»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Lista telefona koji emituju najviše i najmanje zračenja

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        48.945

Lista, koju je objavila Nemačka federalna kancelarija za zaštitu od radijacije (Bundesamt für Strahlenschutz), otkriva količinu zračenja koju emituju neki noviji i stariji pametni telefoni. Podaci su objavljeni u vatima po kilogramu, a "sigurniji" telefoni su oni sa nižim rezultatom.Prema ovom listingu, telefon koji emituje najviše nivoe radijacije je Xiaomi Mi A1, koji oslobađa 1,75 vati radijacije po kilogramu. Iza njega je OnePlus 5T sa 1,68 vati po kilogramu. Još neki popularni telefoni na ovoj listi su OnePlus 6T (četvrto mesto sa 1,55 vati po kg), Pixel 3 XL (1,39 vati po kg), Pixel 3 (1,33 vati po kg) i Apple iPhone 8 (1,32 vati po kg).
        Potrebno je imati na umu da ne postoji specifičan broj koji čini telefon opasnim za korišćenje. Nemačka grupacija za ekološku zaštitu (Der Blaue Engel - Plavi anđeo) sertifikuje telefone sa 0,60 vati po kilogramu ili nižim nivoom zračenja. To znači da svi telefoni iz gornje liste oslobađaju preko duplo više radijacije od onoga sa čim je organizacija saglasna.Kada su u pitanju telefoni koji oslobađaju najmanje nivoe zračenja, u vrhu se nalaze Samsung ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        40.669
      3. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      4. Haha, a pre koju godinu je "Samsung gori od iPhone-a" na nekoj listi, sa >1.5

Znaci - Note 8 i S7, lepo ja kazem
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Stefan
        Guest
        A Huawei ga nema nigde?

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •