Šta je novo?

HDD 3tb

bokica

Cenjen
Učlanjen(a)
09.12.2010
Poruke
268
Poena
170
Potrebna mi je pomoć, treba mi hard od 3tb ali sam skroz van tog segmenta pa bih molio za neke preporuke.

Ja koliko sam tražio čini mi se ovo ok izbor, da li grešim?

TOSHIBA P300 3TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 HDWD130UZSVA: 65€
 
Nisi napisao za koje potrebe ?
 
Imam ssd od 256, ovo mi treba za skladište uglavnom i mozda za neku igru za koju nema mesta na ssd.
Stavio sam assasian na običan hard seagate 500gb, 16mb, 5900 obrtaja i igra trza.

Tako da mi treba u suštini i za smeštanje slika, filmova a mozda i po neke igre koju ne igram tako često ;)
 
Preporuka za WD Red 3 TB, sva 3 sam kupio kao polovnjake :) ali su tihi u radu, hladni i za skladistenje dusu dali. Za igre ne znam.
 
Jesi li kupio hard disk?Kako si si zadovoljan?Zbog čega bi platio kod mađara 65e kada je u emmi-ju 8650din(oko 70e) sa pisanom garancijom ?
 
Hajde i ja da pitam ovde, bez otvaranja nove teme. Treba mi 3.0 eksterni disk od 2tb. Dosad sam koristio WD Elements koji je izgleda na izdisaju. Upotreba - stoji u računaru koji radi 17-18 sati dnevno, na njemu stoje muzika, filmovi, serije, fajlovi koje koristim u svakodnevnom radu (99% toga su Word, Excel i rad sa .pdf dokumentima). Takođe bi na njega išle i igre.

Mogu i Mađari i domaće firme, samo da što pre uzmem to. Budžet oko 100e, može i više ako je nešto baš dobro.
 
Super, hvala obojici. Imam i temu u podforumu o diskovima, tražio sam pomoć tamo i dobio savete, pa ću da vidim kako će to da prođe. Ako ne uspe, naručiću taj Transcend.


Edit: Dosta loši komentari na Amazonu, 10% ljudi je dalo 1 zvezdicu, uglavnom kažu da je jako spor ili da je crkao posle malo vremena. Vi niste imali takve probleme?

Šta još da uzmem u razmatranje?
 
Poslednja izmena:
Ja imam verziju od 1 TB, konkretno ovaj TS1TSJ25H3B, koji sam uzeo po preporukama sa Bench-a i mogu ti reći da sam vrlo zadovoljan (za običan bekap i svakodnevno korišćenje, jer je uglavnom povezan kablom sa računarom kad ga ne nosim - što kapiram da i nije idealan način eksploatacije, ali eto, šljaka :) ), imam ga oko godinu dana, više-manje.
 
Poslednja izmena:
Pozzzz, uzeo bih neki eksterni hard od 1tb.
Koristio bih ga za seed, prikljucio bih ga na android box.
Da li poruciti nesto sa aliexpress-a ili ovde kupiti? Moze li neka preporuka, za neki pouzdan model?
 
Nazad
Vrh Dno