Šta je novo?

2 Monitora na 2 graficke

burstimage

Poštovan
Učlanjen(a)
19.02.2019
Poruke
8
Poena
51
Pozdrav svima!
Nadam se da ce neko uspesno resiti moj problem.
Pokusao sam da spojim dva monitora na jedan racunar i nisam uspeo da dobijem sliku na drugom monitoru.
Prvi je spojen na graficku karticu koja je na PCI-e slotu preko DVI, a drugi je spojen na integrisanu graficku preko VGA.
Drugi monitor se uopste ne ukljucuje i windows 10 ga ne detektuje.
U BIOS podesavanjima ne postoji opcija za Chipset ili VGA podesavanje.
Pretpostavljam da racunar automatski iskljucuje integrisanu grafiku kada se ubaci graficka u PCI-e slot.
Svaka pomoc je dobrodosla a za vise informacija pitajte.
 
Koji kompjuter ? U većini slučajeva PCIe grafika isključuje integrisanu. Zar nema ta grafička bar 2 izlaza ?
 
Pozdrav svima!
Nadam se da ce neko uspesno resiti moj problem.
Pokusao sam da spojim dva monitora na jedan racunar i nisam uspeo da dobijem sliku na drugom monitoru.
Prvi je spojen na graficku karticu koja je na PCI-e slotu preko DVI, a drugi je spojen na integrisanu graficku preko VGA.
Drugi monitor se uopste ne ukljucuje i windows 10 ga ne detektuje.
U BIOS podesavanjima ne postoji opcija za Chipset ili VGA podesavanje.
Pretpostavljam da racunar automatski iskljucuje integrisanu grafiku kada se ubaci graficka u PCI-e slot.
Svaka pomoc je dobrodosla a za vise informacija pitajte.
Ovo ne moze tako da radi ni uz pomoc trikova!
Znaci sve mora da koristi istu grafiku ali razlicite izlaze, tipa 1 DVI, a drugi nakacis na HDMI.
Integrisana i graficka PCI-e ne mogu se kombinovati nikako!
 
Graficka je Nvidia Quadro Fx 1800 i ima jedan DVI izlaz. Pokusao sam sa spliterom(dvi na jednom kraju i dvi+vga na drugom) ali i dalje windows ne vidi taj drugi monitor.
Sistem je windows 10 64 bit.
 
Ne širi dezinformacije, naravno da je moguće. Evo pišem sa računara gde je jedan monitor prikačen na AMD dGPU, a drugi na Intel IGP.
https://i.imgur.com/JKbR15i.png

Potrebno je samo omogućiti integrisanu grafiku u BIOS-u. Ali je bolje i lakše povezati oba monitora na dGPU, ako imaš potrebne izlaze na njoj i ulaze u monitorima ili odgovrajuće adaptere
 
I jos je boldovao...
Sad sam na single pa ne mogu ss, takodje koristio gpu + igp na 2 monitora...

TuturuTu on 6X
 
Evo i slikovitog opisa postavke.
Windows 10 -> Nvidia Quadro fx1800 -> spliter (dvi+vga) -> hpw20 sa dvi ulazom i philips 192e sa vga ulazom.
Moze li ovo da funkcionise sa ovim povezivanjem i kako?konfiguracija monitora.png
 
Podivljalo papagajče...
 
Iliti - nećeš moći da imaš extended desktop, nezavisno podešavanje rezolucija i refresh rate.
Spliter joks.
Windows 10 sasvim lepo podržava igpu+ discrete gpu konfiguraciju.

Trebalo bi da nam navedeš koje video izlaze imaš na raspolaganju na matičnoj i na quadro grafici, kako bismo ti preporučili odgovarajući adapter za tvoje analogne i dvi monitore.
 
Poslednja izmena:
Na racunaru se nalazi VGA izlaz (integrisana Intel Q45 grafika).
Na grafickoj se nalazi jedan DVI izlaz i dva HDMI izlaza.
Prvi monitor(HP w20) ima VGA i DVI.
Drugi monitor(Philips 192e) ima samo VGA.

Kada je samo Philips monitor povezan preko adaptera na Nvidia graficku karticu, windows ga prikazuje kao HP.
Kada su oba povezana preko adaptera i u Nvidia Control Panelu pokusam sa opcijom "My display is not shown" daje mi opciju "Rigorous display Detection".
Nakon moje potvrde iskljucuje HP monitor i ukljucuje Philips ali i dalje u podesavanjima prikazuje samo jedan - HP.
 
Sa HDMI izlaza možeš preko običnog, pasivnog adaptera (HDMI muški) da povežeš na prvi monitor DVI.
Sa DVI na grafičkoj, takođe sa pasivnim adapterom na drugi monitor i njegov VGA ulaz.
 
Pokusacu tako pa javljam da li radi.
Nadam se da nece biti jos jedan uzaludno kupljen adapter.
 
Radi! :)
Mala ispravka: graficka ima displayport pa sam preko tog izlaza i adaptera povezao drugi monitor i dobio "extended" opciju kao i zasebna podesavanja.
monitori.PNG
 
Nazad
Vrh Dno