Šta je novo?

Koji 500-512GB (sata) SSD?

PENDULA

Slavan
Učlanjen(a)
28.11.2004
Poruke
190
Poena
319
Dakle, mislio sam da kupim Crucial MX500 (CT500MX500SSD1) - može se naći za ~9.050 din... ali samo na sajtovima, na stanju ih naravno nema :wall: (kažu nema kod uvoznika) ili koštaju 10-tak i više hiljada.
Zato pogledah druge brendove, za oko mi zapali Intel 545s (SSDSC2KW512G8X1) = 8.990 din. ili čak Silicon Power Ace A55 (SP512GBSS3A55S25) za oko 8000 din.
Pošto sam načisto ispao iz fazona (kontroleri, tip memorije, brzine...), može li neka preporuka za SSD iz ovog cenovnog ranga? Da li su ovi modeli slični, vredi li npr. par hiljadarki više dati za ovaj MX500 u odnosu na druge pobrojane? Možda neki sasvim drugi model? Iskreno, ne daje mi se 100 i plus evra, a nisam siguran ni šta dobijam s tim. Negde sam pročitao da većina ovih novih jeftinijih SSD-ova kapaciteta 480GB su bez DRAM keša, pa bih to izbegao.
Pozz :wave:
 
Kako ide sa garancijom, ako kupim na kp, je l' moram da jurim prodavca u slučaju reklamacije ili bi mi prihvatili u nekom servisu? Vidim da većina kp prodavaca piše da ne daju pisanu garanciju, već se ostvaruje preko serijskog broja.

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
 
9500 din na KP plus ptt, izadje te malo manje ok 10.000 din.
A za 11.800 din ima u domaćim radnjama.

Ne isplate se previse madjari za tako neveliku razliku, zbog garancije...

Pricam za 860 EVO.

Merkam ga vec dugo, bila pala cena pre mesec dana na 10.500 din :)
 
Ima za 6.990 RSD BioStar S100 od 480GB, a deklarisane brzine su mu slicne kao i kod skupljih proizvodjaca... Sa trenutnim trendom pada cena i povecanja kapaciteta, mislim da se ne isplati davati nekoliko hiljada dinara vise za nesto bolji Samsung.
 
ja posle 3 patriota sa kojima sam plakao pre par godine kupujem samo samsung. od 10 samsung ssd svih 10 i dalje rade.
 
Koji su vam to SSD-ovi crkavali toliko masovno?

Meni je crkla gomila raznih, ali se posle ispostavilo da su svi do jednog bili sa SandForce kontrolerom, tada mainstream-om u mainstream klasi.
I drugi kontroleri su tada imali probleme.
Posle vremena fijaskova sa SF kontrolerima, nije mi crko ni jedan SSD već duže vreme.
 
Kingston A400 je niza klasa, Samsung 860 Evo je medju najboljim SATA ssd-ovima :)
 
Ja sam skroz ispao iz fazona :)
Citam po netu da su kingston ssd-ovi tesko sr... (mislio sam da je kingston sto sd memorija tice mnogo bolje kotiran brend)
Zaobicicu svakako. Hvala na odgovoru
 
Ko kaže da su SVI Kingston SSD-i teško sr? To što je najjeftiniji model na relativno lošem glasu ne znači da su skuplji takođe (bili) problematični.
 
Ima jedan SSD Samsung 860 od 1TB u oglasima za 80-ak eura. Nov neotpakovan ali bez garancije?
Koliko su skloni crkavanju? Ili za iste pare da uzmem sa garancijom ali 500GB?
 
Generalno Samsung SSD-ovi su medju pouzdanijima, jel ima bar radnu garanciju?
 
Kaze lik da je dobio na poklon. SSD je u kutiji neotpakovan. Pitacu ga ali trebalo bi da radnu tj da nije u startu pokvaren. Mada meni i 500gb dosta. Imam 2 externa
 
Nazad
Vrh Dno