Šta je novo?

drajveri, memorija, ili nesto drugo? RX 570 problem

max21

Slavan
Učlanjen(a)
05.11.2007
Poruke
550
Poena
319
izgubio sam pet dana u pokusavanju da sam resim problem ali ne mogu, moram traziti vasu pomoc

nikako ne mogu da nadjem ili podesim neke drivere a da nemaju neku falinku, ako je do drivera

na novijima 18.xxx mi se desava da mi npr. pri pregledanju google chrome-a zabode ceo komp na sekund i cela slika postane siva i nastavi dalje (bukvalno se ceo ekran zaledi)
na 19.xxx driverima mi se desava to i da nekad random mi nestane slika na sekund kao da krene u sleep mode i onda dodje, nekad se to desi i 2, 3 puta za redom
na 17.xxx driverima mi se uglavnom desava u igrama da dobijem neke anomalije kao da je memorija produvala i desava mis e kad idem iz taba u tab u chrome-u da znaci kad pritisnem drugi tab bude crna stranica na milisekund i onda prikaze sta treba

driveri koje sam isprobao:
17.4.1
17.7.1
17.10
17.11.1
18.3.4
18.6.1
19.1.1
19.1.2

takodje sam pokusavao i da ugasim free sync i da iskljucim super resoulution, gasio fast start, gasio HDCP ako je podrzan driverima, smanjivao takt za 10Mhz(ne znam da li sam trebao vise),iskljucio gpu accelaraciju u chrome-u, ne mogu se vise setiti sta sam pokusavao

drivere sam brisao sa DDU iz safe moda i iskljucivao internet

masina je
phenom x2 550be(otkljucan na x4)
gigabyte 770ta-ud3 (am3 ploca)
14gb rama kingston hyperX 1666mhz
monitor lg-24MP59G ips led full hd 75hz
ASUS RX 570 Expedition OC 4gb
windows 10 x64 pro build 1803

neki videii sta se desava
 

Prilozi

  • video 2_Trim.7z
    666.1 KB · Pregleda: 10
  • video 3_Trim.7z
    538.2 KB · Pregleda: 13
  • video 4.7z
    405.3 KB · Pregleda: 11
  • video 1_Trim.7z
    628.8 KB · Pregleda: 14
Poslednja izmena:
Ažuriraj Windows 10, version 1809.

Napajanje?

Mada nije isključeno da W10 opet nešto zeza sa Amd drajverima, ima već slična tema.
 
Poslednja izmena:
napajanje je chieftec cft-650-14cs, 650w modularno, staro 9 godina, mada ne verujem da je do njega

update sam sa 1703 na 1803, jos gore mi je nego sto je bilo, tada sam imao problem samo u chrome-u, od update-a na 1803 je poceo i u igrama da brljavi, probacu i na 1809 da update-ujem
 
Proveri i viruse sa Malwarebytes antimalware-om, možda neki majner.
 
proverio sam upravo, nema majnera, sad sam update-ovao na 1809, u chrome-u i dalje treperi, za jedno 2h cu probati igre i probacu sa drugim drajverima, do tada ako imas jos neku ideju, napisi
 
Imas li link od nekog uputstva ili ako mozes da mi objasnis sta i kako se radi, nikad nisam radio sa linuxom, a nisam ni neki poseban it strucnjak
 
WinPE 10-8 Sergei Strelec staviš na flešku i butuješ

Pokreni PerformanceTest, BurnInTest,...
 
pravim upravo streleca i dok mi pravi butabilan disk, izbacio mi je i nekoliko trojanca (slika u opisu), da li mislite da imaju neke veze sa mojim problemima ili je to "normalno"? imam instaliran i malwarebytes, kada sam skenirao nije nista nasao, ali dok sam surofao kad je hteo neke pop-up prozore da mi otvori, blokirao ih je
 

Prilozi

  • trojanci.jpg
    trojanci.jpg
    156.1 KB · Pregleda: 47
  • malwarebytes 1.jpg
    malwarebytes 1.jpg
    73.7 KB · Pregleda: 42
  • malwarebytes 2.jpg
    malwarebytes 2.jpg
    68.4 KB · Pregleda: 36
  • malwarebytes 3.jpg
    malwarebytes 3.jpg
    68 KB · Pregleda: 35
Veoma moguće, skeniraj sa još nekim AV programima(KAV...). Chrome deinstaliraj, i pobriši i podešavanja, proveri da li je nešto ostalo i u folderima(Program files i Users/<username>/Library/Application Support/Google/Chrome), pa ponovo skeniraj komp pre nego što ga ponovo instaliraš. Idi i u Control panel/Uninstal i pobriši sve sumnjive aplikacije.
 
Poslednja izmena:
probao streleca, ako sam se snasao kako treba

u performance testu sve mi prolazi sem diska(nema dovoljno mesta) i grafike, kod dx10 pise nesto penalty -8% zato sto ne moze da pusti rez 1680*1050(slika 1), nece da uradi dx11, dobijam neki eror(slika 2 i 3), ne znam da li je razlog sto mislim da mi uopste nije ni prepoznao graficku(slika 4), takodje ni kod burnintesta mi se cini da nije prepoznao grafiku(slika 5), ne znam sta je uzrok tome, mozda jer sam na drajverima 17.7.1 koji su stariji ako to ima ikakve veze

ono sto bi moglo da pomogne oko resavanja jeste da mozda sam trebao da instaliram directX dodatke, sto nisam radio ja sam, ali kad ukucam dxdiag pise mi da imam DirectX12

voltaza memorije mi je na 900mV, ne znam koliko treba da bude ali vidim da je to na maximum po diagramu, ovo je oc verzija grafike, da li to treba tako ili ne?
 

