Šta je novo?

AMD Radeon WattMan problem

reksoNa

Poštovan
Učlanjen(a)
07.03.2014
Poruke
502
Poena
70
Imam problem sa karticom tj od Januara sada je pocela da mi pravi problem odredjenim apdejtom. Pri vecem opterecenju grafika nekad izgubi sliku, nekad baci sliku kao kad se polomi ekran od monitora i restartom se sve sanira i izlazi obavestenje da su WattMan podesavanja vracena na default vrijednosti. Cackao sam po netu i na sam AMDov forum pisao ali bezuspesno naravno.
Citam da se desava i na nove kartice i na starije znaci bez neke selekcije kartica i da mnogi tvrde da je to softverski problem. Mnoge stvari sa neta regedit i ta sranja sam pokusavao ali nista nije uspelo.
Onda sam kao posljednje resenje smanjio core v. memory v. za po 45-50 sa 1.2 na 1.15 i downclockovao je nesto malo. Uz naravno power cons. na 10%+.
Sada ne mogu reci da je toliko stable, grafika je izgubila na performansama uocljivo i na primjer kada je frizovala na normalnim podesavanjima, sa ovim novim koje sam gore naveo kao na milisekund da stane slika i zvuk poludi ali se vrati nazad.
Graficka je R9 280x MSI uparena sa i5 2400.

Nadam se da sam objasnio dobro moj problem pa iako sam neke stvari probao nije na odmet pitati iskusnije forumase ili nekoga ko se sretao sa ovim i zna sta mu je ciniti.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
instaliraj minimalno bez radeon setings meni jedino tako radi index.png
 
Poslednja izmena:
Meni je to radio jedno vreme ali su ispravili sa novim drajverima. Problem je bio jer sam ja klokovao monitor pa se tu javljala greška.
 
I meni se to desavalo na R7 370 kartici..I sada sam izbacio taj njihov software samo drajver instaliram bez tog AMD Control Centra..Radi sve bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno