Šta je novo?

Carmageddon2 ne radi na Win7 , 64Bit

dusxan

Slavan
Učlanjen(a)
04.06.2007
Poruke
954
Poena
330
Nadam se da je pitanje prikladno grupi.
Prvo sam probao da je pokrenem iz DOS-Box-a , i tu mi je javio da Install.exe nije validna Win32 aplikacija.

Onda sam pokrenuo Install.exe iz Windowsa (64-bit) , u direktorijumu su se pojavili Carma_HW.exe , koji se po pokretanju , odmah zakuca.

Drugi je Carma_SW.exe koji dodje do startnog ekrana , ali se onda zapuca uz poruku da nema DirectX.

Koji mi DirectX treba , i odakle da ga skinem ?
 
Jače Dos igre, posebno kada se teraju koroz dosbox, znaju da budu hleb sa sedam kora.
Ako već nisi pogledaj ovaj video i komentare, očito da ljudima radi igra kroz dosbox, ali očito ne svima.
https://www.youtube.com/watch?v=K9OvX1UCmiY

Mene takve igre i ne privlače mnogo jer je u to doba PS1 imao mnogo gotivnije naslove, sa hrpom ekskluziva, tako da iz tog doba, obično poteram nešto na emulatoru kroz raspberry pi.
Što se PC softvera tiče, ima nekoliko igara, koje volim da igram, pre svih Indy Car Racing 1 i 2, koji lepo rade na dos boxu.
Ipak, najviše volim emulaciju prastarih pc mašina, znači XT, AT, sa onim starim 5.25 disketama od 160K, koje dos box čak i ne može da mountuje a neke igre bukvalno rade samo sa njih kao butabilnog medija.
Pošto jako volim flight simulatore, potrudio sam se da pokrenem sve te tvrdokorne verzije za PC i Mac, koji mi sada rade bez problema na Pi2 ali ne kroz dos box, već kroz mame emulator, koji ima podršku za te stare mašine kao recimo IBM 5150 ili 5170.
 
Poslednja izmena:
Evo, sad sam probao, doduše na 32bit windosws 7 i ova verzija 2.0.0.26 sa gornjeg linka, radi bez problema, dok ona druga krahira na isti način kao kod tebe sa fajlom Carma_HW.exe
Možda je ipak samo verzija u pitanju, jedino što trenutno nemam 64bitni windows instaliran, pa to ostavljam tebi da isprobaš.
 
Hvala sto si to sve isprobao za mene ! Od "normalnijih" trka iz tog doba preporucio bih ti Ignition i Wipeout (postoje verzije za PS1 i DOS)..
 
Eh, Wipeout, jedna od mojih prvih ps1 igara, adrenalin level pro. :)
Pukim slučajem baš juče sam testirao psp emulator i naravno najbolju trku na njemu Wipeout Pulse.
 
Nazad
Vrh Dno