Šta je novo?

Koliku cenu mogu ocekivati pri dospecu sa AliExpressa?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kandros

Poštovan
Učlanjen(a)
18.12.2016
Poruke
20
Poena
54
Postovanje svim clanovima foruma,
Citao sam mnogo tema o kupovini sa AliExpress-a i carinjenju, ali jos uvek ne mogu da ustanovim sta ce me koliko kostati. Prvi put narucujem sa AliExpress-a, pa mi treba pomoc od ljudi koji su vec narucivali i upoznati su sa celom procedurom :crash::lupko:
Dakle, zelim naruciti Display za Samsung Galaxy J7 2016 koji kosta 16,69USD uz Free Shipping za Srbiju preko China Post Registered Air Mail. Znaci, mene zanima da li ce posiljka podlagati carinjenju, koliko ce me izneti postarina i ostali troskovi?
Pojasnite mi samo u kratkim crtama, bio bi Vam veoma zahvalan :)
 
Mozda prodje bez carine. Ako ne onda 30% na tu cenu
 
Znaci to je 20% PDV-a drzavi i 10% Carinjenje?
Sta je sa postarinom? Da li se postarina placa jos preko? :,,:
 
Mozda prodje bez carine. Ako ne onda 30% na tu cenu
Netacno.

Do 50e ide samo PDV (20%) i otvaranje paketa (150 din), dakle na 17$ treba ocekivati 500din ako ode na carinjenje i ako carine na realnu vrednost.

Mada Kinezi pisu svasta, meni su za lampu od 16$ napisali 5$, troskovi bili 250din (PDV 100 i 150 otvaranje).

Nema naknadnog placanja postarine.
 
Poslednja izmena:
Netacno.

Do 50e ide samo PDV (20%) i otvaranje paketa (150 din), dakle na 17$ treba ocekivati 500din ako ode na carinjenje i ako carine na realnu vrednost.

Mada Kinezi pisu svasta, meni su za lampu od 16$ napisali 5$, troskovi bili 250din (PDV 100 i 150 otvaranje).

Nema naknadnog placanja postarine.

Hvala Vam, dobio sam konkretan odgovor na moja pitanja. Ziveli! cheers:,,:
 
Meni ne naplaćuju godinama a stalno nešto naručujem.
 
Ogroman broj paketa mi stiže sa Alija redovno, godinama unazad, carinu sam platio samo jednom na paket koji je bio oko $50-60.
Sve ostalo, ništa apsolutno platio nisam. A ima tu brdo paketa od $15-40.
Ovo pričam za BG.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Mozda prodje bez carine. Ako ne onda 30% na tu cenu

Potpuno netacna informacija. Sigurno nece biti carine, mozes da platis eventualno pdv, ne verujem da posle ovoliko godina opet oko istih stvari vodimo pricu...
 
Niška carina počela da otvara i pisma, i sve male pakete.
Tako da uvek možete da očekujete oko 500,600 dinara da platite minimum, bez obzira na vrednost robe...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Ogroman broj paketa mi stiže sa Alija redovno, godinama unazad, carinu sam platio samo jednom na paket koji je bio oko $50-60.
Sve ostalo, ništa apsolutno platio nisam. A ima tu brdo paketa od $15-40.
Ovo pričam za BG.
Mrsh bre, znaci mi iz delova BG sve placamo za vas :D
To je kapitalisticki socijalizam :p
 
Postovanje svim clanovima foruma,
Citao sam mnogo tema o kupovini sa AliExpress-a i carinjenju, ali jos uvek ne mogu da ustanovim sta ce me koliko kostati. Prvi put narucujem sa AliExpress-a, pa mi treba pomoc od ljudi koji su vec narucivali i upoznati su sa celom procedurom :crash::lupko:
Dakle, zelim naruciti Display za Samsung Galaxy J7 2016 koji kosta 16,69USD uz Free Shipping za Srbiju preko China Post Registered Air Mail. Znaci, mene zanima da li ce posiljka podlagati carinjenju, koliko ce me izneti postarina i ostali troskovi?
Pojasnite mi samo u kratkim crtama, bio bi Vam veoma zahvalan :)
Skoro narucio LCD za S7E stigao brzo i nista nije naplaceno, 99% nece ni tebi, BG carina u pitanju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno