Šta je novo?

Macbook 13 2017 pregrejavanje

zakimon23

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.02.2019
Poruke
14
Poena
4
Pozdrav drugari.

Kupio sam macbook pro 13.3 2017 sa i5 precesorom i 8GB ram memorije 256GB. Prvi macbook u zivotu, imao sam ranije hackintosh. Elem... laptop je star svega 3 dana... i situacija je sledeca.

Sve kao i kod svakom mac-a naprosto leti i prelepo radi...itd.. sve dok ne dodjem do photoshop-a. Zbog cega sam ga i primarno kupio da bi radio na njemu. Po zanimanju sam illustrator i 2D animator... tako da (photoshop, after effect, moho pro...itd.) bi trebalo da se vrte na njemu non stop.

Temperature na idle su mi trenutno oko 35-45. To je OK. ali kada pokrenem photoshop, uparen sa mojom wacom tablom za crtanje, i kada pocnem da vucem linije temperatura skace do neverovatnih 95 stepeni. Iako je obicna cetkica u pitanju a ne neka zahtevna temperature skacu kao da radim 8K render...

Na pocetku sam mislio da je stvar trenutna i da ce to da se normalizuje, medjutim... svaki put kada radim osnovne stvari u photoshopu temp ide izmedju 80-95 i posle 10 minuta laptop postaje vreo da je totalno neprijatno drzati ruke na njemu.

Laptop je pozicioniran na ravnom stolu, i na zadnjem delu blago podignut podmetacem, kako bi vazdruh imao mesta za strujanje.

Interesuje me da li neko ima slicnih iskustva, i dajte neki savet sta mi je ciniti?

Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno