Šta je novo?

3D printer - Opsta tema - FAQ

eSun i Sunlu (negde procitah da su sestrinske firme) bih zaobisao jer im izuzetno varira kvalitet.
Jedino od njih sam bacio neke filamente jer su totalno neupotrebljivi, dok su se neki (bronze i silver npr) odlicno pokazali.
Pazljivo sa transparent materijalima, unistavaju dizne brzo.
Probajte, videcete sta kako...

...Helios rising...
 
Da li se nekom nesavalo ovo kao na slici? Na levoj strani Cura, desno Prusa Slicer. Kod levog printa vide se linije
Mislio sam da je do filmenta jer je Devil al star skoro godinu dana, medjutim Prusa Slicer daje bolje rezultate pa sam zbunjen.
Da nije neki mehanicki problem?
10ef29cfc16621ace894a3d154d4f8ee.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije.
Prusa sliceru je osnova Slic3r ako se dobro secam, koji drugacije generise g code od Cure.
Kod slic3r su brzine realnije i pokreti agresivniji i precizniji ali imas manje opcija za podesavanje, pogotovo manjka u support podesavanjima.
Cura ima vece tolerancije pri generisanju koda koje mozes regulisati vertical alignment opcijom.
Uglavnom je problem sto svaki slicer ima svoje vidjenje koliki treba da bude filament flow.
Cura, kao prog za Ulti je pravljena za Ulti filamente, Slic3r je genericki.
Probaj u Curi da smanjis filament flow na 90% pa ces videti da li je bolje.

...Helios rising...
 
Samo da potvrdim, transparentni materijali uništavaju diznu. Imao sam PLA Gembird transparentni, istampao 800g sa njim, uništio je diznu. Zapušavala se, ja je čistio, ima ostataka, kad sam štampao crni materijal tačno vidim bele ostatke, rupa je malo proširena, pa sam imao tzv. blobove na printovima.
 
Samo da se javim da sam rešio većinuj problema sa adhesionom i sa warpingom itd... Otkad sam stavio MK8 mesinganu diznu (kupio sam kod prodavca jednog sa KP), prodavac kaže da je izuzetno precizna (tolerancija -0.01). Možda sam je preplatio, košta 900 dinara po komadu ali brate koliko mi je sad mirnija glava. Napokon mogu da štampam prvi sloj na normalnoj brzini a ne da ga spuštam na 10mm/s.


Ova fabrička što dolazi uz štampač je baš loša, kad sam skinuo moju i video oblik, šlogirao sam se. Moja preporuka je da se dizna odmah zameni.

Razmišljam da uzmem Raspberry Pi da instaliram kameru i OctoPrint zato što mi je štampač u radionici, pa moram non-stop da silazim da ga proveravam. Da li je neko imao iskustva? Možda čak i da instaliram Klipper. Šta vi mislite o tome?
 
Ljudi imam ender 3 pro i mnogo stativa sa istim da li ima neko da pomogne u resavanju istih hvalaaaa
 
Da li stampacu steti kada se temperatura digne u sobi na 30 - 33c? Nemam klimu u sobi gde je stampac

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sto bi mu stetila?
 
Pa više bi mu klima stetila nego temperatura


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Здраво, свима, почео сам да се занимам за 3Д штампу, и свео избор на Ендер 3 про као први штампач,
1) моје питање је где га има најјефтиније, да ли купити полован?

Мада их нема на огласима половних,
цене се крећу 250€ на огласима,
и по радњама 34.000 дин, и 31.800 дин, видим на ендерЕУ да је око 185€ па ако има неко да доноси уз провизију можда је боља понуда?

2) Оно што ме занима каква је фирма 3дмаркет, штампача ће бити за 3 недеље, да ли би било паметно да им уплатим унапред на рачун?

3) Колико кошта надоградња ендер 3 про са
"Ender Hot-end

Proizvod namenjen za Creality Ender 3D štampače. Odaberite za koji uređaj želite hotend.

Paket sadrži:

Kompletan hotend – nozla 0,4mm, grejni blok, hladnjak, termistor, grejač (12V 40W), silikonska izolacija, spojnica za hotend…

Teflonsko crevo
"

Читам тему и гуглам али ми на питање 2 и 3 треба брз одговор, јер имам понуду нов ендер 3 про са овим горе хотендом за исту цену али ако уплатим сад новац па чекам 3 недеље да стигну.

Одговори могу и приватном поруком.
Хвала

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока
 
Ja sam uzeo iz 3DMarket prodavnice odnosno Voxellab. Korektni su, dobri su, sta znam. Ja bih uzeo od njih, pogotovo sto ce ti kad - tad trebati hotend, jer ti plasticni cesto pucaju. Nece te prevariti, registrovana su, velika su firma, bio sam kod njih u radnji.
Pitaj ih kad ce da nabave Ender 3 V2, mislim da je to bolja kupovina.
 
јесте бољи, хтео сам њега али на ендерЕУ му је цена 285€, у односу на ендер 3 про који је 185€, за сад као почетнику мислим да не бих приметио неку разлику, а 100€ није мало, док то дође код нас тих 285€ нарасте као квасац а то је већ други ценовни ранг штампача

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока
 
Mislim da se isplati doplata za V2. Sve ona manja i veca unapredjenja doprinose manje iritantnom koriscenju. Nego sta bi sa zvezdom Kickstartera (Creality CR-6 SE ). Jel to krenulo i prodaju? Hoce li ga skoro biti u 3DMarket-u i kolika cena se ocekuje?
 
Pozdrav. Malo sam nov u 3d štampi. Sebi sam nešto izmodelovao a drugar me pita da li se može štampati amblemčić za majcu,kao od gume što postoje na odeći? Pa bih mu to odradio a on neka štampa.
Ja videh da ima i fleksibilnih ispuna TPE TPU. Da li bi se oni koristili za tako nešto? I da li neko radi takvu štampu,prvenstveno u NS a onda i BG?
 
Drugari imam jedan problem
Uzeo sam ender 3 pro i nikako mi ne daje
Dobru stampu sve je kao slama i raspada se
Dok na drugom 3 pro radi solidno
Moze li pomoc sta da radim muci me 2 nedelje
Hvala
 
Stigla SKR Mini E3 v1.2 ploča poručena pre korone, ničim izazvano. Koja tišina :) Jedino se čuje šum ventilatora na hotendu, prepraviću i to da stavim Noctua 40mm i onda mogu i da spavam pored štampača.
 
Ja čekam moju BIGTREETECH SKR Mini E3 V2.0 32Bit Board+TFT35 E3 V3.0 a dok ne stigne malo sam se zezao sa Octoprintom i 3.5TFT. I to lepo radi ali je ploča default od Endera pa uživam u muziciranju kad radi :)
 
Stigla SKR Mini E3 v1.2 ploča poručena pre korone, ničim izazvano. Koja tišina :) Jedino se čuje šum ventilatora na hotendu, prepraviću i to da stavim Noctua 40mm i onda mogu i da spavam pored štampača.

Samo obrati paznju na protok vazduha. Noctue jesu tihe ali imaju i slabiji protok u odnosu na klasicne zujalice.
 
Taman sam našao zanimaciju za vikend. Evo i rezultata. Inače sa ovim modifikacijama ovo je potpuno drugačija mašina.
Urađeno je još, sem zamene ploče i displeja, i modifikacija extruder ventilatora tako da je pri temperaturi manjoj od 50 stepeni on isključen tako da u idle režimu nema nikakvog šuma. Takođe je modifikovana regulacija ventilatora napajanja, on je skoro bešuman. Dodat WiFi modul ESP8266. Urađena direkt drive modifikacija kao što se vidi na slici. Inače dosta problema je bilo sa firmwareom zato što verziju sa Bigtreetech sajta i bez modifikacije nije moguće kompajlirati i napraviti ispravan bin file - potvrđeno od strane još nekih korisnika. Najbitnije je to da sam uspeo da napravim custom verziju Marlina za moje potrebe tako da mogu kasnije ispratiti svaku izmenu hardvera, treba da stigne još ABL senzor.
Slika 1.jpg
Slika 2.jpg
Slika 3.jpg
Slika 4.jpg
 
Poslednja izmena:
sta uzeti kao novi printer ovih dana?
Vidim novi ender 3 V2 (kao da nije mogao da bude ender 4)
ili možda anycubic mega x
ili možda nešto treće?

anycubic mi se više sviđa, ali sam siguran da će ender imati mnogo veću podršku i dostupnost rezervnih delova.
 
