Šta je novo?

Pomoc za Samsung .

wispi

Cenjen
Učlanjen(a)
26.07.2011
Poruke
139
Poena
169
Pozdrav svima, u posedu sam Samsunga Galaxy J5 i imam problem da ni jednu ikonu/precicu ne mogu da pomerim . Pokusam standardno malo zadrzati i pomeriti ali ne radi . Ima li neka opcija da se onemoguci pomeranje/premestanje ikona pa je mozda ukljucena ?
 
Glupa pomoć da nisu lockovane ikonice vidi setings od launchera

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Izvinjavam se ,nisam našao sličnu temu.

Telefon je jako usporio od kako sam dobio Android Pie.Kad me neko zove melodija se čuje,ali ikona sa imenom i slušalicama izađe posle 5 sekundi od toga.Zatim,zaključavanje i otključavanje jako sporo,malo brže je senzorom prsta,dok ukucavanjem šifre traje 5 sekundi.Multitasking takođe spor...Prevlačenje kontrolnog menija sa gornje strane takođe ide sporo.
Obrisao sam :
- sve aplikacije koje retko koristim
- sve velike aplikacije,koje mogu da rade na SD kartici,sam prebacio
- uradio wipe cache partition
- svakodnevno ga resetujem.
Telefon je Samsung Galaxy A6+.
Neko neku ideju?
 
Da kupis novi telefon. Stara prica samsunga, iphone i sl. Svaki apdejt os za starije modele donosi usporenje da bi kupovao nove telefone. Da li si probao vraćanje na fabricke postavke posle nadogradnje?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Vidim sad da jesi... Jedino rutovanje pa neki custom rom da stavis

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako koristiš drustvene mreže konkretno Facebook. Instaliran Lite verziju. Dok nisam pogasio sve što ne koristi i instalirao Lite verziju Facebook ženin stari Samsung nije mogao da se koristi. Nešto slično kao kod tebe se dešavalo. Takodje ako ti je memorija puna hoće da uspori baš na slabijim uređajima.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Nije taj telefon ni toliko star ni toliko slab. I dosta gori modeli od njega ne prave takve probleme.
...- sve velike aplikacije,koje mogu da rade na SD kartici,sam prebacio >> gl.up.ost
- uradio wipe cache partition
- svakodnevno ga resetujem...>> Ajoj...

Jedan Factory reset sa potpunim brisanjem svega mora da reši potencijalni problem sa OS-om.
Rekao bih da je ovde problem čisto korisničke prirode. Ko zna šta si sve natrpao od softvera i šta se od njega moguće konfliktuje sa sistemom :)
Izbaci karticu, ubaci osnovne aplikacije, pa proprati mob kako se ponaša. Ako je ispravan nikako ne bi smeo da zeza.
Velike aplikacije na mSD? I čudi te što se usporio? Koliko mu posle buđenja treba vremena da iščita sve te aplikacije, šta misliš. Kartica vrhunska, zasigurno, maximalne moguće brzine, komunikacija uređaja sa njom takođe... itd
 
Urađen fabrički reset. Telefon mnogo bolje radi.
Hvala!

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno