Šta je novo?

Ubiquiti

vidor

Slavan
Učlanjen(a)
17.08.2007
Poruke
910
Poena
345
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Let the games begin....


869bbf964fb135b83a46283394875382.jpg


Ako nekog nešto zanima,stojim na raspolaganju.

Poz,


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta je ovo oglas?
 
Nije, vec se covek bavi sa tim, tj i sa tim, te nudi pomoc ako nekom treba po ovom pitanju.

TT on 6X
 
*mjau**mjau**mjau*. više informacija sam dobio od ... komentara nego od postavljača teme.

e34488da27728ba36db6a8605c1c0599.jpg


Ni ja nisam ukapirao šta on hoće s temom, a nisam imao ni pojma šta je to.

Sad pošto smo saznali o čemu je reč, moga bi neki info da padne po čemu se ovo izdvaja od sličnih uređaja.
 
Poslednja izmena:
Skupa oprema hah..Imaos am Ubiquiti antene 2.4 ghz vecinom pouzdani mada ima i slucajeva kada se jave raznorazni problemi sa njima..Odustao sam posto ima boljih stablinjih resenja Tenda ili Tp link nisu nista losiji posebno CPE uredjaji.A da se pohvalis mozes posto je Ubiquiti najskuplji..Covek se malo zeza sa ovom temom..
 
Sta je ovo oglas?

Nije oglas niti se bavim time. Doslo je vreme da unapredim kucnu mrezu i ovaj put sam odlucio da idem na nesto profesionalno a opet provereno. Kod nas koliko vidim Ubiquiti kao uredjaji nisu toliko prisutni niti search daje ikakav rezulatat na forumu. Zato sam postavio sliku svih uredjaja koje cu implementirati kuci. Opcija je jos bio Google Home wifi ili kako se vec zove, ali mislim da nudi manje mogucnosti od UNIFI resenja.

I opet kazem, ukoliko nekog nesto zanima da pita stojim na raspolaganju.
 
2x Pro za kućnu upotrebu? Ajme zavidim ti na ovakvom overkillu.

Mi ih imamo i koristimo na poslu (fakultet). Rade odlično, bolje se pokazali od duplo skupljih Cisco, koje smo počeli da guramo u zapećke i izbacujemo maltene.

Guraju i kad se napravi veća gužva u amfiteatru i bude masa korisnika.
 
Kuća je stara gradnja tj naboj, zidovi su skoro 1m debljine.
Omalterisano sa sistemom ekseri pa žica...sto znaci da je svaka soba faradejev kavez.
Dosad sam stalno imao muke sa signalom i repeater ima,pa sam morao možda malo i da preteram u ovom momentu. Ali veruj mi da je još i treći AP pod znakom pitanja da li će trebati...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ubiquiti je zakon, posebno mi se sviđa njegov kontroler, tj. upravljivost. Imam kući jedan AC Long Range, kao i u firmi i na još par lokacija. U svakom momentu mogu da im pristupam udaljeno, odradim restart, ograničim saobraćaj po useru i još mnogo toga. Što se tiče konkretno rada, Ubiquiti na jednoj WiFi crtici radi skroz normalno dok npr. razni TP-Linkovi i D-Linkovi ako nije pun signal net zna doslovno da se raspada. Porediti ga sa Tendom i sličnim je presmiješno, Ubiquiti iz mog (debelog iskustva) vrijedi svaki cent.
 
Ja sam mislio za stan da uzmem jedan ap pošto mi je ruter (kod ulaznih vrata) daleko od uglova stana, premda i sada imam domet, ne nestaje mreža. Ostavljeno je mesto na zidu za kačenje ap, lan utičnica, pa se razmišljam šta da uzmem.

Razmišljao sam da za ruter uzmem neki mikrotik, a za ap ubiquiti. Imam 8-port switch, ali mi je za sada skoro sve na wifi, osim TV i desktopa, koji skoro i da ne palim.

Pitanje, šta odabrati od svega toga, koja je cena, i da li mi to uopšte treba, pošto za sada sve radi. Zatim da li ću umeti ja to da podesim :)

Druga mogućnost je da ostavim Orion ruter a da mi TP LINK Wdr3600 igra ap, da li bi to imalo smisla?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ovo je skoro identično i moje pitanje. Imam Gigabitni 8-port switch. Na njega je povezano 5 uređaja. Plus na ovaj MTS ov ruter, preko Wi Fi ja, su pozvana 2 laptopa i 2 mobilna. Imam kuću starogradnja 120 m2, ali sam iz switch a, ostavio jedan kabal u zidu, na sredini kuće, da bih kasnije dodao neki wifi repeater. Šta mi predlažete i koliko je teško podešavanje ?
 
Sama prednost Unifi sistema je da kazem u softveru i u lakoci podesavanja. Da ne pricam kako je sve PoE pa u sustini samo LAN kabel i par srafova u zid.

Pogledaj nekoliko youtube videa i bice ti jasno koliko je jednostavno za obicne korisnike.

Mene je privukla i sama cinjenica da se radi o proizvodima koji se proizvode vec duzi niz godina.

Kod mene je ispalo malo komlikovano je postoji UNIFI software i grupa proizvoda i UNMS (EDGEMAX grupa proizvoda), koje sam ja uspeo da pomesam naravno :) Ali sve u svemu sam prezadovoljan zasad. Ceka me jos tacno pozicioniranje AP-ova, posle mogu jos detaljnije da opisem.
 
Sa Ubijem zaista nema greške, ako možete da priuštite.
 
Meni je taj poe problematičan, jer sam na zidu izveo utičnice za lan I struju, a nemam ruter sa poe. Možda bi taj mikrotik uzeo sa poe, ali mi to nije prioritet...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Na par mesta (u kancelarijama uglavnom) sam video kombinaciju Mikrotik rutera i Ubiquiti ap.
Jeste sve ovo prikazano u postu (malo) skuplje, ali je svakako vrh rešenje. Možda donekle i overkill za kućnu upotrebu :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na par mesta (u kancelarijama uglavnom) sam video kombinaciju Mikrotik rutera i Ubiquiti ap.
Jeste sve ovo prikazano u postu (malo) skuplje, ali je svakako vrh rešenje. Možda donekle i overkill za kućnu upotrebu :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ja upravo to imam, Mikrotik za rutiranje + AC Pro sa wifi + Ubiquiti PoE switch za share...

Ako treba neka pomoc isto sam tu :)
 
Jeli ima neko iskustva sa Mikrotik "cAP ac" uređajem? Da li je porediv sa Ubiquiti ap? (da li je uopšte namena ista ili ne?)
https://mikrotik.com/product/cap_ac


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Brzi je AC pro, ali neces ni sa tim pogresiti.

AC pro izadje oko 130ak € kod poznatih prodavaca na KP
 
On je oko 300-320€, tu negde
 
Ja sam tražio na kp,medjutim nisam našao. Na kraju sam uzeo kod komšija za 30-40% jeftinije takodje sa porezom.
@ninoslav kako misliš switch za share?




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lokalni lan, ruter koristim samo za rutiranje a sve uredjaje kacim na switch

Evo kako to izgleda u server rack-u na vrhu, ispod su serveri a to nije bitno

ed1010ff62439bc27615f29def80a6e0.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam naručio za matorce Unify AP AC LR, nadam se da ću rešiti konačno problem sa wifi, Arris router ima slab domet, a i nije najstabilniji, pola stana je bez neta trenutno. Ovaj put nisam hteo da rizikujem sa Tendom i Xiaomijem, dobih na drugoj temi preporuku, pa se nadam da će Unify opravdati reputaciju.
 
Jeli ima neko iskustva sa Mikrotik "cAP ac" uređajem? Da li je porediv sa Ubiquiti ap? (da li je uopšte namena ista ili ne?)
https://mikrotik.com/product/cap_ac


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ja sam koristio obican cAP lite. 2 cAP lite u kombinaciji sa MikroTik ruterom (povezani LAN kablom) su radili ok. Malo je bilo zezanja oko podesavanja CAPsMAN. Prednost je fleksibilnost MikroTik uredjaja jer svaki od njih moze biti cAP. Mislim da je MikroTik najjeftinije resenje za WiFi roaming.
 
Prvi utisak za LR verziju, lak za podešavanje, odličan signal u celom velikom stanu, i to iz sobe u ćošku, ali je prebučan, kao Pera detlić da je u sobi, kljucka, ubija, nešto unutra pravi specifičan zvuk. Matorci kažu da ništa ne čuju, ali ja ću morati da gasim noću dok sam ovde, a posle da ga prebacim u hodnik. Treba voditi računa o tome ko želi ove uređaje u stanu, za firme i sl. verujem da nije nikakav problem.
 
Kod AC PRO se nista ne cuje, cak ni zujanje ...meni ide preko PoE switch-a napajanje. Kako si ti resio napajanje ?
 
https://youtu.be/0m0_RgI90oA

Arris ruter izgleda ne podržava PoE pa sam iskoristio adapter koji je stigao uz njega.
Moraću da kupim i bolje kablove, kažu da zavisi i od toga. Pun je net primedbi na buku.
 
Ovo stvarno prvi put cujem, moj AC pro da nema svetlo ne bih znao da radi
 
Pro verzija je bila baš preskupa, i ovaj LR je bio oko 100e, znači poprilično, a nisam imao pojma za probleme sa bukom. Osim toga, prvi utisak je stvarno odličan, signal u celom velikom stanu sa brdom betonskih zidova je izvanredan, iako AP trenutno stoji u sobi u ćošku stana. Nisam imao pojma da može da se nabavi u Srbiji 'onim' kanalima, pa sam ovaj doneo iz Norveške, zato mi se neda da ga reklamiram ako već samo meni smeta.
 
Nazad
Vrh Dno