Šta je novo?

Preporuka za ruter do 40e (u domaćim radnjama)

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,427
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Planiram da uzmem novi ruter, prvenstveno mi je bitna pokrivenost, planirao sam Tendu AC6 koji je kod nas oko 4200rsd ili Tendu F3 koji je jeftiniji (1800rsd) a mislim da bi poslužio svrsi prema specifikacijama. Ima li neko neki od ova 2 i kakva su iskustva, tačnije vredi li 2400rsd doplate za AC6 model, ili odustati od njih i preporuka za neki treći? Vidim reči hvale za Totolink sa 1000Mbps LAN/WAN. Jeste da trenutno imam 75Mbps brzinu ali ako izbace 100+ verovatno ću preći, ali to nije presudna stavka, ako je ima super ako ne...

Trenutni Thompson koji se dobija od Vektora je otišao u večna lovišta, i zato sam ograničen domaćim radnjama jer planiram do sutra-prekosutra da uzmem nešto.
 
Ja sam kupio onaj jeftini Netis (2+2 antene, dualband, gbit lan), to zraci da sijas u mraku, ali zato ima signala i gde treba i gde ne treba...

mislim da mi ni jednom nije zakucao za cca godinu dana. od podesenja sam mu samo promenio ssid i stavio sifre na wifi :)
 
xiaomi 3g
 
Da li može taj Xiaomi da se nađe u domaćim radnjama? Ja sam svoj MiR3G nabavio iz Kine?
 
Tako sam i mislio, nego 'ajd' da pitam pošto čovek preporučuje... ;)
 
pa kupi switch...

Klasican ruter treba da ima samo jedan prikljucak, nego su nas kinezi razmazili, a sad nas vracaju korenima :)
 
Za te pare bolji ruter neces naci. Cak je i usb 3.0, oba lana su gigabitna...
 
Pa skuplji swich od rutera... Zar nije bolje da je sve u jednom uređaju pod uslovom da ti ne treba više od 4 lan priključka?
Pa eto zaključio si da switch nije besplatan, zato ima dva porta.

Znaci ili kupiš switch ili kupiš model koji ima više lan portova po većoj ceni ako ti takav treba.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je dovoljno ta 2 LAN porta na Šaomiju. Moglo bi i sa jednim što se mene tiče. Svi prenosivi uređaji se kaće bežično, a desktop računar je samo jedan tako da... ako mi bude potrebno više od 2 LAN porta imam i gigabitnih svičeva u rezervi...
 
Nazad
Vrh Dno