Šta je novo?

Squeezelite X - Besplatni Internet FLAC radio

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,268
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo drugari,

Na sajtu https://www.radioparadise.com može da se sluša dobra FLAC muzika. Ja nisam hteo preko browser a da ga slušam, nego preko nekog playera. Predložili su mi Squeezelite X. Ja sam uradio sledeće. Instalirao sam

1. Logitech Media Server v7.9.1

2. Instalirao sam Squeezelite X i opet javlja grešku (da nešto sa serverom ne radi).

* Logitech Media Server v7.9.1 radi (vidi se na slici)

Screenshot_1.png

Gde grešim ? Da li još neko koristi ovo ? Inače za Win 10 na netu nisam našao neko rešenje. Uglavnom ima za Raspberry Pi.
 
Koliko vidim, Squeezelite očekuje da media server bude dostupan na hostu LMS2, port 9000. Kako ti se zove računar na kome je Logitec media server? Jel' možeš da pinguješ LMS2?
Pozdrav
 
Drugari, pomogao mi je Zaxx sa Hi Fi foruma. Ide ovako

1. Otvori LMS web GUI (dole desno gde su Windows notifikacije, klikni desnim tasterom miša na Logitech zelenu ikonicu i izaberi "Open Web Control"

2. Klikni na "Settings" (dole desno u web interfejsu)

3. Klikni na "Plugins" tab

4. Skroluj nadole i klikni na trouglić pored "3rd party plugins" kako bi se pojavili i dodaci koji se trenutno ne vide.

5. Pronađi "Radio Paradise" plugin na spisku, štikliraj "kućicu" koja se odnosi na njega i onda izaberi APPLY, pa odgovori sa OK na pitanje da li da se LM server restartuje.

6. Kada se LMS restartuje, na web GUI stranici, idi na "Home" meni, pa pronađi "My Apps" u meniju, trebalo bi da vidiš Radio Paradise. Klikni na njega i dobićeš izborni meni gde možeš da biraš FLAC ili lossy strimove.

Ovako izgleda na slikama

Capture.JPG

Capture1.JPG

Screenshot_1.png

što se audio izlaza tiče, izaberi KS (Kernel Streaming) ukoliko je ponuđen, odnosno ASIO ili WASAPI, tim redom.

Odlična stavar za slušanje radija preko interenta.
 
Poslednja izmena:
I za sam kraj nešto veoma važno!

Koliko sam video ovo je najbolje da neki stari PC, ili da Raspberry Pi pretvorite u internet radio streamer ! Radi stvarno odlično za Hi Fi, ALI NIJE ZA OBIČNE KORISNIKE I PC, jer osim radio streamer a, nema zvuka nigde, ni u igricama, filmova, youtube ...


Pročitao sam negde da je to zbog toga što ovaj servis daje svaki prioritet DAC u i streamer u.

Evo šta je napiosa Zaxx

Što se tiče toga da Squeezelite bude output za sve, to jednostavno nije moguće jer je Squeezebox relativno zatvoren eko-sistem namenjen prvenstveno reprodukciji muzike, ali se pomoću brojnih plugin dodataka osnovne funkcionalnosti mogu proširiti. Tako postoji i Youtube plugin, ali instalacija je za običnog korisnika nešto komplikovanija zbog dodatnog koraka koji podrazumeva generisanje takozvanog Youtube API ključa koji služi za autorizaciju 3rd party aplikacija gde spada i LMS, i bez koga Google ne dozvoljava da se pristupi Youtube servisima.
 
Jel imju neke shortcuts sa tastature za pustanje pesama u SqueezeLite-x ili mora samo miš?
 
Instalirao sam plugin Material skin i time dobio mnogo upotrebljiviji interfaces, koji radi lepo sa mišem.
 
Nazad
Vrh Dno