Boban712
Slavan
- Učlanjen(a)
- 11.07.2005
- Poruke
- 405
- Poena
- 320
Treba mi 3d snimak polja koje je oko 120 hektara u komadu i u pravougaoniku, takav da mogu da vidim na monitoru detaljne visinske razlike. Mora da se radi odvodnjavanje pa treba definisati najniže i najviše tačke. Problem je sto je to polje ~1600m x ~800m a nadmorske visine su od 90 do 92 metra po google earth u, dakle mozda 1,5m +/-. Koliko je ta mapa uopšte tačna? Prevučem mišem po polju on pokazuje npr 91m a, to je mozda 91,1 a možda i 99,9 sto je meni prebitna razlika. Promena jedinica u foot bi možda malo pomoglo jer je to onda na 30cm razlike, ali bi idealno bilo da dobijem 3d reljef, a može i tačke na 30 do 50 metara daljine jedna od druge.
Pitanje glasi : kojim aparatom bi to moglo da se uradi, odnosno kakav uređaj tražiti za iznajmljivanje a da to nisu geometri, baš u milimetar ne treba, a, i sporo i skupo bi bilo.
Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Pitanje glasi : kojim aparatom bi to moglo da se uradi, odnosno kakav uređaj tražiti za iznajmljivanje a da to nisu geometri, baš u milimetar ne treba, a, i sporo i skupo bi bilo.
Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena: