Šta je novo?

Prepaid kartica ili nesto drugo

whose

Poštovan
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruke
143
Poena
70
Potrebno mi je da platim oko US $550 na stranom sajtu. Kako bih to mogao da postignem relativno brzo putem prepaid kartice ili na neki drugi nacin.
Vidim da postoje prepaid kartice ali imaju nizi limit.
Idealno bi bilo da nema drugih troskova i %, itd.
Da mogu da uplatim $ i da nema konverzija u druge valute ako je moguce.
 
Poslednja izmena:
Nije pljacka, vec kapitalizam...

Lepo pise na linku da se sve strane valute obracunavaju u EUR, pa ako im uplatis USD, oni ce to prebaciti u EUR, pa kad budes placao u USD, opet ce se obracunati - znaci, bolje je da im odmah uplatis EUR, pa ce ti se prilikom placanja obracunati samo jednom.

Svakako racunaj na to da moras uplatiti na racun vise od tih $550 u evrima, bas zato sto se mora ostaviti "lufta" za njihovu proviziju i razliku u kursu.
 
Dobra ideja za placanje u evrima; pokusacu ako je moguce. Neverovatno je kolko smo ****ani ovde.

Nije pljacka, vec kapitalizam...

Lepo pise na linku da se sve strane valute obracunavaju u EUR, pa ako im uplatis USD, oni ce to prebaciti u EUR, pa kad budes placao u USD, opet ce se obracunati - znaci, bolje je da im odmah uplatis EUR, pa ce ti se prilikom placanja obracunati samo jednom.

Svakako racunaj na to da moras uplatiti na racun vise od tih $550 u evrima, bas zato sto se mora ostaviti "lufta" za njihovu proviziju i razliku u kursu.
 
Smo mi po mnogim pitanjima samo što to čovek ne zna dok ne počne da se interesuje pa onda počne nailaziti na prepreke domaćeg sistema na maltene svakom koraku. Još kad te naša "braća" počnu varati, tek onda postaje zanimljivo.

Iz mog iskustva toliku sumu da platiš najbolje putem MTS Mastercard kartice koju i ja koristim za plaćanja po netu. Jer imaju odličan kurs u onlajn menjačnici i nemaju nikakve provizije. Naravno zavisno od momenta proknjižavanja se kurs može promeniti i na tome izgubiti ili uštedeti ali to nije provizija banke za ino plaćanja kao što imaju neke banke u nas. Kada ukucaš tu sumu u dolarima u gugl i tražiš mu da konvertuje u evre, platićeš sa MTS Mastercardom nešto manje od te sume. Koja se može malo povećati ili smanjiti zavisno od momenta proknjižbe transakcije. Ali to nije isto što imaš sa Intesinom Visom gde moraš imati lufta ili RF Visom gde moraš imati 20 evra minimum na deviznom računu kada platiš. Kada plaćaš MTS Mastercardom ti moraš imati baš onoliko koliko si konvertovao preko gugla ili za nijansu manje i transakcija će proći dok kod drugih neće.

Ali ja sam na karticu čekao pune tri nedelje iako kažu deset dana tako nema ništa odmah.
 
Poslednja izmena:
Generalno za online placanje deru bas sam gledao kurs dolara negde oko 105 a mislim kada placas Usd onda ispadne ta konverzija i 108 i kad pomnozis sa par stotina dolara ispadne poprilicno velika razlika ..A tu je provizija same banke od minimum jednog procenta a mozda i vise u zavisnosti od banke..
 
Zar u Intesi ne racunaju kurs bilo koje strane valute (u ovom slucaju usd) u odnosu na evro po kursu karticarske kompanije koji je slican srednjem kursu?
 
Nazad
Vrh Dno