]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Teško mi je da nosim Technics gramofon, pojačalo i zvučnike pa ubodem Sennheiser u 3.5mm jack da se zadovoljim u pokretu. Ono što Huawei nema. A nema ni stereo+dolby za YouTube na primer. Svašta baš...



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja razumem šta je to napredni korisnik i poštujem činjenicu da neki ljudi imaju odrređene prohteve pogotovu za velike pare.

Ali isto tako mislim da 95% ljudi (bez preterivanja) puca ona stvar za stereo zvučnike i još gomilu stvari na koje ovde ljudi kukaju. Ne kažem čak ni da to nisu "mane" telefona, ali realno je pitanje koliko to zapravo ljudima uopšte znači i koliko je zapravo problem pored ostalih fenomenalnih karakteristika ovog kao i svih drugih flagova. A ako dodamo da savršen telefon neće biti napravljen NIKADA, ni sada ni za 50 godina, onda je još lakše napraviti te kompromise. Tj "kompromise". Meni barem :)
 
Zajebao sam se, cena je 48000 u cugu za 6-128 :)

Silikon definitivno ne ide u kutiji? Da naručujem...?
 
Ja narucujem sigurno uz moj paket je 47400 u cugu,dok mi je S10+ 74000..Sto se tice stereo zvucnika to me ne zanima i ako bi trebalo da bude na premium uredjaju,posto ne vidim sebe u bilo kojoj situaciji da pustam video ili muziku na zvucnike,posto ja koristim sluske.Sad jedino me brine kakav je to zvuk preko sluski(malo ste me poplasili).
Meni je bitan veoma IR imao sam na LG G2 sad nemam to na Sony XZP i mnogo mi nedostaje,izgled telefona (ko adolescentkinja sam:d),baterija naravno (hocu da mi izdrzi ceo put do mora),double tap,kamera,brzo punjenje telefona,posto mi je takav posao da samo jurcam.
E sad meni je jedini minus zvuk,da li mi to opravdava 26000 vecu cenu za S10+ meni ne,meni je jedino veliki problem ako je zvuk preko slusalica los posto sluske bas koristim.
E sad da li sam ustedeo 26000 ili bacio 47000 to je pitanje:d..
Ako moze neko od vlasnika da napise koliko je to los zvuk preko slusalica(naravno nikakvi adapteri ne dolaze u obzir)
 
Cini mi se kao da je mts najpovoljniji kad je u pitanju uzimanje telefona 8/256 na 24m ? (Sa dobrim paketom interneta i neograniceni pozivi/poruke) Ili se varam ?
 
To ti je klasican adapter koji dokupljujes sa usb c na 3,5mm samo je aktivan i kazu da dosta poboljsava zvuk,oko 30e je. Sto se tice zvuka preko klasicnog adaptera ja sam razocaran,imam senheisser bubice koje se cuju jako lose i jbl bt koje se cuju dosta bolje u odnosu na senheisser. Ako ga uzimas da bi slusao muziku zaobidji p30 pro ili uzmi taj adapter i uzivaj. Citao sam kako su ocenili tajnadapter i svi su prezadovoljni
 
Jesi li probao sa ekvilajzerima?
Ja npr na Mi 8 kada sam prvi put koristio slušalice zvuk je bio očaj živi, međutim kada sam skapirao da imam Mi Sound Enhancer i aktivirao ga zvuk je postao odličan, i bolji mi je u odnosu na prethodni S7. Tako da možda postoji neka opcija u additional settings.
 
Sve probano,definitivno mislim da mu je to najveca mana,imam i poweramp placen i ne vredi,nasteluje se to ali daleko je to od dobrog
 
Poslednja izmena:
Još jednom: jel ide silikon u kompletu ili ne?
 
Pre par nedelja sam bio ozbiljno zagrizao za P30 P (najlepsi telefon koji sam u zivotu video), ali mislim da je neprihvatljivo dati tolike pare bez stereo zvuka. Telefon je isplativ kod operatera, ali mu je cena za kes prevelika i vrlo brzo ce izgubiti vrednost . Neka moja filozofija je da se flagship android ne isplati kupiti odmah po izlasku jer im prebrzo pada vrednost. Kupis sada P30p za 1000e i vredi ti telefon u septembru 550 a pritom si pristao na ogromne kompromise u vidu zvuka pa i ekrana.

Nekako mi deluje da se huawei previse ciganisao sa P serijom u odnosu na mate. Cak bih pre isao na m20 pro jer ima manje kompromisa i dosta je jeftiniji sad.


Ali damn breathing crystal...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne ide silikon a ovi za stereo zvuk po meni i nije toliko bitno ,dobar je i ovaj zvucnik
 
Meni ovo sa stereo zvukom na telefonu deluje kao uteha za konkurenciju jer p30 vodi ubedljivo na tri bitna polja: kamera, baterija, dizajn.
Realni nedostatak je jedino los zvuk preko 3.5mm slušalica za one koji to koriste.
 
Postovi pobrisani, da vidimo hoce li jos neko da ide na odmor.
 
Jel ima neko info da li ima u Telekomovim prodavniama p30 pro..Ja im poslao mail posto mi ugovor istice za 4 meseca da pitam da li mogu sad da obnovim ugovor..Zvali me rekli da moze,jos mi ponudili 2 meseca pretplata po 1 rsd..Ja sve prihvatio i ova iz call centra mi kaze jaoooo nemamo ni u jednoj prodavnici vise ni jedan zovemo vas cim dobijemo.
Sad secam se pre koju godinu bila ista situacija kad sam uzimao Sony XZP,ja cekao dve nedelje zvao telekom,oni mi kazu pa vi niste nigde zabelezeni da treba neko da vas kontaktira,pise da ste odustali od ponude:mad:
Sad me nervira,koliko se to ceka da im dodje nova tura?Jel neko imao iskustva
 
Moraš biti jako uporan (da ne kažem dosadan). Jer oni obično neće ni da te pozovu, već ti moraš sam da se iscimaš. Bukvalno ispada kao da ti njih moliš da ti prodaju telefon.
 
Ja kad sam uzimao s5 tad je u ponudi bio i Htc m9 čini mi se ili m10. Nije bio htc na stanju pa sam im rekao da mi jave. Kako se s5 pojavilo na stanju uzeo sam njega, da bi me nako 10-tak dana zvala riba iz Telekoma da mi kaže da je HTC stigao i da li želim da mi ga ostave. Mada opet mislim da ih treba zvati čisto da proveriš da li ti je zahtev zabeležen. Mislim da je neki rok 10 do 15 dana. Takva su moja iskustva.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
A huawei i dalje muku muci sa update-om i niko ne zna da odgovori po kom principu stize,cak ni zaposleni kod njih
 
Huawei muči muku sa Update?
Hmm... Kako si to zaključio?

Huawei Mate 20 X EVR-L29
 
Imam jedno glupo pitanje, kako da ugasim na swiftkey tastaturi predloge pri kucanju koji mi izlaze iznad slova i brojeva. Pro 30 pro. Hvala Telefon je malo glomazan, koristio sam s10, samsung ima bolji i po meni brži interfejs i grafički je bolji, prednost huawei je jedino kamera, i sam premaz ili tj isećaj pri kucanju na ekranu je prijatniji na Samsungu.
 
Mislim da to ne može da se ugasi, predikcija...

Huawei Mate 20 X EVR-L29
 
Jel ima neko info da li ima u Telekomovim prodavniama p30 pro..Ja im poslao mail posto mi ugovor istice za 4 meseca da pitam da li mogu sad da obnovim ugovor..Zvali me rekli da moze,jos mi ponudili 2 meseca pretplata po 1 rsd..Ja sve prihvatio i ova iz call centra mi kaze jaoooo nemamo ni u jednoj prodavnici vise ni jedan zovemo vas cim dobijemo.
Sad secam se pre koju godinu bila ista situacija kad sam uzimao Sony XZP,ja cekao dve nedelje zvao telekom,oni mi kazu pa vi niste nigde zabelezeni da treba neko da vas kontaktira,pise da ste odustali od ponude:mad:
Sad me nervira,koliko se to ceka da im dodje nova tura?Jel neko imao iskustva
Od trećeg aprila čekam, obnovljen ugovor uz p30 pro i stalno kao nema, malo strpljenja, zovemo vas čim dobijemo, bla bla....smradovi, tri nedelje me zavlače i da nije ćaletov broj, odavno bih prešao u vip. Toliko su neozbiljni i mutavi da je to strašno, najviše me izluđuje što ovi preko call centra pričaju jednu priču a ovi iz web shopa drugu...

Послато са SM-G935F
 
Call centar priča jedno, Web Shop drugo, a u poslovnici pričaju skroz treću priču. Ono je užas, ja nisam video onako nešto do sad. Tolika neobaveštenost i nekonzistentnost da nije realno. Kao gluv i mutav bude razgovor sa njima. To mora redovno da se zove, da se podseća jer gospoda imaju pamćenje kao zlatne ribice.
 
Predikcija se može isključiti, malo je suludo da ne može. U podesavanjima jezika ugasi iste i neće ti izbacivati reči.

Sent from my 3310
 
Neko je pitao kakav je zvuk kada se snima koncert ili u klubu i mogu reci da sam prilicno zadovoljan. Pored zvucnika sam snimao i nema distorzije(bar ne nista vise nego na drugim tel),snima stereo posto ima 2 mic,probao i sa filmic pro,sve zvuci ok
 
Jedno malo "glupo" pitanje, na p30 jel radi otisak kada se stavi folija preko ekrana, i jel on dolazi sa fabrickom folijom kao p10/p20?

Huawei P10
 
Jedno malo "glupo" pitanje, na p30 jel radi otisak kada se stavi folija preko ekrana, i jel on dolazi sa fabrickom folijom kao p10/p20?

Huawei P10
Na p30 ima fabrička folija i radi otisak sa njom. Za druge ne znam. Čini mi se da je na p30 obični optički otisak tako da bi trebalo da radi i sa drugim folijama i staklima. Za p30 pro ne znam.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno