Šta je novo?

Samsung Galaxy Fold

Neće jer je ekran na havajcu stalno izložen ostecenjima. Bolje rešenje ima samsung što se toga tice.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Pa Samsungov spoljni ekran je jedva funkcionalan, da ne kažem skoro beskoristan. Jedino je korisno da se javiš na brzaka i za AOD. Za kucanje poruka ili gledanje snimaka/slika totalno na granici upotrebljivog. Daleko je bolje Huawei rešenje. Jedina mana je to grebanje.
 
Huawei je daleko bolji i lepsi i prirodnije izgleda. Kad je zatvoren veci mu je onaj normal screen. I bas ovo kontra otvaranje nego samsungovo ce da odnese pobedu. Zivi bili pa videli.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Barem 20puta bolji dizajn.
Liči na pravi telefon a ne 2 zalepljena telefona kao Galaxy fold.

Ovakav kiks Samsunga me podseća na početak kraja Nokie

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Upravo to lici na pravi telefon i tanak je .. Nesto sto samsung ne moze da ispravi.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Ovaj koncept moze da zazivi tek za 2,3 god ako i tada bude zaziveo zbog visoke cene
 
Ima razloga očigledno što se samsung odlučio za ovako sklapanje. Koliko li će lako onda da se ošteti plastika na huawei modelu. Lepo kaže Sreten. Mnogo je izložen ekran kada je spolja, a očigledno da je ovo plastika katastrofa osetljiva.
 
U koliko uopste primeraka se proizvode ovi modeli?
Nesto ne verujem da ce do njih dolaziti ljudi koji se razumeju u materiju, vec oni koji ne pitaju sta kosta, samo da se razlikuju od mase. Naravno bice i ovih prvih (prvenstveno YT recenzenti), ali u manjini verovatno.
 
Elita se odvaja u svim segmentima, previse zacjenjeno do nekih 1000€ i ajde a ovo je sve previse.. ostaje da vidimo kako ce se sam mehanizam preklopni pokazati..

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
 
sam mehanizam ne bi trebao da ima problema kao ni ekran cini mi se da je testiran na vise od 200.000 otvaranja-zatvaranja. naravno u kontrolisanim uslovima ( ima snimak ), problem je kada se takav telefon prve generacije pocne koristiti na dnevnom realnom nivou. Uz stresove od cvrste povrsine prikom odlaganja telefona do pritiska i jacine zatvaranja. ( svi znamo kako smo klepali preklopne telefone koji ne znam kako su prezivljavali ta zatvaranja :D
Secam se kad sam bio klinac razni samsung preklopni ili cuvena motorola V3X koja mi je i dan danas omiljen telefon iz tog doba kolike batine je trpela kada me iznervira ''devojka''. Mada da ne zaboravimo svi ti teleofni su bili sa onim malim gumenim antishock na coskovima, ekrani nisu bili toliko osetljivi i izlozeni
 
Mislim da ovaj koncept nece zaziveti u sirim narodnim masama,bar ne u skorije vreme....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Barem 20puta bolji dizajn.
Liči na pravi telefon a ne 2 zalepljena telefona kao Galaxy fold.

Ovakav kiks Samsunga me podseća na početak kraja Nokie

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Šteta što tebe kao velikog stručnjaka iz oblasti dizajna mobilnih uređaja nisu konsultovali, sigurno bi bili bolji rezultati.

Šta tačno očekuješ od prve generacije hardvera, pogotovo ovakvog koncepta? Naravno da ne može da bude savršeno sve i da će biti problema. Ako smo išta (valjda) do sada naučili je da kada proizvođači pokušavaju da (radikalno) pomere granice, da bi se postigli prihvatljivi rezultati potrebne su iteracije i vreme. Savitljivi tj. preklopljivi telefoni u ovom obliku ne mogu da izgledaju super elegantno, tanko i da budu savršeni u ovoj iteraciji.

Huawei možda lepše izgleda, ali je prevoj mnogo izraženiji plus plastični ekran koji se savija na spolja će da se izgrebe za par dana. Probaj neki telefon sa plastičnik ekranom (Motorola) pa ćeš da vidiš kako to izgleda. Na kraju krajeva to je Huawei, garant su nešto zeznuli po staroj dobroj tradiciji.

Zvati ovo kiksom je kompletna besmislica, pogotovo ako se uzme u obzir da su za 3 od 4 uređaja koji su "crkli" krivi sami vlasnici jer su skinuli zaštitni sloj sa ekrana. Čak je i MKBHD juče o tome izbacio video, a danas je Unbox Therapy ispred kamera 1000 puta otvorio i zatvorio telefon i ništa mu nije falilo. Dakle uređaj nije faličan po dizajnu, očito je da fali neka crvena nalepnica sa velikim belim slovima na kojoj treba da piše da ne skidaju zaštitni sloj.
 
A ne bi bilo lose da taj zastitni sloj malo bolje zalepe,navodno je jednom od tubera sam poceo da se odlepljuje u cosku,pa je pomislio da je to ustvari folija koju treba skinuti.
 
A ne bi bilo lose da taj zastitni sloj malo bolje zalepe,navodno je jednom od tubera sam poceo da se odlepljuje u cosku,pa je pomislio da je to ustvari folija koju treba skinuti.

https://www.theverge.com/2019/4/22/...t=chorus&utm_medium=social&utm_source=twitter

Očito je da će to i uraditi, što je skroz ok i odgovorno sa njihove strane. Mogao bi i Huawei tako sa svojim proizvodima :)

Sve u svemu biće zanimljivo videti šta će od svega ovoga biti i da li će koncept zaživeti i u kom obliku će masovno biti prihvaćen.
 
Бога ми, ако је тачно да им је од 10 телефона које су поделили на тестирање, 4 имало проблема са екраном, онда је то и више него срамота.
Објавили да до даљњег повлаче све примерке док не виде шта и како даље.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
:smash: Dobra fora. :D


e732a9be3b620c10b0aba228bf218b22.gif
 
Poslednja izmena:
https://youtu.be/tZBk_Hb-X0w

Meni je i dalje neverovatno da neko izbaci ovakav telefon na tržište.. tolika kompanije da izbaci nešto što može da se koristi samo sa rukavicama fazon :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Eno ga drug kupuje u Kelnu!
2100!
A ja ne mogu da stignem da ga sprečim!

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Pa kad je čovek u mogućnosti i voli....za 1700e kolko voliš novih po oglasima u De...a nalete i za 1300+

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ne za mene. Za *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a (sebe).

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Imaces priliku da se poigras malo, na to sam mislio. [emoji4]
 
To tek za par meseci, kad ga vidim.
;)
8uda1a jedna nemam reči.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno