Šta je novo?

Port forwarding TP-Link TD-VG5612 rutera na Beogrid ISP

Deker

Slavan
Učlanjen(a)
04.07.2008
Poruke
444
Poena
320
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Potrebna pomoć. Hoću da forwardujem port mediaservera Serviio, ali ne uspevam.
 
Hajde da pojasnim. NIsam siguran da li uopšte imam dobru svoju IP adresu. Postoji LAN IP adresa, pa WAN IP adresa (na ovom ruteru, jer se dolazni kabl interneta priključuje na WAN port) i konačno, dobijam od servisa kao što je www.yougetsignal.com neku treću IP adresu. Ako neko ima iskustva sa Beogridom, da li je uopšte moguće port fordovanje kod njih, odnosno da li postoji dinamička IP adresa? Napominjem da nemam iskustva sa ovom problematikom.
 
Napiši koje su ti WAN i ta treća adresa, ne moraš cele, u fazonu 192.168.*.*, ali je verovatno da si pod NAT-om. Ne NATO-m ;-)
 
@tuxserbia, hvala što si se javio. Izgleda da sam natovan kako kažeš :). Naime, kontaktirao sam podršku Beogrida, i oni su mi potvrdili da moja IP adresa zapravo nije javna, ako sam se dobro izrazio, i da je to posledica politike SBB-a, ranije je Beogrid omogućavao tako nešto. Rešenje je zakup statičke IP adrese, koja je, ako je verovati podršci 390 dinara mesečno.
Tako da, ništa od svega dok ne zakupim statičku IP adresu. U svakom slučaju, hvala na pomoći :).
Osim, ako neko nema drugo rešenje?
 
Promeniš davaoca usluga. Prvo proveriš da li daje za dž, ili i on 'oće pare. A ko danas neće?
Zakupiš server, pa na njemu digneš VPN , pa se tvojim kompjuterom kačiš na njega.
Dok ne dođe konačno IPv6.
Tu tek mrka kapa :-(
 
Teško, nemam fiksnu tel. liniju, a ovde je u opticaju samo Beogrid čini mi se. Mobilni operateri nemaju flet tarife.
Mada, videću, nešto je Beogrid, pardon SBB zeznuo sa cenama nas korisnike Beogrida.
 
Meni se nešto vrti po glavi, ranije su pričali za SBB da naplaćuje 500-600 za statičku. Ono, ti si još i dobar!
 
Nazad
Vrh Dno