Šta je novo?

1080 Ti Asus Strix problem?

defcoon221

Slavan
Učlanjen(a)
18.01.2012
Poruke
999
Poena
200
Konfiguracija iz popisa..
Nikako ne mogu da provalim zasto moj ortak koji ima 1060, 6GB ima ili isti ili veci FPS od mene u svim igricama.
Nisam pametan sta bi to moglo biti, odakle da krenem, ovo je bas problem koji me kopka..
 
Poslednja izmena:
Odnesi kod njega svoju karticu, pa probajte. Bar ćeš znati da li je do tvog PC-a ili do kartice.
 
Prvo napišeš koju konfu ima tvoj ortak i ti, koji OS i build, koji grafički drajver i podešavanja(vsync...), koja igrica i koje postavke, da li komp čist od virusa i sl?
 
Poslednja izmena:
Odnesi kod njega svoju karticu, pa probajte. Bar ćeš znati da li je do tvog PC-a ili do kartice.

Jesam, nazalost nije imao odgovarajuce napajanjanje nismo mogli da prikljucimo, nismo mogli posle da se ukombinujemo da doensem moje, ali uradicu to.

Rick:

Moracu da ga pitam da mi napise sve.. Ali sto se igrica tice Fortnite,GTA V, APEX legends, Titan fall, i jos par nemogu da se setim tacno.
 
Ajd odradi Heaven 4.0 podesavanja sve na maksimum, da vidimo rezultat ovako :

S.jpg
 
Imam poznanika sa istom tom grafikom. I7 6700k i 16GB memorije. Takođe ima problem sa padom frejmova. On doduše igra samo XPlane 11 na 2k g-sinc monitoru.
Ja sam reinstalirao windows, najnovije drajvere i opet isti problem. U igri posle nekog vremena fps bude oko 30
Ranije kaže da je imao više.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 

Ovo je okey rezultat, gledam po net-u ova Asusica 1080Ti ima oko 149 - 150fps na default klokovima, znaci grafa sljaka okey klokovi memorije i gpu su dobri.

Sad, znaci problem je u igrama, nesto ne sljaka kako treba , ili same igre, ili mozda windows, ili mozda procesor ili memorija. Kod mene je sve okey na slicnoj grafi Aorus 1080Ti.

Ako znas da baratas sa MSI AF pa ukljucis monitoring da vidimo kako se ponasa grafika u igarama, ovako :

Untitled.png

Samo mozes da dodas i monitoring klokova za procesor. Probaj GTA V benchmark na full HD i na 1440p rezoluciji i grafika sve na maximum i 4MSAA...
 
Poslednja izmena:
Pa baš taj minimum FPS od 9, nije baš dobar sa to grafom i procesorom. Kako je stanje diskova (S.M.A.R.T.), vidi sa HDtune kartica Health? Da li memorija OC, i da li je XMP profilu?

Proveri viruse sa Malwarebyres Antymalware, Malwarebytes AdwCleaner, KAV i slično, možda neki majneri.
 
Poslednja izmena:
Pa baš taj minimum FPS od 9, nije baš dobar sa to grafom i procesorom. Kako je stanje diskova (S.M.A.R.T.), vidi sa HDtune kartica Health? Da li memorija OC, i da li je XMP profilu?

Proveri viruse sa Malwarebyres Antymalware, Malwarebytes AdwCleaner, KAV i slično, možda neki majneri.

(nije problem taj minimum, to su neki spajkovi, imao sam i ja....)
 
Ti imaš min 41, on 9, nije isto. Jesu spajkovi ali nešto mora da ih uzrokuje.
 
Poslednja izmena:
Ti imaš min 41, on 9, nije isto. Jesu spajkovi ali nešto mora da ih uzrokuje.

Sta znam, imao sam i ja spajkove i nisam imao problema u igrama (to je na pocetku testa, restartujes par puta i dobijes okey minimum, ....mislim da je do softvera Heavena...)

Neka prati monitoring klokova i memorije grafe i procesora tokom gaminga. Recimo, kada sam kupio ovu memoriju G. Skill na 2.400Mhz i samo sam je ubacio u slotove i mislio sam okey, ali ona na default sljakala na 1333 i imao sam manji fps u igrama...itd...
 
Poslednja izmena:
Probaj da stavis maximum performance za power management mode u nvidia driveru, da uvek radi na max u 3d aplikacijama.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno