»RSS Benchmark sajt

Strana 24 od 24 PrvaPrva ... 142021222324
      Prikazani rezultati od 346 do 353 od ukupno 353

Tema: 3D printer - Opsta tema - FAQ

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.350
        Nebitno koliko si postavio vrednosti temperatura, marlin nece uci u konflikt zbog toga jer gleda max vrednost a ako radis preko visuala, on ce ti vec u startu pre kompajliranja sanity check javiti da imas problem ako si nesto teze zabrljao.

Nego reci mi koje drajvere imas i da li ti je usb kabl prikljucen na komp kada pokusavas da je pokrenes?

Ispravka: ipak si sprzio plocu. Sad naleteo na reditu, identican slucaj i simptomi kao tvoj.

https://www.reddit.com/r/Reprap/comm...m_source=share

Izgleda da kratko spajanje thermistora moze izazvati przenje t0 i t1 slotova.
        Takodje ako imas unimer, izmeri da li ima napona izmedju hotenda i uzemljenja. Ako ima, probio si i grejac koji ce ti ubiti svaku narednu plocu koju spojis na njega.

...riding on 720p...
        Menjao DukeLander : 05.04.2020. u 10:31
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Member
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        48
        Citat Citiram korisnika: DukeLander Pogledaj poruku
        Nebitno koliko si postavio vrednosti temperatura, marlin nece uci u konflikt zbog toga jer gleda max vrednost a ako radis preko visuala, on ce ti vec u startu pre kompajliranja sanity check javiti da imas problem ako si nesto teze zabrljao.

Nego reci mi koje drajvere imas i da li ti je usb kabl prikljucen na komp kada pokusavas da je pokrenes?

Ispravka: ipak si sprzio plocu. Sad naleteo na reditu, identican slucaj i simptomi kao tvoj.

https://www.reddit.com/r/Reprap/comm...m_source=share

Izgleda da kratko spajanje thermistora moze izazvati przenje t0 i t1 slotova.
        Takodje ako imas unimer, izmeri da li ima napona izmedju hotenda i uzemljenja. Ako ima, probio si i grejac koji ce ti ubiti svaku narednu plocu koju spojis na njega.

...riding on 720p...
        Što se tiče drajvera koristim TMC2100 na X,Y i A4988 za Z i E0. USB nije prikačen na komp, mada i kad ga prikačim nema nikakve razlike.
        Izmerio sam napon na temperaturnim slotovima. Za TB i TH1 je oko 3,3V dok je za TH0 0V a tu mi je bio postavljen senzor, izgleda da je taj sprzen. Da li mogu u Marlinu da promenim i koristim TH1 umesto TH0?
        I kad uključim SKR 1.3 uključuje se odmah i grejač bez ikakve prethodne komande. Postaviću dole slike merenja

Click image for larger version. 

Name:	InkedIMG_5798_LI.jpg 
Views:	28 
Size:	1,16 MB 
ID:	283634

Name:	IMG_5799.jpg 
Views:	25 
Size:	1,11 MB 
ID:	283635

Name:	IMG_5800.jpg 
Views:	27 
Size:	1,15 MB 
ID:	283636

Name:	IMG_5802.jpg 
Views:	24 
Size:	1,09 MB 
ID:	283637

Name:	IMG_5803.jpg 
Views:	24 
Size:	1,10 MB 
ID:	283638

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.350
        Mozes u Marlinu iskljuciti E0 i TH0 i prebaciti ih na E1 i TH1.
        Problem u tvom slucaju je sto E1 greje od paljenja ploce.
        Ili ti je ploca pobrljavila tj mrtva ili nesto ne stima u Marlinu.

Postavi ovde u attachment Conf fajlove, mozemo ih pogledati i eventualno naci greske ako ih ima.
        Menjao DukeLander : 05.04.2020. u 16:03
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Member
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        48
        Citat Citiram korisnika: DukeLander Pogledaj poruku
        Mozes u Marlinu iskljuciti E0 i TH0 i prebaciti ih na E1 i TH1.
        Problem u tvom slucaju je sto E1 greje od paljenja ploce.
        Ili ti je ploca pobrljavila tj mrtva ili nesto ne stima u Marlinu.

Postavi ovde u attachment Conf fajlove, mozemo ih pogledati i eventualno naci greske ako ih ima.
        Evo pa pogledajte, u arhivi se nalazi Configuration.h i Configuration_adv.h
        Attached Files Attached Files

Member
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        48
        Sad sam skontao za E1, on uključuje jer sam tu stavio ventilator da se pali kada temperatura predje 50C a sad trenutno očitava 300C. E sad pošto je ulaz TH0 spržen, kako da podesim TH1 i da sa njega vrši očitavanja a TH0 da se zanemari

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.350
        Izvini, a gde si ti stavio da se pali vent na E1?

Member
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        48
        Evo uspeo sam. Pošto koristim dva ventilatora, jedan mi je na Fan izlazu a drugi sam stavio na E1 i podesio pins.
        A ovaj problem sam resio tako što sam takodje u podešavanjima pinova za SKR 1.3 zamenio TH0 i TH1 i sad čita sa TH1 koji radi

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.350
        Ti si onda okacio pogresne config fajlove, jer na E1 nikakav pin nije dodeljen.

Edit:
        Da pojasnim, sve to mozes da odradis preko config fajlova bez cackanja pins.h fajla dodeljivanjem pinova stavkama koje hoces da menjas.
        Kada sam uzeo SKR 1.3, nije bilo jos full podrske za delte u marlinu koji je imao sitnije bagove te sam fan izlaz stavio za part cooling sto i jeste po default ali hot end vent sam stavio na 12/24v izlaz tj non stop radi dok je stampac ukljucen.
        Imam necujni Noctua 40mm vent i svakako ne ostavljamo upaljene stampace ako ne stampaju, tako da je meni ovo resenje odlicno, bez ikakvih extra podesavanja u Marlinu.
        Ne znam ima li uopste razlike ili da li utice na plocu, licno bih prebacio na E1 kada vec koristis TH1 a vent direkt na 12v pin.
        My 5c

...riding on 720p...
        Menjao DukeLander : 06.04.2020. u 02:32

Strana 24 od 24 PrvaPrva ... 142021222324

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •