Šta je novo?

Bežični miš do 2.000 dinara

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poruke
8,569
Poena
665
Jel ima neko predlog za jeftiniji bežični miš do 2.000 dinara?
Koristiće se za rad na laptopu, nikakve igre i slično.
 
Da ne otvaram novu temu, koji mis mi preporucujete do 2000-2500 din posle a4tech v7 bloody koji je crkao.? Prvenstveno mi treba za svakodnevnu upotrebu racunara i za Photoshop.
 
Za to koristim Redragon m690, moze bez problema i za gaming, grozim se onih malih bezicnih miseva:)
Uzeo njega i uopšte mi se ne dopada. Vratiću ga. Samo sam ga probao.
Lagan, vidi se da je samo plastika, izuzetno lagan, elektronika miriše na kilometar, klikovi bučni i daju šupalj zvuk, bočni tasteri pomereni previše visoko (uganeš palac dok ih dohvatiš - malo karikiram), desni taster mnogo niži od levog (tako je dizajniran miš,zbog čega), srednjim prstom sa desnog tastera ne možeš dohvatiti skrol već se udara u njegovu bočnu stranu. Skrol kao da nije podmazan, kao da plastika ide po plastici (isti problem imao sa jeftinim AE bežičnim mišem od 2,6$),slajderi koji su došli sa njim su delimično izgrebani i materijal tih i rezervnih u kutiji nije ni sličan.

Posle nekog vremena (makar u eko modu koji sam koristio) se ugasi miš i pomeranje sa eko na off i opet na eko ne pali miša, nego mora iz eko (gornja pozicija) u off (srednja), pa onda "on" (donja) i tek onda opet u eko (gornja). Drugačije neće da se upali.

Razmišljam da dodam skoro duplo i kupim A4tech Bloody R70 (žičanom verzijom V7 sam prezadovoljan) za 3.400 dinara.
Da li je možda neko njega koristio?

P.S. Uzeo bi V7 ali mi treba nesto bez kabla jer su USB ulazi blizu donje ivice laptopa pa smeta i lako će se desiti da ga udarim i odvalim.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim R70 i to bas dugo. Meni je legao ok cak i neki ozbiljan gaming(cs go) radi posao bez problema, za svakodnenu upotrebu stvarno mi je top pogotovo 2 klika sa strane za otvaranje tabova taman malo dignem palac, skrol je skroz lagan i klizi perfektno. Jedina mana mozda je bucniji klik za nekog ali meni nije strasno
 
Da ne otvaram novu temu, koji mis mi preporucujete do 2000-2500 din posle a4tech v7 bloody koji je crkao.? Prvenstveno mi treba za svakodnevnu upotrebu racunara i za Photoshop.

Ja ga imam zadnje dve - tri godine, i radi mi savršeno. Probaj sa nekim drugim a4tech bloody (možda A4Tech V8M Bloody za 1900 dinara), jer i dalje mislim da je za te pare najbolja kupovina
 
@nemanja123
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?347791-A4Tech-Bloody-Gaming-R7A
Ovde imas jos utisaka: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?300554-A4-Tech-Bloody-Multi-Core-Gun3-Gaming-Mouse-V7/page79

R7A je potpuno isti mis kao R7 samo sto ima aktiviran citerski gaming softver, kapiram da je R70 takodje potpuno isti mis kao R7/A samo sa dodatom 0 u oznaku.
Moj R7 radi vec 4 godine (iskreno, nisam ocekivao da ''predje'' trecu godinu), placen samo 20-ak evra na snizenju. U pocetku je probleme pravio bloody softver (pisao sam o tome u bloody temi) ali je to brzo sredjeno apdejtom i od tada radi odlicno, bez ikakvih problema. Sto se izrade tice sve je ok osim bocnih tastera koji su izradjeni od jeftine plastike i osecaj pritiskanja je ''supalj, klimav''. Vidim da i vecini korisnika radi bez problema duzi niz godina tako da je u sustini veoma dobar mis ali su cene sada vise nego pre 4 godine i moguce da je Rapoo MT 750 bolji izbor za 5-6e vise u proseku (deluje kao jeftinija verzija MX-a). Mozda i na AE mogu da se nadju neki bolji bezicni, ipak je proslo 4-5 godina otkad je R7/A bio jedan od najboljih bezicnih miseva do 25-30e.
 
Poslednja izmena:
@nemanja123
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?347791-A4Tech-Bloody-Gaming-R7A
Ovde imas jos utisaka: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?300554-A4-Tech-Bloody-Multi-Core-Gun3-Gaming-Mouse-V7/page79

R7A je potpuno isti mis kao R7 samo sto ima aktiviran citerski gaming softver, kapiram da je R70 takodje potpuno isti mis kao R7/A samo sa dodatom 0 u oznaku.
Moj R7 radi vec 4 godine (iskreno, nisam ocekivao da ''predje'' trecu godinu), placen samo 20-ak evra na snizenju. U pocetku je probleme pravio bloody softver (pisao sam o tome u bloody temi) ali je to brzo sredjeno apdejtom i od tada radi odlicno, bez ikakvih problema. Sto se izrade tice sve je ok osim bocnih tastera koji su izradjeni od jeftine plastike i osecaj pritiskanja je ''supalj, klimav''. Vidim da i vecini korisnika radi bez problema duzi niz godina tako da je u sustini veoma dobar mis ali su cene sada vise nego pre 4 godine i moguce da je Rapoo MT 750 bolji izbor za 5-6e vise u proseku (deluje kao jeftinija verzija MX-a). Mozda i na AE mogu da se nadju neki bolji bezicni, ipak je proslo 4-5 godina otkad je R7/A bio jedan od najboljih bezicnih miseva do 25-30e.
Hvala na detaljnoj poruci :)
Uzeću njega, pa ćemo videti da li je kao V7.
 
@nemanja123
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?347791-A4Tech-Bloody-Gaming-R7A
Ovde imas jos utisaka: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?300554-A4-Tech-Bloody-Multi-Core-Gun3-Gaming-Mouse-V7/page79

R7A je potpuno isti mis kao R7 samo sto ima aktiviran citerski gaming softver, kapiram da je R70 takodje potpuno isti mis kao R7/A samo sa dodatom 0 u oznaku.
Moj R7 radi vec 4 godine (iskreno, nisam ocekivao da ''predje'' trecu godinu), placen samo 20-ak evra na snizenju. U pocetku je probleme pravio bloody softver (pisao sam o tome u bloody temi) ali je to brzo sredjeno apdejtom i od tada radi odlicno, bez ikakvih problema. Sto se izrade tice sve je ok osim bocnih tastera koji su izradjeni od jeftine plastike i osecaj pritiskanja je ''supalj, klimav''. Vidim da i vecini korisnika radi bez problema duzi niz godina tako da je u sustini veoma dobar mis ali su cene sada vise nego pre 4 godine i moguce da je Rapoo MT 750 bolji izbor za 5-6e vise u proseku (deluje kao jeftinija verzija MX-a). Mozda i na AE mogu da se nadju neki bolji bezicni, ipak je proslo 4-5 godina otkad je R7/A bio jedan od najboljih bezicnih miseva do 25-30e.
Koliko ti drži baterija?

Meni za jedan dan ode nešto više od pola baterije. A ako ga ostavim priključenog na laptop i koristim u isto vreme (office varijanta, ne igrice) on ne samo da se ne puni, nego se i troši.

Da li je tako i kod tebe?
 
Da ne otvaram novu temu... Treba mi tastatura i miš do 4000 din, ne igram mnogo igre ali sjedim dosta za kompom i TVom, da li uz ovaj Tech V7M Bloody ide neka pristojana tastatura?
 
Koliko ti drži baterija?

Meni za jedan dan ode nešto više od pola baterije. A ako ga ostavim priključenog na laptop i koristim u isto vreme (office varijanta, ne igrice) on ne samo da se ne puni, nego se i troši.

Da li je tako i kod tebe?

Tek sada vidim pitanje..

Baterija je posle 4 godine oslabila ali sam ocekivao da ce degradacija biti ozbiljnija, verovatno nije mnogo propala zbog veoma sporog punjenja preko usb-a. Na punjenje ide bukvalno kada se setim, najcesce na 1-2h ali mi deluje da i dalje moze da izgura bar 2 dana ali uz napomenu da sam podesio power saving posle 15 min. neaktivnosti misa. Ne mogu da se setim da li sam probao da koristim mis dok se puni sa kompa, mozda na kratko ali nisam proveravao status baterije.

Proveri u podesavanjima report rate (da li je 250Hz ili 500Hz) i jacinu osvetljenja.
 
Nazad
Vrh Dno