Šta je novo?

Mobilni telefon za normalnu upotrebu

batakole

Slavan
Učlanjen(a)
22.11.2004
Poruke
271
Poena
319
Bas kao u naslovu treba mi preporuka koji mobilni kupiti za neku normalnu prosecnu upotebu. Mobilni mi je zamenio racunar pa treba da ima veci ekran bar 6", ne igram igrice, trebalo bi da brzo i fluidno radi bez potrebe sa eksperimentima sa romovima i slicno. Isto tako da ima solidnu kameru nista specijalno jer imam dslr. Naravno da ima fm radio, usb-c konektor, NFC mogucnost jer telefon ne kupujem cesto i dobru bateriju bar za ceo dan. Znaci dobar zaokruzen proizvod ne treba nista najbolje , da bude pouzdan bez nekih gluposti koje mnogi imaju i na kraju da kosta do 300€. U sve to mi se uklapa jako malo telefona jedini koji sam nasao je honor play svima ostalima ponesto fali a drugi su dosta skuplji. Dugo koristim xiaomi i takav njihov model je mi 8 ali cena je preko 350€ . Cini mi se da trenutno huawei pravi stabilne kvalitetne pouzdane telefone koje nije potrebno stalno tvikovati kao recimo xiaomi . Zanima me vase misljenje da li postoji jos neki telefon za normalnu upotrebu solidnog kvaliteta sa sto manje problema, raznih bubica i slicno
 
Samo nov telefon , da ga koristim bez sitnih problema, i bez stalnih instalacija romova. Pocophone je odlican telefon ali nema nfc i ima dosta tih sitnih problema prilikom koriscenja jer ocito softver nije dovoljno ispeglan.
 
Onako na prvu loptu mogu da ti kažem da bar dva uslova ne možeš da uklopiš u želje.
Prvi je cifra, naravno, pa još nov.
Drugi veličina ekrana.

Najbliži na prvu loptu je polovan LG G6.
Možda neki kinez i može da se uklopi, ali redom nemaju NFC.

Edit:
zapravo, phone arena kaže da ih ima 8 :D

search

Samo što su neke cene prediktivne, neki modeli zastareli, neki se globalno teško nalaze...
U principu neka od novih Motorola izgleda kao dobar izbor (G7+ možda) i Mate 20 Lite (ali samo SNE-LX1 model).
 
Poslednja izmena:
Pa ni Play nema NFC,takođe nema ni fm radio,a to si naveo kao bitne stavke.
Inače telefon radi fluidno,nema ni trunke štucanja,lepo leži u šaci,malo je klizav bez zaštite,.......
Koristim ga 3 meseca (Red Edition), zadovoljan sam.
Baš je kvalitetno urađen proizvod,ali je bio dosta preko 300e kod nas u prodaji
 
Poslednja izmena:
Dodaj malo i uzmi LG G7.

Mozes i Mi 8, tu je negde se cenom, ~330e.

Budzetlije tipa M20 Lite, Honor Play, Moto G serija i slicno nemaju sta da traze u cenovnom rangu od ~300e.
 
Poslednja izmena:
Slažem se sa Ivanom. Nisu to loši telefoni, samo smatram da ne vrede tih para. Pogotovo kad uzmeš u obzir šta imaš za 320€ već.

Eventualno možda da sačekaš Redmi Note 7 Pro, s obzirom da će imati staklena leđa MOŽDA ubaci NFC, radio imaju, USB-c takođe treba da ima, performanse solidne, baterija super. Generalno jako dobro zaokružen model, a osetno jeftiniji. Mada tu se radi o čekanju par meseci od danas, tada će verovatno G7/Mi8 dodatno pasti sa cenom pa je pitanje koliko će se isplatiti RN7 u odnosu na njih.
 
Pocophone bez dileme.
 
Xiaomi ubacis global stable i miran si. Ako koristis betu (developer ) rom onda moras cesto instalirati, jer updejt imas svakih nedelju dana.
Tako da imas opciju, mozes da biras. ja ne bih poredio H Play sa Mi8 ni pod razno. Pogotovo sa mix2s. Da li si razmisljao o mix2s?
Ja sam svoj prodavao za 315, dao bih ga i za 300, mozda i manje, ali sad ga ne prodajem. Mnogo mi je lepsi od mi8, bolji kvalitet izrade. jedino ta selfi kamera koja je dole. Vidim da ima da se prodaju ovde na oglasima kao i mi8. ( jest da nisu novi, ali bi trebalo da su sigurni, bez nekih bubica. Prati komentare vlasnika ako pisu po forumu )
 
Evo da ponovim kriterijume , prvo cena do 300€ ekran od 6-6,5 inca obavezno nfc, dobra baterija, ne mora radio ni 3,5mm dzek, kamera samo solidna jer imam dslr. Nasao sam samo honor play da ispunjava te kriterijume pa ako neko zna nesto bolje da je koristio ili probao voleo bih da se javi. Ja bih najradije uzeo xiaomi mi 8 ali trenutno ni je preskup na kp 350€ a honor play 240€
 
Evo sad nadjoh mi mix 2 ispunjava sve kriterijume deluje bas dobro. Ako ga neko ima zanima me dokle je dosao sa android verzijom original ima 7.1 i kakav je u radu verivatno je dobar 2017. je bio top model xiaomi-ja
 
Na kraju posle duzeg razmisljanja izbor sam sveo na dva telefona:
Xiaomi mi 8 lite
Honor 8x
Prednosti mi 8 lite su laksi prelazak jer imam redmi note 2, bolji ekran ,bolje kamere, nesto brzi mada zavisi sta se pokrece, usb c, veca mogucnost za nadogradnju
Prednosti honor 8x ,veci a malo slabiji ekran, slicna fluidnost, sd slot,nfc, bolja baterija, malo losije kamere, radio, 3,5mm jack nadam se da.nisam nesto zaboravio. Izgled slican oba staklo pozadi mada mi se cini da je mi 8 lite kvalitetnije uradjen, slicna cena na kp . Ispravite ako sam nesto pogresio mislio sam da cekam redmi note 7 ali on nece skoro a i bice skup bar u pocetku kod nas. Meni licno vuce xiaomi navikao sam na brend ali i honor ima prednosti
 
Stalno mi se vraca opcija pocophone jer 6Gb bi znacilo vise u svakodnevnom koriscenju a mi 8 lite sa 6Gb je vec 260€ sto je manje za 20€ i onda je poco bolja opcija verovatno. Procitao sam celu temu pocophone i puna je nekih sitnih problema , neke mi ne smetaju a neke bi mi bas smetale. Plastika pozadi je nebitna. Kad bih bio siguran da mogu da ga kupim ubacim kartice i koristim bez problema kupio bih njega. Vidim da ima i takvih slucajeva ali dosta suprotnih
 
Nazad
Vrh Dno