Šta je novo?

Gaming konfiguracija

Pittsburgh

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2010
Poruke
1,225
Poena
200
Pozdrav. Posle 5 godina sam rešio da upgrade komp, ali sad imam ideju da mogu da igram i igre na njemu.

Za razliku od drugih, nije mi potrebna cela konfiguracija, imam monitore(jedan je 1440p, drugi 1080p),kućište, napajanje, chiftec napajanje od 550w(ne znam dali ga je potrebno menjati, SSD(mozda bih uzeo veći), hard diskove i možda grafičku kartu.

Znaci sigurno su mi potrebni ploča, procesor i RAM, a možda i grafička i SSD, to zavisi od vaših saveta. Grafičku imam Asus RX 580 4gb koja je radila u zajednickom rigu nas par drugara i pošto smo rešili da ga ugasimo, sada imam dve te grafičke za koje se razmišljam da ih prodam, pa da taj novac uložim u konfiguraciju ili da jednu stavim u konfiguraciju, a drugu prodam.

Sto se tice procesora isao bih na Ryzen zbog toga što je povoljniji, a što se tiče rama isao bih na 16gn uz mogućnost povećanja RAM memorije, jer će mu možda u bliskoj budućnosti biti potrebno što više memorije za određeni program za posao.

Zanimaju me vaši predlozi, za budžet ne znam koliki je, recimo da bih za ploču, ram i procesor dao 400e(ako je to dovoljno za ovo sto je meni potrebno) , zavisi i od toga šta ću uraditi sa grafičkim. Verovatno bih delove uzeo preko Fante, posto vidim da ga na forumu svi preporučuju.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Nemaju r5 2600 non X, ploca je skuplja par eura ( bazooka v2 prim. rad. ), memorija 20-30e ( pricam od 3000MHz i ≤ cl16 cors i gskill 2x8GB kitovima ).
 
Hvala na odgovorima. Ja racunao, izadje oko 500e. Gledao cene na KP, fanta nema izlozene cene, gledao nekog drugog madjara.

Ne gledaj cene koje su izlozili vec pitaj za svaku komponentu, prijatno ces se iznenaditi :)
 
Gledaj ipon.hu sa google translate, odnosno iponcomp.com/shop, i samo posaljes link fanti ili kome god madjaru bice te cenu +- nekoliko evra.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno