Šta je novo?

DELL OptiPlex GX620 - Problem sa RAM memorijom

mlnmnc

Poštovan
Učlanjen(a)
21.12.2014
Poruke
109
Poena
70
Imam problema sa RAM memorijom. Naime često mi se dešava da se stranica u Mozili crash-uje. Google Chrome nisam ni mogao instalirati i još neke programe. Ustanovio sam da je do RAM memorije problem tako što sam ih testirao preko Memtesta. Od četiri pločice našao sam da je jedna neispravna. Naziv joj je - 512MB UNB PC2-5300. Ostale rade. Mene zanima koju memoriju mogu da kupim a da paše sa ostalim pločicama. Ove tri koje imam su:

512 MB PC2-4200 DDR2-SDRAM Qimonda 64T64000HU3.7B
512 MB PC2-4200 DDR2-SDRAM Qimonda 64T64000HU3.7B
512 MB PC2-5300 DDR2-SDRAM

Inače dok sam imao ovu neispravnu, ventilator na procesoru mi je jako bio bučan kada sam na youtube-a, a kada sam je skinuo, opet je kiptio ali ne toliko kao sa tom neispravnom.
Zanima me još da li bih sa kupovinom ispravne memorije dobio na brzini ili je procesor prestar da bi mi youtube normalno radio. Da pojednostavim, koliko bih dobio nadogradnjom novog RAM-a?
I još nešto mi nije jasno, kada hoću da vidim temperaturu procesora, jednostavno neće da mi je pokaže. Probao sam sa Core Temp i sa HWinfo programom. Evo šta mi izbacuje HWinfo


Specs:
Microsoft Windows 7 Home Premium Build 7601 32bit
CPU - Intel Pentium D 820
Motherboard Model: DELL 0FH884
Motherboard Chipset: Intel 945G (Lakeport-G) + ICH7
 
Poslednja izmena:
Sve je to dosta slabo za današnje uslove. Mogao bi eventualno za sitne pare (600-800 din.) da ubaciš bolji procesor (neki C2D E4xxx) i dodaš 512MB RAM-a (jer memorije uvek treba). Možda nije loša varijanta uzeti za 30-ak € kompletan komp sa C2D e4xxx procesorom i 2GB ili 4GB RAM-a.
 
Dodao sam još 2GB RAM-a, sada ima 3 ukupno. Koji bi bio najbolji procesor, pošto ovaj C2D mislim da ne može da se ugradi u ovu matičnu?
 
Intel 945G chipset podržava C2D procesore, ali koliko vidim DELL-ov BIOS ne podržava ništa jače od Pentium D procesora, tako da ništa od nadogradnje. :S:
Moraš sve da menjaš, ako želiš neki bolji upgrade.
 
Nazad
Vrh Dno