Šta je novo?

Ubiquiti

Ako može mala pomoć. Imam unifi controller podignut kao add on na hassio na raspberry pi, i jedan UAP AC lite. Povezivao sam novi uređaj na patch panel i morao sam na kratko da isključim lan kabl iz raspberry pi da bih povezao drugi. Mreža radi normalno, normalno vidim RPi I uspevam da otvorim unifi controller.

Međutim, tamo za UAP stoji adopting konstantno, I prikazuje da nema povezanih AP-ova sa kontrolerom. S druge strane meni radi sve kako treba.

Pošto je u kontroleru sve kako treba, da li smem samo da ubacim UAP u adoption mod i da ga ponovo povežem sa kontrolerom? Da li će mi se onda izgubiti nešto od podešavanja? Računam da neće, ali bih voleo potvrdu ako neko zna.

Hvala unapred :)

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru, ali ne uspevam da ga Adopt-ujem. Nasao sam u kontroleru user i pass za ssh, usao, postavio set-inform kako treba, ali u Kontroleru samo vrti Adopting pa Disconnected. U event logu stoji ovo kao u attach-u... Ovako svaki minut stoji, a sve radi kako treba.
 

Prilozi

  • Screenshot from 2020-09-17 10-33-45.png
    Screenshot from 2020-09-17 10-33-45.png
    109 KB · Pregleda: 146
Da li možda neko poseduje Dream Machine Pro (UDM-Pro) ili Dream Machine Special Edition (UDM-SE) i kakva su vaša iskustva?
 
Ne posedujem, ali sam ugradio konfigurisao UDM PRO , kao i mlađeg brata Dream machine.

Mislim da sa aspekta sposobnosti (mreža, NVR za kamere, kontrola ulaza) ne postoji bolje i kompletnije rešenje. Ima jeftinije, ima skuplje ali kao all in one je bez premca, i naravno ogroman plus je sam softver koji posle ne podleže nekim održavanje licnece itd.

Takođe je moje skromno iskustvo da su pouzdani uređaji.

Ako nešto konkretno treba od informacija, slobodno pitaj.
 
Let the games continue
 

Prilozi

  • 20220219_001734.jpg
    20220219_001734.jpg
    164.8 KB · Pregleda: 100
Gde si kupio instant kameru? Meni glupo da porucujem online, odrace me spediter za troskove carinjenja :)
 
Na trulom zapadu .... ali moze samo 1 kom da se naruci po porudzbini, pa svakako izadje dranje.

Ako ti treba vise stvari, onda mozda mogu da pomognem. Pisi na PM
 
Danas problem sa uap AC Lite, pa ako neko ima ideju da ubrzam troubleshooting. 2 ssid-a imam, oba vidljiva, na oba ne uspevam da se kačim. Controller mi je nedostupan (da ne objašnjavam sad kako i zašto). Uradim factory reset jer mi je to bilo najzgodnije. Više se ne vidi ni jedna mreža, AP ne dobija IP adresu od rutera, kao da ne postoji, ali led uredno svetli. Ne mogu da ga pingujem.

Pošto mi je ruter prilično gusto upakovan, ne bih sad da ga vadim da isprobavam drugi port, da li imate još neku ideju šta da uradim? Šta može da mu bude?

Sad dok ovo pišem, pada mi na pamet ideja da dignem na desktopu controller, povežem AP i da vidim da li mogu da ga vidim i da li je uopšte živ.
 
^ tftp?
 
Iskreno, tek sad sam čuo za taj termin, vidim par tutorial-a pa ću probati da ga oživim. Hvala!
 
Najbrze je da podignes kontroler na racunaru i proveris da li ga njegov discovery protokol detektuje.
Odavno sam podesavao unifi pa nemam sveza iskustva, ali generalno za ubiquiti mi je za tftp na win radio posao tftp2
 
Posle nekog update UDMP se pojavila opcija da failover ne mora da bude na sfp+ portu, da li to znaci da oba SFP+ mogu biti dostupna za mrezu?
 
Najbrze je da podignes kontroler na racunaru i proveris da li ga njegov discovery protokol detektuje.
Odavno sam podesavao unifi pa nemam sveza iskustva, ali generalno za ubiquiti mi je za tftp na win radio posao tftp2
I zaboravio sam na ovu temu da sam i pisao, odradio sam skoro ovo i uspeo da oživim AP. Iskreno, mrzelo me je da se bavim time jer sam morao da otvaram ormarić gde mi stoji sva oprema a sve je bilo baš nabijeno i tesno. Skoro sam menjao provajdera pa sam svakako morao da otvaram i da slažem ponovo sve pa sam iskoristio i odradio tftp. Uglavnom, lagano je prošla instalacija firmvera, imao sam malo problema da uradim adopt AP-a. Zakuca na adopting i stoji. Nađoh posle negde da odradim set-inform par puta za redom, i onda je uspelo, uglavnom, sve radi opet :)
 
Ugradio u stanu switch US-8-60W, USG ruter i UAP-AC-Lite access point. Kontroler sam smestio na Raspberry, u prvom momentu je bio kao sistem ali sam ga posle prebacio u Docker jer je RPI4 pa može da gura još štošta pored ovog kontrolera. Znam da nije baš preporučljivo, ali radi sve dok ne poželim da menjam IP adresu kontrolera. 🫣
Onda kreće igrarija sa Adopt i obično postaje sve gore i gore dok ne ubacim novu IP u Settings->Advanced->Inform Host
Nadam se da će nekome pomoći
 
Ja sam imao problem sa USW-Flex mini adoption. Promena IP adrese na neku drugu, pa vraćanje na prethodnu je pomoglo. Ubiquiti stvarno ima odlične uređaje, ali ovaj problem mora da se reši. Nedopustivo je da HW u tom cenovnom rangu i takvog kvaliteta toliko dugo vuče ovaj problem.

I još jedna zamerka ide na to što je potrebna Java za kontroler na Windows-u. Ovo može biti veliki sigurnosni rizik za one koji nisu baš upućeni u celu priču.
 
Let the games begin....


869bbf964fb135b83a46283394875382.jpg


Ako nekog nešto zanima,stojim na raspolaganju.

Poz,


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jao ovi Unifi proizvodi su kao droga. Imam pitanje za tebe, roditelji mi se vracaju iz Kanade za Srbiju. U kuci sam im postavio system Ubiquiti koji sadrzi dva AC-PRO, Dream Machine Pro, I dva mini switcha. Jel sve to moze da radi u Srbiji? Znam sto se tice napona da su to sve masine koje rade na "dual voltage" ali nisam siguran za signal od AP. Jel krsi neke wireless protokole ili mogu sve to da im spakujem u kontejner :D.
 
Ne brini, sve OK. Svakako kod setup-a biras u kojoj si zemlji (gde nema Srbije) :)

To su standardi koji su world wide. Radice sve bez problema, cestitke na odabiru opreme ;)
 
Jao Ubiquiti thread, nadam se da ovde mogu da pitam za savet ;)
Skoro 4 godine imam u stanu sledeci setup sa kojim sam prezadovoljan:
USG
CloudKey v2
Switch (US-16-150W)
2x nanoHD AP preko PoE na oba sprata (dupleks u pitanju, jedan AP gore drugi dole)

Od kako sam uzeo i setapovao sve, relativno brzo sam shvatio koliki je USG bottleneck (jos tada bio). Razmisljam o nekom upgrade-u (nije bas nuzno ali sam razmisljao o nabavci jos jednog Wifi 6 AP-a). Logican izbor je USG + Cloudkey zameniti sa UDM Pro, ali za njega nemam mesta posto imam mali rack u koji sam jedva i switch uglavio + nije bas bajan protok vazduha na tom mestu pa ne bih dodavao jos vise vreline :D Videh da ljudi kombinuju i Edge Router u celu tu pricu ali da budem iskren ne znam kako izgleda kombinacija ta dva jer verujem da se gubi Unifi UI za port forwarding itd...

I jedno mozda nevezano pitanje - imam Orion optiku 2.5/0.5 gbit koji ima 1gbit portove. Nije da mi je neophodno ali da li je izvodljivo iz njihovog rutera ubosti dva kabla u moju opremu (koja podrzava dual wan) i napraviti posebne (ili kombinovane) mreze tako da mogu da iskorististim vise od 1gbit?
 
I jedno mozda nevezano pitanje - imam Orion optiku 2.5/0.5 gbit koji ima 1gbit portove. Nije da mi je neophodno ali da li je izvodljivo iz njihovog rutera ubosti dva kabla u moju opremu (koja podrzava dual wan) i napraviti posebne (ili kombinovane) mreze tako da mogu da iskorististim vise od 1gbit?
Koliko vidim pominje se samo load-balancer na tom WAN 2
 
Nazad
Vrh Dno