Šta je novo?

Zagrevanje graficke

Lucic_11

Poštovan
Učlanjen(a)
20.01.2018
Poruke
28
Poena
54
Pozdrav, imam inno 3d graficku 1050ti, koja nema 6-pinski prikljucak za napajanje, vec napajanje dobija direktno iz maticne ploce, u mom slucaju asrock ab350m pro4. Nakon 2 sata rada, u minut tacno svaki put, ekran mi pocrni, i vise ne pokazuje nikakvu sliku, jedino sto mogu je da restartujem kompjuter na dugme. 10ak sekundi pre nego sto se iskljuci, zasecka mi svaka igra koju igram, i nakon toga se iskljuci. Napajanje mi je EVGA 600w, za koje mislim da je i vise nego dovoljno da pokrene ovu masinu. Da li je neko imao slican problem, ili zna resenje za ovaj koji trenutno imam?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam imao slican problem i rekli su mi u servisu da je problem do napajanja, jos uvek nisam odneo komp u servis, tako da ne znam sigurno da li je problem do napajanja.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Kolike su temperature grafičke i procesora ako sumnjaš na to(vidi sa Hwinfo, možeš i loguješ - dugme Start Logging kod senzora, da vidiš u momentu blokiranja)? Probaj bez stranice kućišta.

Event viewer da li javi problem sa drajverima?
 
Poslednja izmena:
Kolike su temperature grafičke i procesora ako sumnjaš na to(vidi sa Hwinfo, možeš i loguješ - dugme Start Logging kod senzora, da vidiš u momentu blokiranja)? Probaj bez stranice kućišta.

Event viewer da li javi problem sa drajverima?

Evo upravo se iskljucio, temperature su nista specijalno, procesor 27, max 39, graficka 28, max 29.
Event viewer ne pokazuje nista, a stranica mi odavno stoji skinuta, jer kad je zatvoreno kuciste, radi jos krace...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Temperature su ok. Skini najnovije drajvere, idi na Custom, pa čekiraj dole Clean install. Možeš probati i neke ranije i Beta. Ažuriraj Windows i proveri viruse(KAV, MB Antimalware) Probaj drugo napajanje ako imaš, i grafičku na drugom kompu.
 
Temperature su ok. Skini najnovije drajvere, idi na Custom, pa čekiraj dole Clean install. Možeš probati i neke ranije i Beta. Ažuriraj Windows i proveri viruse(KAV, MB Antimalware) Probaj drugo napajanje ako imaš, i grafičku na drugom kompu.

Drajvere za graficku? Jesam, pokusavao sve i svasta veruj mi. Windows azuriran i ociscen od virusa, cak sam i drugu graficku stavljao... Jedino to napajanje, imam neko staro, mozda 200,300w, ne znam ni da li bi uspelo da ga podigne


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Temperature se proveravaju u load-u, ne u idle-u. Pusti neku igru, pa pogledaj.
 
Sta da pusta kada mu i na idle puca?
Stavi ti to staro napajanje, 2 sata bez igara ce izdrzati cisto da proveris sta se desava

TuturuTu on 6X
 
Nigde ne vidim da pise da mu zabada u idle, cak pise i da mu igra zasecka 10ak sekundi pre "gasenja".

Ukoliko zapravo pise da zabada i u idle, moja greska.
 
Probaj i drugu grafičku, bilo kakvu. Sad nešto gledam tu ploču na Newegg-u, 120/319 38% je dobila ocenu od kupaca 1 od 5, tako da najviše tipujem na nju.
 
Ma ta ploca je zlo, jedino jos BIOS da update na zadnji ako nisi i napajanje zamena i to je to. Nema trece.
 
Probao je i drugu grafu.

Meni se slicna stvar davno desvala sa Asus HD 5770, ali je bilo do pregrejavanja. Cim gpu predje ~90 stepeni, crn ekran.
 
Probao je i drugu grafu.

Meni se slicna stvar davno desvala sa Asus HD 5770, ali je bilo do pregrejavanja. Cim gpu predje ~90 stepeni, crn ekran.

I meni se ugreje dok igram igrice, bude bas vruca, ali nisam ispratio na hwinfo koliko tacno bude.. Kako si ti resio tvoj problem sa pregrevanjem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nikako. Menjao pastu, dodavao ventove.. Dzaba, leti prosto nisam mogao da je ohladim, cip je bio defektan.

Drzao vent manuelno na 100% dok je nisam prodao, naravno sa objasnjenim defektom.

Stavi vent u afterburberu na 80ak %, pa vidi kako se ponasa u igrama.
 
Nikako. Menjao pastu, dodavao ventove.. Dzaba, leti prosto nisam mogao da je ohladim, cip je bio defektan.

Drzao vent manuelno na 100% dok je nisam prodao, naravno sa objasnjenim defektom.

Stavi vent u afterburberu na 80ak %, pa vidi kako se ponasa u igrama.

f17b113f51b342fd745b513dc953b359.jpg


Trenutno je na 62 stepena, dok mi je ukljucena igrica, a fan je bio namesten na samo 20%. Pojacao sam na 80% pa javljam ako bude novosti.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovako... Afterburner mi je bio ukljucen, i igrica je pocela da koci, znao sam da ce se iskljuciti. Spustio sam igricu i gledao u afterburner, i na 50 stepeni je bila gpu u trenutku gasenja... Tako da, moje misljenje je da nije do zagrevanja ipak..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
62 stepena je okej temperatura, nije problem u pregrejavanju definitivno. Skini HW Monitor pa vidi koje su MAX vrednosti posle igranja.

Zanemarii gornju poruku, pisana je u isto vreme kad i tvoja. Cudan problem, gremlini napadaju. :) Proveri sa drugim napajanjem, jos to ti je ostalo. Odradi i clear CMOS ukoliko nisi, za svaki slucaj.
 
Poslednja izmena:
62 stepena je okej temperatura, nije problem u pregrejavanju definitivno. Skini HW Monitor pa vidi koje su MAX vrednosti posle igranja.

Jesam, 63 bila max graficka

Uzecu od drugara napajanje pa cu videti... cistio sam Cmos... Stvarno vise ne znam do cega bi moglo biti :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kolike su temperature procesora i ploče pri gejmingu? Vidi sa HWinfo i sa Asrock "A tuning"
 
Poslednja izmena:
Nakacio sam drugo napajanje, nije neko,450w, i evo radi za sad, dokle ce, ne znam. Jedino sto primecujem je da racunar radi dosta sporije


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nakacio sam drugo napajanje, nije neko,450w, i evo radi za sad, dokle ce, ne znam. Jedino sto primecujem je da racunar radi dosta sporije


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ekran se zacrneo i sa drugim napajanjem, znaci ono otpada...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno