Šta je novo?

Laptop za programiranje

ironmanbg

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2004
Poruke
6,261
Poena
545
Moja oprema  
Laptop
Thinkpad T440
Mobilni telefon
Realme Master
Pristup internetu
  1. Optički internet
Još jedna tema sa sličnom tematikom, ovog puta je budžet tanji nego uobičajeno.

Uglavnom da zadovoljava kriterijume za Visual Studio

1.8 GHz or faster processor. Quad-core or better recommended
2 GB of RAM; 8 GB of RAM recommended (2.5 GB minimum if running on a virtual machine)
Hard disk space: Minimum of 800MB up to 210 GB of available space, depending on features installed; typical installations require 20-50 GB of free space.
Hard disk speed: to improve performance, install Windows and Visual Studio on a solid state drive (SSD).
Video card that supports a minimum display resolution of 720p (1280 by 720); Visual Studio will work best at a resolution of WXGA (1366 by 768) or higher
Nov ili polovan, u drugom slučaju potpitanje, da li je pametno kupiti polovan (ako ima preporuka za prodavca na PP)
:wave:
 
Ako želiš polovan onda ThinkPad, serije od 2011(počine zlatna era Intel CPU-ova sa prvom serijom zvanom Sandy Bridge) pa na gore. Računaj na to da ćeš morati menjati HDD(obavezno SSD!) i bateriju. Gledaju da bude sa integrisanom intel grafikom, one su se pokazale kao najbolje kada je u pitanju izdržljivost(kombinovane intel+ dodatna/zasebna grafika izbegavati kod polovnjaka). X serije su manjih dimenzija-lakši su, dok je T serija tenk od laptopa(kvalitet nije upitan)! ThinkPad modeli
 
Poslednja izmena:
Ja sam baš pre neki dan uzeo x250 za 200e. Može da se nadje lepo parče hardvera samo mora da se čeka malo. Viđao sam i t440 za 200e.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Gledao bih nešto mlađe, jedno 3 godine i do recimo 300eur.
Koja verzija thinkpada je bolja za mene, u smislu izdržljivosti i manje reklamacija, ne mora da bude od aluminijuma i tanak?
Da li je to T serija?

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Gledam ove thinkpadove, za t430 jedino 1600*900 dolazi u obzir.
T440 i t530 su dolazili i sa fullhd ips ekranima, pitanje da li ih ima kod nas.

Da li je ok 1600*900 na 14" sa windows 10, čitam da nije preporučljivo?

Thinkpad X imaju bolje ekrane, ali sve ostalo je slabije, počev od baterije...

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li vredi full hd IPS na 440S nekih 70-100eur doplate u odnosu na t430 ?
 
Imam t440p, odlican laptop. Sa 1600x900 rezolucijom, meni ne pravi nikakav problem. "P" je performance varijanta u koji moze da se ugradi punokrvni quad, S je "slim", fancy sa boljom baterijom(ne moze quad u njega)

Edit: ja bih pojurio neki laptop koji vec ima neki punokrvni i7 u sebi, npr 4700hq, sa 8gb rama i novim ssd-om mozes da izadjes ~300e...
 
Poslednja izmena:
Gledam ove thinkpadove, za t430 jedino 1600*900 dolazi u obzir.
T440 i t530 su dolazili i sa fullhd ips ekranima, pitanje da li ih ima kod nas.

Da li je ok 1600*900 na 14" sa windows 10, čitam da nije preporučljivo?

Thinkpad X imaju bolje ekrane, ali sve ostalo je slabije, počev od baterije...

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
T430 ima neki praistorijski TN panel i zbog ovoga ga najvise ljudi pljuju. Realno i ne primecuju se dok ne stavis do nekog krstenog displeja.
Sa druge strane taj t430 je zadnji user friendly thinkpad za upgrade, i zbog toga su bili jako popularni.

x2XX ima bateriju manjeg kapaciteta mozda ali jako upotrebljivu. Ja sada koristim x240 i t470 sluzbeni. Oba imaju 2x24Wh i x240 i pored toga sto je 4+ godina star, potraje mi isto kao t470. Ali uvek mozes uzeti eksternu sa vecim kapacitetom.

Da te ne zbunjuje numeracija, x2XX je 12.5", t4XX je 14" i t5XX je 15", i u tome je razlika i naravno individualne karakteristike. Pa prvo utvrdi sta ti treba, a svi su isto izradjeni i imaju magnezijumski "skelet" unutra.



Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Svi T430 trenutno aktuelni su sa I5 CPU i 8GB rama, sto mi je dovoljno, ne bih petljao da sam menjam procesor, a baterije su na 1-2 sata, a memoriju da menjam, imao bih doplatu da kupim modul od 8GB, pa da prodajem postojeci od 4...

Trenutno mi je zanimljiv T440S uz doplatu do 100EUR nudi Full HD IPS ekran i 2 baterije, kako kazu 3-4 sata drze.
Autonomija mi nije presudna, jer bih lap ukljucivao u struju, ali je ekran mnogo bolji, 440 je i mladji...

Evo 2 po istoj ceni
T530
Displej 15.6"1600 x 900 (HD+)LED backlight
Procesor Intel Core i7 (3rd Gen) 3520M / 2.9 GHz Turbo speed 3.6GHz 4MB
Memorija 8 Gb Ddr3
Hard disk 256Gb Ssd
Graficka karta Intel HD Graphics 4000
T440S
Intel Core i5-4200U 2.30GHz
8GB DDR3
SSD 180GB HDD
Intel HD Graphics Family
Baterija 3H
Full HD IPS Display 1920x1080
 
Znam da je Cpu bolji, ali ekran nije, ne znam kolika je razlika u ekranima u realnom radu, neki od prodavaca imaju oba modela, pa cu da uporedim.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Dvoumim se izmedju T440P i T440S, nekako P verziji dajem prednost, jer moze da se zameni CPU/Ram, kako na bolje, tako i u slucaju da crkne ploca, moze u oglase.
Medjutim ima problem na Win10, 440S cak nije ni podrzan.
To me smara na desktopu koji takodje nije podrzan na Win10.
Moracu izgleda nesto novije, samo sto tu bas mora da se probere jer je vecinom CPU U varijanta.
 
Radi windows 10 na t440p bez ikakvih problema, terace on i win 12:)

To je samo tabela testiranih racunara, gde su navedeni neki modeli...
Zamisli kad bi bilo koji proizvodjac testirao svaki laptop na svakoj verziji wina:)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno