Šta je novo?

Resetovanje bios lock-a na HP EliteBook 830 G5

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,586
Poena
2,245
Hoće li odspajanje bios baterije pomoći budući da laptop ima HP Sure Start funkciju? Pretpostavljam da ne, ako neko zna pouzdano neka javi..
Koje su ostale opcije, flešovanje biosa i kod koga?Vidim na netu ima pojedinih koji nude otključavanje putem smc.bin fajla i plaćanja paypalom pa ako neko zna ko je povoljan i pouzdan bio bih zahvalan za info.
HP customer service nije opcija.
 
Trebalo bi da možeš da poništiš BIOS podešavanja kada izvadiš malu bateriju koja se nalazi na ploči ispod plastike.
 
te fore koje se nude na ebay mozes i sam da odradis. Na nekim modelima mora zamena BIOS chip-a.
Smc.bin otključavanje nude jedino HP i "piratski" na crno prodavci, nije moguće obaviti u kućnoj radinosti ni na koji način. Sutra, to jest danas probam bios bateriju pa javljam situaciju.
 
Šta je dovelo do zaključavanja? Zanima me ako se nekada susretnem sa istim problemom.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Do zakljucavanja je doveo vlasnik koji je sifru stavio. A oktljucavanja nema, sifra se nece obrisati clear CMOS varijantom, HP support otkljucava bios samo ako imas dokaz o kupovini, mimo toga se sve svodi na programator, sa otkljucanog racunara iscitati bios pa ga flash-ovati ovde, ili naravno neko ko je dosao do alatke iz zvanicne mreze pa prodaje to na netu.
 
Imam isti problem, prodali mi laptop koji je zakljucan a da ja to nisam znao, rekli mi da je samo potrebno instalirati novi Windows na njemu.
Moze li pomoc nekog ko je resio ovaj problem.. Hvala unapred
 
Jel ne mozes da instaliras windows ili? Ja mislim da ako pritiskas f11 mozes uci u boot order bez ulazka u bios.
 
Ne znam da li si uspeo i preko programtora da resis i upises novi BIOS ali sam imao par njih koji su mi ponudili upisivanje novog BIOS-a na isti chip ali posle prve instalacije i restartovanja kao da se nista nije radilo na BIOS chipu jer je opet bio zakljucan. HP kao i Lenovo ThinkPad serije koliko sam citao imaju odvojenu zastitu (Nije u samom BIOS chipu) te da se to ucistavnje ne isplati truda. Sa smc.bin fajlom sam uspeo na nekom starom HP Probook 6570b i to su mi poslali nasi iz System One, bilo je natezanja oko slanja ali su na kraju poslali. Sve sam to prvo pokusao da resim preko zvanicnog sajta HP gde sam dobio info da ovlasceni servis u vasoj drzavi na zahtev mora poslati smc.bin fajl ako je laptop van garantnog roka, stim da im moras uslikati Info sa pocetnog ekrana (pri paljenju Esc taster pa izaberes Info). Postupak pri dobijanju fajla imas na YT kako i sta treba da radis prilikom paljenja. Smc.bin mozes koristiti samo na tom uredjaju i ni na jednom drugom nece raditi.
 
Kod HP laptopova šifra BIOS-a se nalazi u samom BIOSu tj. na glavnom SPI čipu na matičnoj ploči. Ne može se resetovati vađenjem BIOS baterije ili nekim prostim putem. Potrebno je da se čip odlemi sa ploče i reprogramira novim svežim BIOSom sa očišćenim ME/TXE/CSME regionom. Svi potrebni podaci za upis čistog BIOSa u laptop se inače skidaju sa HP sajta kao firmware i BIOS update. Većina BIOS update exe fajlova mogu da se raspakuju pokretanjem samih pa da se izborom poslednje opcije dobije ceo ili deo BIOSa koji treba da se upiše u čip. Drugi deo se sklapa od ME/TXE/CSME firmware-a i od sadržaja koji je iščitan iz čipa prethodno.



Kod Lenovo ThinkPad serije od četvrte do osme generacije Intel procesora (x240, t440, t540 pa na dalje) situacija je malo zamršenija. Šifra se nalazi u KBC kontroleru i uglavnom je to SMSC čip. Vrlo je teško doći do informacija kako ga iščitati i gde je potrebno zalemiti konektore od KBC programatora jer je čip BGA tipa. A i kada je moguće iščitavanje KBCa još je teže provaliti šta treba da se izmeni, a pun download za KBC čip nije dostupan ni kod jednog proizvođača laptopova. Ipak postoji rešenje u vidu modifikacije glavnog BIOSa za potrebe izmene podataka u KBCu i posle završenih izmena na laptop se nazad vraća originalni BIOS.

Za sada ne postoji rešenje za ThinkPad laptopove sa procesorima 9te generacije jer je Viktor (Rumun koji je izmislio to rešenje) napustio dalji razvoj svog programa.
 
I ja sam imao sličan problem pre nekoliko godina sa HP EliteBook 8560p.
Laptop sam kupio kao polovan.
Na sreću prethodni vlasnik se konačno setio lozinke za ulaz u BIOS.
Tako sam rešio problem.
 
Otključavanje HP laptopova sa SMC.BIN preko HP podrške više ne radi zvanično od Jula 2019. Slepci koji su gladni para. Ista im je taktika kao i sa driverima za starije Štampače koji ne mogu da rade na Win 7 i novijim OS.

Ostaje samo nasilna invazivna metoda sa reprogramiranjem Biosa, a nekada postoji i još neki Security chip na ploči koji takođe možda mora da se reprogramira ... pa je cela priča od 30e pa na gore ...
 
Elitebook 8440p

Posto zvanicna podrska vise ne radi , da li postoji mogucnost da se dodje do SMC.BIN fajla za resetovanje sifre na BIOS-u ?

Mogu poruke i na PP
 
Pozdrav svima,
Da li neko otključava bios za HP probook g5 ?
 
Nazad
Vrh Dno