Šta je novo?

Laptop do 200 evra

Djagi

Cenjen
Učlanjen(a)
17.07.2013
Poruke
257
Poena
170
Pozdrav
Sa laptopovima se nikada nisam susretao,pa bih želeo da čujem vaše savete.
Kupio bih ćerci neki polovan laptop. Budžet je 200 evra. Može i bez harda pošto bih naknadno uzeo neki nov SSD manjeg kapaciteta. Služio bi uglavnom za surfovanje,slušanje muzike,gledanje filmova. Ništa preterano zahtevno.
Uslovi su da je bar intel procesor,da ima hdmi i da je bar minimum ekran 15,6.
Hvala.
 
Može jedno pitanje:
-zašto baš min 15,6 ?

Zar nije bolje 14.1 (1600x900) nego 15.6(1366x768) ?
Po meni su ovo najbolji polovnjaci, izdržljivi, namenjeni poslovnim korisnicima(nema jeftinih delova, nije se štedelo prilikom izrade).
 
Poslednja izmena:
Pa to sam stavio veličinu tu. Da baš ne bude 13 ili manje. Ne znam koliko je primetna razlika između 14 i 15,6.
Zato sam i zamolio za savet jer svaki savet je dobrodošao pošto sam napomenuo da što se tiče laptopa o njima malo i znam i prvi put ih kupujem.
 
Pa to sam stavio veličinu tu. Da baš ne bude 13 ili manje. Ne znam koliko je primetna razlika između 14 i 15,6.
Zato sam i zamolio za savet jer svaki savet je dobrodošao pošto sam napomenuo da što se tiče laptopa o njima malo i znam i prvi put ih kupujem.

Uzmi onda neki od tih T430, nećeš pogrešiti. Dostupnost delova ako zatreba, laka zamena delova, kvalitetno kućište, kvalitetna tastatura. Obrati pažnju samo na rezoluciju ekrana, jer postoje modeli sa 1366x768 i modeli sa 1600x900 rezolucijom. Mala je razlika između 14.1 i 15.6

Pogledaj ovaj video.
 
Poslednja izmena:
T430 je malo robusniji, pogodan za dodatne izmene, lako se pristupa komponentama i ima ih već od 150e pa naviše. Za oko 200e ima već t440 koji je isto dobar , ali ulazi već u domen ultrabooka. Noviji je uredjaj i sigurno lapsi za žensku osobu, jer je tanji. Takodje ima 2 baterije, pa će i tajenje iste biti duže.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Uzmi onda neki od tih T430, nećeš pogrešiti. Dostupnost delova ako zatreba, laka zamena delova, kvalitetno kućište, kvalitetna tastatura. Obrati pažnju samo na rezoluciju ekrana, jer postoje modeli sa 1366x768 i modeli sa 1600x900 rezolucijom. Mala je razlika između 14.1 i 15.6

Pogledaj ovaj video.

Pa sad, nije bas toliko mala razlika, primeti se itekako. Meni je npr 14.1 premalo, ali za druge ljude ne mogu reci. Bolje je 15,6, 1600x900 naravno !!!

Ja sam u oktobru 2018 kupio laptop 8 meseci star Lenovo Ideapad 110 17-IBK sa Intel i5 7200U i 1 Tb hardom, sa 8 GB memorije. Ekran mui je slab, ali ok, jer mi trebao hitno.
 
Poslednja izmena:
T430 je malo robusniji, pogodan za dodatne izmene, lako se pristupa komponentama i ima ih već od 150e pa naviše. Za oko 200e ima već t440 koji je isto dobar , ali ulazi već u domen ultrabooka. Noviji je uredjaj i sigurno lapsi za žensku osobu, jer je tanji. Takodje ima 2 baterije, pa će i tajenje iste biti duže.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk

Da, u pravu si. Ako može naći T440 za 200e onda je on BEST BUY.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno