Šta je novo?

M.2 2242 za laptop,koji mi odgovara?

frozen_sun

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2018
Poruke
267
Poena
19
Mislio sam u jedan od laptopa ugraditi m.2 2242 koji ide u njega sa ovog sajta:
https://ipon.hu/kereses/shop?keyword=m.2+2242
Ali srećom otvori laptop tj slot za 2242 i vidim da očito raspored pinova nije isti pretpostavljam da ni jedan sa liste gore ne odgovara ili grešim?
Pa kakav mi onda m.2 treba?
Evo slike socketa dole ispod:
 
Sta ti pise onde pod "Open here to install.." (install what?).

Po tim cenama mozes kupit 4x veci SATA SSD, a razlike nece biti. M.2. 2242 je za nesto starije laptopove, obicno se koristi primarno za WiFi ili 3G/4G modem, ali moze i za SSD. Slab je. Nista bolje nece raditi od SATA SSDa.
 
Laptop je mediacom smartbook 141,i na kraju su me iznervirali da sam morao googlati i vidjeti da imaju 2 standarda tog 2242 M tip koji očito ide u moj socket i B+M
Eh sad ne znam jel odgovara ovaj B+M?
 
U sta ubacujes SSD, sta je ovo?
To je slot tj socket za m.2 ssd u tom laptopu,slikao sam i vidiš da imaju 2 konektora na njemu a na ovim ssd-ovima sa slike imaju 3 konektora,to sam nacrtao na slikama jer su tamo na bug forumu ljudi glupi.
Sad ne znam koji meni m.2 ssd treba za taj laptop?
 
To je slot tj socket za m.2 ssd u tom laptopu,slikao sam i vidiš da imaju 2 konektora na njemu a na ovim ssd-ovima sa slike imaju 3 konektora,to sam nacrtao na slikama jer su tamo na bug forumu ljudi glupi.
Sad ne znam koji meni m.2 ssd treba za taj laptop?
Mislim da je ovo mSata konektor, ali neka potvrdi neko ko je bolje upućen. Inače ružno je da pričaš oni ljudi su glupi i slično, jer ako ti nisi pomogli ne moraš da ih vređaš.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, ovo je mSATA konektor vidim i ja.
Jel to znači da ovi ssd-ovi koje sam naveo na ipon ne odgovaraju?
Nego moram tražiti mSATA SSD?
A na sajtu piše m.2 2242 pa ko koga j...e ovdje sada?
Ljudi izgleda i ne znaju sta su ugradili u laptop.
 
Msata i m.2 na prvi pogled deluju slicno pogotovo kratki m.2 od 4cm. Na nasem trzistu sam vidjao samo transcend modele od 4cm (2242)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
https://en.wikipedia.org/wiki/M.2
Pogledaj sliku. Ovo je mSATA znaci.

Nemoj bacati novac, mSATA je i skuplji nepotrebno a i nije kompatibilan sa novijim masinama/laptopovima :(
 
Meni ljudi na forumu kažu da nije mSATA a na kutiji laptopa piše podržava m.2 2242 SATA.
Sad mi ništa nije jasno.
Pa ispade da oni i ne znaju šta su ugradili.
Ja sam sinoć gledao socket i vidim samo jedan zazor između onih zlatnih konektora i stvarno po svojoj prilici liči na mSATA.
 
Pa moguce da to jeste mSATA ali da ima i M.2. 2242 negde drugde...

Daj malo siru sliku, sta pise onde sto sam vec pitao?
 
M.2 je, imam isti na Elitbuku 840.
Kupio neki kung fu 2242 disk na Aliju za male pare. Za sad radi, videćemo u budućnosti :)
 
Narucis online, probas i ako radi ne vadis a ako ne radi ni nakon detaljne provere i update-a drajvera onda izvadis i vratis u roku od 14 dana. Pri montazi NE NABIJAS jako, samo malo sile tek toliko da klizne ssd u slot.
 
Jel može KINGSTON SSD 480GB KIN SA1000 M.2 2280 NVMe za laptop Asus X550CC-XX1010 (Intel i5 3337U, GT 720M, 6 GB RAM) ?
 
Nazad
Vrh Dno