E da si u EU mogao bi da se igras sa izborom ali ovde kod nas jedino za Creality imas neku podrsku. I ja sam u dilemi da li da presecem i pazarim odmah E3 V2 i da se zezam naknadno sa nadgradnjom ili da malo sacekam pa da se otvorim za CR6-SE. Creality CR6-SE ima robusniju konstrukciju i bolje resen problem vibracija sto ne moze da se nadogradi a jako je bitan faktor u kvalitetu stampe. Jedino me brinu ove zadnje vesti o izgoreloj elektronici. Taman poceli da stizu prvi kontigenti "u narod" i pojave se ovakve vesti:

PSA- Creality CR6-SE -has a fatal flaw!
 
Ја узео Ендер 3 В2, ево га чека распакивање и склапање, хтео сам 3 Про али ми се није свидела магнетна подлога, и док саберем додатке исплатио ми се више В2,

уз њега сам узео и "HIPS 1,75mm 1kg Crni" да испробавам штампач, док се научим,

е сад ме занима какви су филаменти "CREALITY Filamenti CR-PLA 1,75mm 1kg" видим да су на акцији па да узмем пар комада ако је то јефтино 2,200 дин да имам
 
Poslednja izmena:
Razmisljam se da prodam Auroru i uzmem nesto od BTT.
Svakako budzimo stampace sa njihovim kompontama, ovako je makar gotovo resenje a cene su u rangu sa Creality.
 
Ја узео Ендер 3 В2, ево га чека распакивање и склапање, хтео сам 3 Про али ми се није свидела магнетна подлога, и док саберем додатке исплатио ми се више В2,

уз њега сам узео и "HIPS 1,75mm 1kg Crni" да испробавам штампач, док се научим,

е сад ме занима какви су филаменти "CREALITY Filamenti CR-PLA 1,75mm 1kg" видим да су на акцији па да узмем пар комада ако је то јефтино 2,200 дин да имам


Javi kad sklopis V2, kako radi. Sad mi je zao sto nisam cekao V2. :( I javi kako si prosao sa stampom HIPS-a, ali mislim da ti to nije dobar materijal za pocetnike i da li tebi uopste za tvoju namenu odgovara HIPS. Tesko se stampa i on se koristi u dual-extruder stampacima kao support za ABS.

Inace sto se tice Creality filamenta, cuo sam jako dobra iskustva za njih preko interneta, razmisljam se i ja da kupim jednu rolnu - belu, a mozda i ovaj Creality Wood filament, doduse, skupo mi je iskreno dati skoro 4000 na njega. :(
 
Pa prodaj stari i uzmi novi, gde je problem? :)
Inace wood filamenti takodje jedu mesingane dizne za dorucak, pozeljno nabaviti makar celicnu.
 
Nije ovo valjda sav problem zbog koga je narusena reputacija novog modela Crealiti CR-6 SE. Pa ako ovo sam proizvodjac nije mogao da resi u nekoliko dana onda su nesposobiji od nas. Zar je moguce da jedan prekidac cija vrednost u veleprodaji ne prelazi 1 USD moze da napravi ovakvu antireklamu.

 
Nista novo. Kinezi nemaju quality control i svaki budget model pati od totalno nebuloznih stvarcica. Npr Anycubic se pati sa srafovima, koji su uzasnog kvaliteta, valjda je olovo tvrdje.
 
Pitanjce za clanove koji su direktno narucivali od BIQU iliti BigTechTree iliti BTT:
Da li ste dobili ponude da budete distributer/reseller ?
 
Nazad
Vrh Dno