Šta je novo?

3D printer - Opsta tema - FAQ

U tvom slucaju cujes da extruder melje, krcka, lupa jer ne moze da progura filament.
Marko bi to sigurno primetio.

...riding on 720p...
 
Ne melje, ne krcka samo odjednom kad bacim pogled, on štampa u prazno a pre toga bilo super. Danas sam povećao Vref na drajveru extrudera i štampao držač za SKR 1.3 i uspelo je, videću sutra sa novom štampom da li je rešen problem
Ako ne uspe imam dalji plan da možda zamenim 30mm ventilator sa 40 mm na hotend-u samo ne znam da li ima držač za 40 mm ili kupovina originalnog E3D V6 Hotend-a, trenutno imam kineski sa alija od proizvodjača Trianglelab.
 
Poslednja izmena:
Ja sam isto hteo da stavim vent od 40mm, ali pasta je odradila posao.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U slotove/rupe gde se stavlja termistor i grejac u hotendu.
Nije mi jasno, koja je veza izmedju ventilatora i ne istiskivanja filamenta iz dizne?

...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
Negde sam naleteo na tekst gde lik kaze da filment krene da se topi ranije u heatsink_u, pa kao pomoglo mu kada je stavio vent 40mm, ne secam se na kom forumu sam to pronasao.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
To da, ali ako ti se filament topi pre heat break-a, pre ili kasnije ces imati ili blob of death ili blokadu filamenta, gde ces cuti extruder da melje ili prekace sa filamentom.

Ako imate heat break bez navoja, znaci gornji deo koji ide u hladnjak i bez navoja je tj samo se pricvrsti srafovima, takodje stavite pastu izmedju heat break-a i hladnjaka i necete imati problema.
Jer i da imas 100mm vent, ako je los povrsinski kontakt izmedju te dve stvari, nista nece dobro hladiti heat break.

...riding on 720p...
 
Ispalili su me za ender 3, odlucio sam ipak tronxy 5sa 330mm. Pa videcemo kakav je.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Onda se spremi za zesce modovanje i podesavanja...

...riding on 720p...
 
E toga se plasim, ali ne znam sta drugo uzeti do 300e ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
I ja se lomim da uzmem endera 3 za pocetak i da naucim neke stvari, gde ispalili, nema ih vise nigde ili?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
E toga se plasim, ali ne znam sta drugo uzeti do 300e ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Sta god da uzmes recimo ispod 1000e, ne gine ti budzenje i zezanje.
Cak i famozne Pruse mk3s od 800e imaju problema.
Trenutno mi JGAurora stoji jer joj zveknula maticna, pa natezanje sa supportom, na kraju poslali novu, ko zna kada ce stici.
Licno bih se drzao endera jer nije skup, gomila gotovih modova i resenja, ogroman community, dobar support.
Takodje je i Prusa tu ali je paprena.

...riding on 720p...
 
Pa ja narucio, oni kao poslali na pogresnu adresu ikazu refund, pitam pa posaljite ponovo, oni kao pa vec smo uradili refund

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Imas gomilu prodavaca na netu za Endera, nisu ovi jedini.
Verovatno odustali kada videse destinaciju, posto smo poznati po problemima sa paketima iz inostranstva.
Takodje imas Endera i na KP, proveri tamo kakva je situacija.
 
Uf tezak izbor bas sam mazohista i nesto me vuce vise ka tronxy, da li on ima bolji print kada se moduje?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
To ti moze reci samo ko ga ima :)
Mada po mom misljenju, sve zavisi od tebe, koliko "osecas" tehniku, iskustvo, koliko zivaca imas, pristupacnost delovima...
Meni je lako u Ger, bukvalno sve imam na izvolte. Ne znam kako je u Srb po tom pitanju.

Evo ja se sada 3 dana "mucio" da osposobim JGAuroru sa Lerdge X plocom, koja je poprilicno zeznuta za podesiti. Iako imas sve na netu, moras sam provaliti sta je najbolje za tvoj stampac a ima milion podedavanja.


...riding on 720p...
205b710d02eea8addbf12c0b37f27b2e.jpg
f7c8ad53439ef974d66e80021f52a9a0.jpg
1a7a10887dcb7b8df3385eb4a5f1bb9e.jpg
fad105598661badc3c39ff34751dfb7d.jpg
32786e5735317a1950eb20b47e4294e9.jpg
 
Poslednja izmena:
E , ali onaj osecaj kada resis problem je neopisiv ;) anet me je izmucila, ali kada god resim problem, kao dete sam srecan kada dobije kinder jaje ;) kod anet me nervira sto da bi print uspeo brzina mora da bude 40, a visina max 0.16. Ako bih sa tronixy mogao da stampam uspesan print na 0.2 ili 0.3 bio bih presrecan.
A sto se ticw nabavke ima, ali je skuplje, bar neke stvari.
Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Anet A8 sa metalnim ramom?

Sto se tice zadovoljstva, to stoji.
Posle previse sati podesavanja, pisanja fw i upgrade-ovanja hw, dobijes ovakvo nesto:


...riding on 720p...
64c7cbd4256aad9612f8ccf320965d87.jpg
 
Poslednja izmena:
Anet i obican ram, koji sam i dodatno slomio, pa stampao nove delove......

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Znaci drvena varijanta. To je sa duplim motorom na z osi - dva navoja guraju?

...riding on 720p...
 
Ma da je drven, nego onaj plasticni. Ovaj nosac sam stampap, posto sam zadnji slomio, ali sam dobio na stabilnosti.
470914b4fd86d0ace0cf9e874ff3be2c.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nisi odgovorio na glavno pitanje - dual z axis, da ili ne?

...riding on 720p...
 
Da dual axis ,mislio sam da sam uhvatio na fotki.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa tebi onda ne treba novi printer, vec samo novi ram. Sa metalnim ramom i malo modifikacija a8 je medju najboljim budzet printerima, nije bezveze toliko popularan (bio).
Uzmes 20x20 alu profil i vrlo lako sklepas ram i imaces pristojan printer za sitne pare.

Sad se,setih, kolega je ranije postavio slike Hypercube stampaca sto je sam pravio. Isti materijal i na slicnu foru jako lako sklapas sopstveni ram.

...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
Gledao sam taj metalni ram, i bas sam razmisljao, da i ja napravim, ali sam odustao.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja sam pravio sa Alu profiima, vrlo jednostavno za sklapanje na kraju dobijete cvrstu i stabilnu konstrukciju
873c0c04c90e475f45f2dbbf4b032f79.jpg

56c585852572746d99966778557d8dc9.jpg

f0a95890eb98adbb4f896990b39d1d64.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Extra izgleda. Super si crevo stavio za kablove. Imas li tutorijal sa potrebnim delovima, da razmotrim i ja?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno