Šta je novo?

WiFi provajder na Ledinama bez ugovora

Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruke
1,586
Poena
245
Pozdrav, imam MikroTik SXTsq Lite 5 i želim da uzmem kod nekog WISP provajdera Internet kao backup link za slučaj da mi 4G ne radi. Ne želim ugovornu obavezu i ne želim kod KBCNet-a jer mi kažu da mi je oprema previše zastarela i da oni koriste najmodernije standarde (ne znam, daju UBNT AirGrid M5, koji isto radi na 802.11a/n 5GHz, kao i MikroTik SXTsq Lite 5), i uslovljavaju me da kupim opremu od njih po ceni od 10 000 din.

Lokacija: Surčinski put, okolina Ledina, Novi Beograd

Interesuju me brzine od oko 10 Mbps down i 1 ili 2 Mbps up.
 
Druze, 4g nece stati, sve drugo ce pre stati.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ipak volim da imam više provajdera kako mi se konekcija ne bi prekidala. I želim neograničen protok.
 
Pa upali taj MT i skeniraj pa kada nahvatas signale zoves te provajdere redom. Ja bih ipak preporucio da komsiji nekom placas pola mesecne pretplate ko je na Adsl, kablovskom da imas za backuo to je zasigurno najsiplativije a WiFi je.
Ja sam tako izasao u susret komsinici, svima lepo. Ona povuce 10-15mbit od 50 i placa pola.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
LEDINET, Orion, neki random nazivi. Ko je LediNet, da pogađam, KBCNet? Zovem sad Orion da vidim da li mogu da mi otvore test nalog da probam brzinu preko MikroTik-a
 
A, ne može kod ZLOriona ;) ni test ni svoja oprema ni bez UO.

Evo Scan liste. (loš signal jer se to vidi kad uperim kroz prozor, neću da se penjem na krov i provlačim kabl za džabe. )

index.jpeg
 
Okreni ti prema aerodromu antenu,mozda navatas njihov besplatan!!!:d
 
Ne znam kod kog si na 4G-u, al uzmi jos jedan 4G mozda? Kod drugog? Kod telenora moze samo SIM uz 12m UO.
 
telenor 4g, vip mi ne radi na lokaciji. mogu da uzmem u telenoru još jedan, nije problem, ali mislim da nema svrhe jer ako ne radi prvi neće ni drugi. možda mts box 4 (za selo gde imam uslova za fiskni telefon) i onih 100gb..? pogledaću.
 
Ako neko živi u okolini ledina, i želi da delimo račun, javite se na PP. Imam dva SXTsq, pa bih zakačio jedan kod vas na krov, jedan kod mene, i da delimo protok, naravno ja bih stavio vpn na mtik kako ne bismo delili IP adresu, i izbegli probleme sa piraterijom, mada ne skidam ništa preko torrent-a, koristim seedbox za ono malo što skidam.
 
evo i nemoj posle neko da je rek'o da 4g ne puca. ne radi mi net, koristim od komšinice, dobra je pa mi dala šifru. telenor 4g je u pitanju.
 
hah puk'o i komšiji Orion, Vip i Telenor u istom trenutku, povratio se net tek nakon par sati. A inače već par dana mnogo loše radi 4G, tek danas odnosno sada se vratilo na staro, tj. preko 100 Mbps brzine.
 
Nazad
Vrh Dno