Šta je novo?

Kupovina polovnog laptopa visoke klase

aleksov88

Poštovan
Učlanjen(a)
22.12.2018
Poruke
19
Poena
54
U velikoj sam dilemi - Da li kupiti neki laptop iz prodavnice i dobiti garanciju 24meseci ili za ste pare kupiti mnogo bolji polovan laptop.

Konkretno lik mi nudi HP EliteBook 850 g5 za oko 750e , inace kosta 1500e.

Da li je po Vama bezbedno kupiti takav laptop koji inace vazi za jako kvalitetan i ne bi trebalo da se kvari.

Da li je bolje NOV ProBook ili "kao nov" EliteBook za iste pare ?

Kakva su Vasa uskustva?
 
Poslednja izmena:
Ako cenis da će da ti radi još 2 godine, onda bolje uzmi polovan. Em uštedis pare, em ti nije zao za garanciju (ili nedostatak iste)...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Ako cenis da će da ti radi još 2 godine, onda bolje uzmi polovan. Em uštedis pare, em ti nije zao za garanciju (ili nedostatak iste)...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk


Ma to su modeli iz 2018. radice oni i puno vise. Ipak je kuciste od aluminijuma i biznis klasa je uvek dosta kvalitetnije napravljena od obicnih multimedia racunara za kucnu upotrebu
 
Laptop ima jednu samo opasnu manu - ako ode maticna, ode sve. Sem ako nije u nekoj garanciji naravno, neisplativo je skroz menjati jer je jeftinije kupiti novi.

Tako da, ekran, SSD, RAM, tastatura, sve to moze da se zameni - bitno je da radi port za punjenje i ostatak maticne, ta dva ne mogu da se zamene (mogu USB portovi, tj. ne moraju bas svi da rade).

Ako nemaju neku serijsku falinku, to generalno znaci da moras da ih rucno unistis ;)


Ja vec 6 godina uzimam polovne laptopove. Odavno su novi premasili cene kada mi garancija znaci (jer za cenu "garancije" mogu 3-5 komada polovnih u super stanju da kupim, pa ono..uzmem ih kao rezervu!)
 
Nekako naginjem ka kvalitetnim polovnim, tipa Thinkpad ili nesto slicno. Caletu sam pre par godina kupio polovni Thinkpad sa i5 sa relativno novom baterijom i ubacio SSD. Na zalost, posle godinu i po krenuo je da zeza monitor. Opet sam uzeo Thinkpad, prilicno noviji sa HDD i malo manje RAM-a za smesne pare. Prebacio SSD i RAM iz starog i gura bezmalo godinu dana bez greske.

Za pare koje sam dao za oba + upgrades ne bih mogao da uzmem laptop u radnji, ili neki osnovni mozda. Daleko bilo nesto sa i5 :) .
 
Nazad
Vrh Dno