Šta je novo?

Treba mi savet oko kupovine telefona za caleta

NemanjaDk93

Tool Maker
Učlanjen(a)
11.10.2011
Poruke
1,857
Poena
245
kao sto naslov kaze caletu treba telefon. E sad ja sam ga nagovorio da uzme xiaomi jer do 80e najvise pruza jel tako? Najvaznije mu je da baterija bude dobra tj bar 1 dan da izdrzi i da kamera bude OK i najvaznije od svega da se ne zapucava telefon...
Koji izabrati od ovih telefona:
redmi note 3 pro
redmi 6a
4a
4x
budzet je do 80e! Nece on ni toliko da da ali nagovoricu ga nekako :p Takodje sad ima neki lenovo vibe c ako se ne varam dobio ga je za 1din u mts ali telefon koci za sve pare :) Znaci u sustini treba da bude bolji od tog lenovo...
 
Poslednja izmena:
Imam 6a 2/16 i vrlo sam zadovoljan. Ne igram igrice, za sve ostalo je sasvim dovoljan. Sa par razgovora dnevno i stalno uključenim bežičnim internetom baterija mi traje po pet dana.
 
Uzeo sam danas remni note 4x i telefon je vrh jedino sto ne mogu da obrisem google nalog od proslog korisnika! Znaci idem na sync i na google acc pa na more i remove acc i pise unesi sifru i unesem sifru i samo pise try agin i stalno tako...
 
Probaj da dodas novi nalog pa onda da obrises stari. RN4 je vrh kupovina kad se nadje polovan u ok stanju, kao i Redmi Note 3 (Pro).
 
Uspeo sam, nije trebala sifra od naloga vec od lock screena. Nego sad imam drugi problem :p Ubacio sam caletovu karticu ali nemam signal... Vratio sam u stari fon i ima signal sve normalno. Mts je mreza i covek je koristio mts. Ubacio sam moju micro karticu iz telenora i ima pun signal... Sta bi moglo biti? Caletova kartica je malo veca bila od moje...mozda je do toga?Njegova je micro a moja nano sim. Mada kontam da to nema veze...
 
Poslednja izmena:
i dalje ne uspevan da resim problem... Telenor radi sve normalno ali na MTS pise no service...
 
Traži da ti daju novu karticu u MTS-u za ćaleta. To će ti rešiti problem.
 
Mozda je podeseno da radi na 4g, a ta kartica ne podrzava 4g. U podesavanjima za mrezu probaj da podesis tu karticu na "Prefer 3G".
 
Ubacio sam moju micro karticu iz telenora i ima pun signal... Sta bi moglo biti? Caletova kartica je malo veca bila od moje...mozda je do toga?Njegova je micro a moja nano sim. Mada kontam da to nema veze...

Ovo je malo nerazumljivo, kako si ubacio mikro sim ako je predviđena nano sim? Da nisi njegovu karticu stavio u slot za memorijsku?
 
pogresio sam, nisam mislio na micro nego nano da je moja. Ubacio sam ja u dobar slot ali do kartice je. bio sam kod zeta danas on ima isto mts ali drugacija je kartica tj cip skroz drugacije linije ima i na njoj radi telefon sve normalno. Sutra ce cale ici u mts da zameni karticu.
 
Pa rekoh ti ja. Imao sličnu situaciju. Uzeli teča i ja s9. Ja imam 4g on nema. Otišao do MTS-a, zamenili mu karticu i sve radi kako treba.
 
Ma evo nece... kod nas u kuci ne hvata signal da ga ubijes... ubacim u moj mi a1 signal skoro pun... ubacim u lenovo vibe c isto skoro pun siglan. vraticu telefon, a steta bas je dobar ovako jedino ta antena ili prijemnik sta je vec...
 
Uzeo sam p10lite za nesto preko 100e i sve sljaka odlicno :) malo sam ja dodao para al sta ces :)
 
Uzeo si za klasu losiji telefon.
 
Dzabe mi najbolji telefon na svetu ako ne hvata signal...Zbog 15e razlike nije me briga. Da uzmem opet neki xiaomi pitanje je jel bi hvatao signal. Ovaj fon je bas ocuvan i radi odlicno. Za tatu i njegove potrebe i vise nego dobar. Zao mi je onog xiaomija ali eto sta ce mi kad ne hvata signal uopste!
 
Nema to veze sa brendom, taj koji si uzeo je bio felerican.

Bice dovoljan svakako..
 
Poslednja izmena:
stvar je sto zivim na selu u zemljanoj kuci. Kad sam otisao u NS kod lika PUN je signal i sve radi vrh... Cim se udaljavam od Ns sve slabiji signal a oko moje kuce pise no service. Pa sam se bojao da uzmem opet redni note4 bas zbog toga. Iskreno nema bas dobrih ponuda za 90 100e a da je u NS i okolina. Ne volim nista sto ima ekran da se salje tj primam :) Sve u svemu, mozda sam mogao bolje izabrati ali ovaj p10lite je ko iz fabrike, nigde ogrebotinica ili bilo sta. baterija mu je bolja od mi a1 bar za sada sto sam mogao da skontam za 1dan :) Samo da mu posluzi god dve bice dobro, tj da se ne zapucava. 3gb rama bi trebalo biti dosta da se fon ne zapucava i 8.0 android je extra. Cale uopste nije zahtevan korisnik, njemu treba viber, poziv,sms i da cita vesti itd. Redmi note4x je bolji sto se tice baterije ali kad sam se uplasio da ni sledeci nece raditi :p Hvala coveku sto je pristao da mi vrati pare...
 
Nazad
Vrh Dno