Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Xs nisam probao. Od s10 je bolji mada u klubu ne treba slikati s blicom zbog dima,neuporedivo je bolji u mraku od s10 mada u klubu imas dosta plave i crvene boje pa to moze biti problem ali je po meni i po tom svetlu neuporedivo bolji p30pro,sa s10 smo poredili i bolji je. Pricam o slikama. Poredili smo i video ali mi je tad bio prvi fw pa da te ne slazem,mislim da je i video ispeglan do sad ali na tom prvom fw je s10 plus bio bolji
 
Poslednja izmena:
Koliko je bolji P30 Pro u odnosu na Mate 20 Pro?
Zanima me baterija i kamera (osim 50x zoom).

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk
 
Xs nisam probao. Od s10 je bolji mada u klubu ne treba slikati s blicom zbog dima,neuporedivo je bolji u mraku od s10 mada u klubu imas dosta plave i crvene boje pa to moze biti problem ali je po meni i po tom svetlu neuporedivo bolji p30pro,sa s10 smo poredili i bolji je. Pricam o slikama. Poredili smo i video ali mi je tad bio prvi fw pa da te ne slazem,mislim da je i video ispeglan do sad ali na tom prvom fw je s10 plus bio bolji
Hvala ti kolega, to mi je bilo bitno.
Još malkice mi treba da prelomim za P30pro

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Koliko je bolji P30 Pro u odnosu na Mate 20 Pro?
Zanima me baterija i kamera (osim 50x zoom).

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk
Mozda za niansu bolji p30 pro. Poboljsan je nocni mod i video zapis a preko dana ne vidim razliku mada ih nemam oba trenutno da poredim. Mate ima dve prednosti, 3d face unlock i led notifikaciju ,baterija je mozda za niansu bolja na o30 pro ali to je samo mozda. U svakom slucaju kada stigne 9.1.0 na m20 pro bice ista sigurno
 
Znaci ne dobija se nista prelaskom sa Mate 20 Pro na P30 Pro.
Kada ce i da li ce mi uopste stici 9.1... vidim da je poslednja bezbednosna zakrpa 1.decembar...

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk
 
Kod mene na Mate je bezbednosna zakrpa za mart tj 210.
Videćemo kad će stići 9.1

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Znaci ne dobija se nista prelaskom sa Mate 20 Pro na P30 Pro.
Kada ce i da li ce mi uopste stici 9.1... vidim da je poslednja bezbednosna zakrpa 1.decembar...

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk
Dobija se bolja kamera, nova EMUI verzija sa poboljšanjima (koja će u neko doba stići i na Mate 20).

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Znaci ne dobija se nista prelaskom sa Mate 20 Pro na P30 Pro.
Kada ce i da li ce mi uopste stici 9.1... vidim da je poslednja bezbednosna zakrpa 1.decembar...

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk
Napisao sam da je kamera poboljsana sto se tice videa i night mode-a,dobice 9.1 verovatno brzo e sad da li tebi vredi ili ne to je druga stvar,ako ti je kamera bitna pogotovo nocu onda vredi,ako nije onda je diskutabilno
 
Kamerom sam odusevljen i na Mate 20 Pro... Face unlock radi bez greske, u sekundi otkljucava.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk
 
Kamerom sam odusevljen i na Mate 20 Pro... Face unlock radi bez greske, u sekundi otkljucava.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk
To jeste,on ima 3d face unlock i vrhunski je a ima i led notifikaciju koja mnogo fali na ovim telefonima bez notcha, bar meni licno,mislim da jevmate malo ergonomski bolji
 
Na Mate 20 pro je toliko sitna diodica, jedva se vidi.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk
 
Ima kako nema samo nije 3d
Update odradjen na 153 naravno preko funky huswei ,ima dual video koliko sam video,moze i dark mode za chrome sa ekstenzijom,promenio je samo kod sa 431 na 636 sti mozda i nije lose, mozda stigne update redovnije tj brze
64a47902dd6b2f084a7eb0c3ea6cbb43.jpg
86b197423ad9c49de531f47b50163546.jpg
bb2c23ef36299b0d846c5d31b44728eb.jpg
 
Jel ima jos nešto novo sem dual videa?

P30 Pro
 
Kako se proverava total call duration na P30 pro
 
U recent meniju su malo zaobljeniji proziri,dolby atmos nije zatamnjen vise, mislim da animacije rade jos fluidnije mada mozda i gresim, kameru jos nisam testirao
Edit: i tof radi sad
 
Poslednja izmena:
Koliko je merodavan Antutu Battery Health? Telefon imam manje od mesec dana a vec mi pokazuje 89% battery health. Pokazuje da je kapacitet baterije 3250mAh umesto 3650mAh.
U pitanju je P30.
 
Zna li neko koja velicina wallpepera je idealna (minimalna) za P30 obican?

Huawei P10
 
Od 14 Aprila cekam da se P30 Pro 6/128gb pojavi kod Telekoma.Ako neko dobije taj uredjaj molim vas objavite ovde da znam da ih odmah zovem.Ne mogu da verujem da skoro 20 dana cekam da ga uopste dobiju u ponudi ponovo.
 
A sto bas 6/128? Zar nije bolje ici na jaci? Razlika u ceni nikakva...


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
2gb rama + 128gb interna. Nije mala stvar. Za karticom uopste nema potrebe.
Nego jel radi posao ta TOF kamera?

P30 Pro
 
Sve zavisi od potreba... Sto da daje 100e vise za nesto sto mu apsolutno ne treba. Moze to u leose da se potrosi

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Na YT kanalu (Linus Tech Tips) čovek pomenuo da se dešava da ponekad IM notifikacije kasne jer je EMUI preterano agresivan po pitanju "uštede baterije".
Da li je neko od vas ko koristi ovaj telefon imao takvo iskustvo?

https://youtu.be/NN9q4gSN1nY
 
Na YT kanalu (Linus Tech Tips) čovek pomenuo da se dešava da ponekad IM notifikacije kasne jer je EMUI preterano agresivan po pitanju "uštede baterije".
Da li je neko od vas ko koristi ovaj telefon imao takvo iskustvo?

https://youtu.be/NN9q4gSN1nY

Koga zanima malo drugaciji pristup (YT) testovima, sa raznim kritikama svih uredjaja, neka odvoji par desetina minuta za ovaj kanal. Prilicno detaljno navodi sve prednosti i mane svega sto testira mada i sam kaze da nije bas kompetentan za kamera ''review'' smartfona ali u svakom slucaju vredi cuti i nesto van hajp hvalospeva raznog hardvera (svuda je to prisutno mada poslednjih godina najvise na smartfon trzistu). Niko ne kaze da je 100% objektivan/100% u pravu ali vredi cuti i ovakva misljenja.







@Gizmo

Ti si jos dobro prosao, izvali ovo :D

 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned

Slazem se sa likom, svi smo mi human persons kako kaze covek :D Cak u jednom trenutku me nasmeja kad rece "most of you watching are probably human persons", hehe, pa sta smo drugo :)

Ne ali sad stvarno, zaista ne treba iznositi svoja (negativna) misljenja na forumima, mnogo lako se vlasnici i ljubitelji brenda pronadju uvredjenim ili sta vec. Zamisli kako se usudjuje da dodje u "nasu" temu i pruzi svoj utisak, sram ga bilo. To me je uvek fasciniralo i dalje ce da me fascinira, treba skapirati da ovo nije nicija tema, forum je javno mesto pobogu, dozvoljeno je da pises gde hoces. Naravno ako moderacija odluci da je nesto neprimereno temi, bice obrisano i sankcionisano, bilo je tako od pocetka rada foruma i bice uvek tako. Svaki post koji nosi negativnu konotaciju vuce taj rizik, al opet tu je i zdrav razum moderacije srecom, pa mogu da procene sta je maliciozno a sta ne.

Apropo screen dimming-a, secas se hsv mozda mog standardizovanog testa baterije putem Peacekeeper-a u browseru, gde sam drzao svetlinu ekrana na 120cd/m2. Pa guess what, to nije bas bilo toliko primenjivo na Huawei telefone, jer kad ti udjes u browser svetlina padne ispod te standardizovane vrednosti, cesto i ispod 100cd/m2 i tad nisi mogao ama bas nista da uradis povodom toga. Rezultat - taj cheat koji korisniku na silu stedi bateriju je huawei telefonima donosio bolji screen on time od konkurencije gde sam stavljao bas 120cd/m2.

Sad zamisli situaciju gde je Benchmark sajtu glavni oglasivac Huawei i moras da pazljivo biras reci koje koristis u pisanim testovima... Tako da, nezavisni youtuberi/blogeri koji imaju prihod od drugih vidova reklamiranja (adsense, nepovezani sponzori) ce uvek imati iskrenije testove od velikih sponzorisanih sajtova, sto je jedna od stvari sto mi je smetala kod Benchmarka. Svaka im cast na video produkciji sada, zaista nemam zamerke, toliko su napredovali, i porastao je YT kanal, ali tehnicka strana da se zapravo nesto sazna iz testova... Uvek sam bio protivnik tog stancanja testova gde jednostavno nemas vremena da detaljno sve isprobas i ispises. Eto kad bolje razmislim, sto je medij veci, to su im testovi losiji, cast izuzecima. Kvantitet nije kvalitet, zato Anand toliko kasni sa testom, ali zapravo prostudira uredjaj u crevca i pokida test kada ga izbaci.

Ne znam da li neko odavde vise uopste i ceni te dugacke i detaljne pisane testove, mislim da nije niko kacio test za P30/P30 Pro, evo link, vredi procitati https://www.anandtech.com/show/14165/the-huawei-p30-p30-pro-reviews-photography-enhanced
 
Nazad
Vrh Dno