Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Tako im i treba , zli Kinezi !

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Uzeo juce P30 Pro 6/128 u Vip-u crni, javljam utiske za vikend :).

Verovatno da ima vec u temi ali nemam vremena za pretragu. Treba mi dobra zastita za telefon neka maska da nije na preklop i neko staklo, moze i neka preporuka za proverenog prodavca na kp gde mogu da zavrsim sve :).

Sto se tice maske uzeo sam Nilkin Scrub i bas lepo lezi telefon u njoj.

Sto se tice samog telefona utisci su odlicni. Posle LG G2, G4, G6 preslo se na Huawei razmisljao sam izmedju S10 i P30 Pro ali sam se odlucio za Huawei. Prelazak sa G6 na ovaj telefon nije neki ogroman 'vau' i napredak u odnosu kad sam imao na ove prethodne uredjaje koje sam koristio.

Najvece prednosti P30 Pro telefona su po mom misljenju kamera, baterija, ekran. Kamera pravi odlicne fotografije, u dnevnim uslovima je sve to vec vidjeno na ostalim telefonima ali u nocnim uslovima tu pokazuje svoju snagu ovaj telefon gde pravi neverovatne slike, zoom sam krenuo dosta da koristim i mogu da kazem da su slike odlicne. Video je odlican i zvuk se dobro prenosi testirano za vikend :).

Baterija je savrsenstvo i meni sa normalnim koriscenjem dva dana bez problema izdrzi za one najzahtevnije garantujem 1 dan sigurno, puni se telefon kao sto je bilo na testovima za pola sata nekih 70-73% sto je neverovatna stvar.

Zvuk na telefonu je pristojan i dobar, slusalice su lose i zvuk nije nesto kvalitetan preko njih. Sagovornika pri razgovoru cujete odlicno iako je to slabije u odnosu na prethodne telefone koje sam imao ali sam i u prevozu i bilo gde cuo sve sta mi neko kaze.

Sve u svemu generalni utisci su da sam prezadovoljan telefonom ali tek treba testirati sve to jos detaljnije :).

Za kraj jedan nocni mod

IMG_20190519_013949.jpg
 
MediaTek je tu [emoji23]
 
Ja u paketu iz telekoma nisam dobio ni 3.5 adapter ni onu obicnu silikonsku masku. Jel ste vi to dobijali?
 
Jel zna neko ok sluske usb c ali da budu in ear(kako se vec kaze).. Poludecu od ovih znaci nervni slom cu da dobijem, ispadaju mi 50 puta za 1h.Ove iz kutije mi 0% odgovaraju, nervni slom cu dobiti koliko los oblik
 
I koliko vama trajr baterija tj SoT ali na moblinok internetu.
Posto meni izgura oko 5h, a koliko vidim kod drugih to je malo, da guraju i po 7-8h
Osvetljenje mi na nekih 60%,ogranicio sam background data za 80% aplikacija, stavio dark mode,verzija sistema 153..I opet mi jede bateriju
 
To je smesno za P30 Pro. Minimum 7h gura on.

S10+
 
5h sot na mobilnom internetu je ok.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk
 
I koliko vama trajr baterija tj SoT ali na moblinok internetu.
Posto meni izgura oko 5h, a koliko vidim kod drugih to je malo, da guraju i po 7-8h
Osvetljenje mi na nekih 60%,ogranicio sam background data za 80% aplikacija, stavio dark mode,verzija sistema 153..I opet mi jede bateriju
To je smešno, oko 9h na WiFi i 7.5 na 4g samo, ništa ograničeno, bt i nfc konstantno uključeni, 3 gmail naloga, fb, viber, instagram...sve popaljeno

P30 Pro
 
Koji mu onda djavo! Uzmem nov tel koji je dovar sa baterijom bas zbog toga da mogu da se razgacim sa koriscenjem da sve bude ON sad moram da tvikujem da izguram 5h..
Negde nesto gresim ocigledno
 
Da li je pokrivenost 4g signalom dobra? Pogledaj kako je kod mene
3b301625cb3d994c68ad95336d9535ab.jpg
be92d2351fa895382044feceb2b40b87.jpg


P30 Pro
 
Screenshot_20190523_182216_com.huawei.systemmanager.jpg
Screenshot_20190523_182205_com.huawei.systemmanager.jpg
Screenshot_20190523_182157_com.huawei.systemmanager.jpg

Evo ovako kod mene.. Osveteljenje na 60-70% iskljucio auto, na 4g sam ceo dan i na wifi kuci,pogasio sam background data za 80% apk..
I opet ne mogu izguram tih 7+ sati.
Kad sam instalirao update uradio sam factory reset i clear cache u recovery
 
Pa ako igras dista igricu nije ni cudo sto ne moze,tu ti procesor radi na max jos plus ako si negde na granici 4g eto objasnjenja
 
Koliko mogu da vidim ti si sve vreme na WiFi i telefon gotovo da ne ulazi u deep sleep, čak ti signal nije najsrećniji. Možda je razlika što igraš tu igricu i osvetljenje koje ti je na 70%, kod mene je na 50-60% AUTO i igrice ne igram uopšte, ali zato gledam YouTube i televiziju preko moba.
fae8d621162a0138b67ea1b297208ba3.jpg
71bb527f313ad23868d136afc9a8e877.jpg
f92de32d600a5ba49c288ac0278d34a0.jpg


P30 Pro
 
Sta ti je ovo exeTv Mobile?
dule203 mozda ti je ukljuceno wifi skeniranje u lokaciji zato je nonstop aktivan wifi
 
Aj i to cu da probam da iskljucim ovaj wi fi+ da ne skenira wi fi svo vreme.Posto kad sam na poslu ja sam na 4g samo kuci koristim wifi.Prosto mi cudno da covek ima 6h sot na 50% baterije,a ja 3h na 50%..
Sad sam stavio ekran na 50% auto i iskljucio ovo wifi+ pa da vidim sutra,idem sistemom eliminacije dok ga nadjem.
 
@cobraman
Program za online gledanje kablovske televizije mog operatera :)

P30 Pro
 
Poslednja izmena:
Otvorili ste mi oči, ja sam vreme upaljenog ekrana do sad gledao na Digital balance, pod settings
 
A da vas pitam, jel telefon vise vuče baterije, ako mu je signal mreže lošiji?
 
Ne znam, trenutno ima razlike, na digital balance kaze 4 sata i 46 minuta, a na battery usage 5 sati i 14 minuta
 
Nazad
Vrh Dno