Prilozi

  • 20190213_011736.jpg
    20190213_011736.jpg
    233.3 KB · Pregleda: 38
  • 20190213_014530.jpg
    20190213_014530.jpg
    310.8 KB · Pregleda: 44
  • 20190213_012709.jpg
    20190213_012709.jpg
    279.9 KB · Pregleda: 38
  • 20190213_011815.jpg
    20190213_011815.jpg
    272.9 KB · Pregleda: 42
  • 20190213_011717.jpg
    20190213_011717.jpg
    582.7 KB · Pregleda: 36
Poslednja izmena:
Pusti te testove i iz Windowsa, možeš i 3dmark, ako ne ide verovatno je grafa za reklamaciju (naročito ovo ukazuje na nju: "dalje treperi", "dobijem neke anomalije"). Ne znam šta još da probaš, možda clean Windows. Možda napajanje, ali malo verovatno? Možda još probati grafu na drugom kompu.
 
Poslednja izmena:
Jesi li kopao? Da joj vratiš originalni bios?
 
Sa windows defenderom skenirao i sa Kaspersky-im, nisu nasli nista znacajno, trojance koji su u instalacijama koje su tu vec godinama (slika u attachmentu)

@rick: nisam bio kod kuce, sada cu pokrenuti iz windowsa testove

to treperenje mi se desavalo random na 19.1.1 driverima i to je bilo 99% do njih jer nisam prvi koji se zali na to, sada mi se samo desava kod prebacivanja tabova u chrome-u (video 1 u prvom postu)

drugo, anomalije te imam u igri dota 2 koju jedino i igram, a mladji brat igra cs go i on kaze da mu se nista cudno ne desava, samo se tada zalio to da mu se gasi ekran kad su bili ti 19.1.1 driveri, mzoda je do dote 2 i nekih podesavanja?

@storm: nije kopala kod mene nikad, kupljena je krajem decembra u Nemackoj(valjda tamo nisu kopali), ja sam je stavio u komp 15. januara
 

Prilozi

  • kaspersky.jpg
    kaspersky.jpg
    113 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena:
izvinjavam se zbog duplog posta

iz windowsa prolazi testove, jedino mi ne prolazi u BurnIn testu PCIe test(ako je bitno)

da li i dalje mislite da mi treba linux live da bih video do cega je ili je graficka ispravna?

UPDATE: obrisao sam chrome i inslirao opet i kada sam se ulogovao u moj account bilo je isto onako treperenja kao i sa videa 1 iz prvog posta, onda sam usao i obrisao sve cookie i sve cached image oduvek i iskljucio hardversku akcelaraciju i sada mi se to treperenje smanjilo dosta, jednom od nzm 30 puta u menjaju taba se desi i to uglavonom na istim sajtovima (bench i rezultati.com) mozda je do nekog sadrzaja na njima, msm rezultati su flash sadrzaj(ako sam u pravu a i na benchu imaju reklame u vrhu), to je prvo sto sam zakljucio i takodje da mi se to ne desava u Mozzili, a drugo sto sam mozda prevideo i moze biti stavka jeste da mi je dota bila podesena da radi na dx 9 i sad sam promenio na dx11 koje pise da je recommended, da li da izaberem to ili ima i nesto vulkan(pogledajte 4tu sliku)
 

Prilozi

  • passmark win 1.jpg
    passmark win 1.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 33
  • passmark win 2.jpg
    passmark win 2.jpg
    98.3 KB · Pregleda: 31
  • burnit 1.jpg
    burnit 1.jpg
    222.1 KB · Pregleda: 32
  • dota podesavanja.jpg
    dota podesavanja.jpg
    197.4 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
U redu je to za Pcie, za to moraš imati tu Loopback karticu.

Da li pri testovima nije treperilo?

Po ovome deluje sve uredu sa karticom, vraćamo se na drajvere, Windows, virusi. Možeš još da probaš 3dmark. Chrome je đ. može i bez njega. Ako je nešto drugo od harvera mora se probati drugi(kabel, monitor/TV...) ili grafa na drugom računaru, da Windows isključiš jedino Clean install ili Win 7.

Probaj Directx 11, noviji je, pa vidi. Preporuka je da probaš Vulkan, koji je manje zahtevan od procesora, pošto imaš slabiji cpu.
 
Poslednja izmena:
pri testovima je radio najnormalnije, samo mi se to "treperenje" desava u chrome-u sada ili bar samo tu primetim, nisam ni prvi ni poslednji koji se zali na nekompaktibilnost ati i chrome-a... ova konfiguracija je radila sa gtx 650 ti zadnje 3, 4 godine i nisam nikakvih problema imao, sve je ispravno jedino ako je problem u nekoj nekompaktibilnosti opet... max tdp ove grafike je 70w, sto za napajanje od 650w mislim da nije nikakv problem, terao sam 4890 6+8pin na ovom napajanju bez problema

Uradicu clean install 1809, ako ne pomaze, probacu i 1703 koji sam prvi imao s kojim nisam imao to u chrome-u sigurno(toliko se secam a za posle sta sam i kada imao ne bih znao jer sam probao 1001 kombinaciju)

Viruse smo ja mislim eliminsali sa onim svim sto sam uradio, malwarebytes, defender, kaspersky, sve full scan sam radio

odigrao sam jedan game na dx11 na HDMI i dva na DP port kabelu i nisam imao nikakve anomalije, i jedan game vulkan nisam imao anomalija i dobro si rekao, bolje je radilo na vulkanu, mislim da dobijam vise fps-a, procesor mi je trenutno najslabija karika...
 
Poslednja izmena:
skenirao jos jednom, nalazi mi sve trojance u instalaciji Streleca, da ih brisem ili da ih ostavim?
 

Prilozi

  • trojanci 1.jpg
    trojanci 1.jpg
    100.8 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno