»RSS Benchmark sajt

Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 106 do 120 od ukupno 142

Tema: 3D printer - Opsta tema - FAQ

Member Avatar korisnika mighty78
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        3.466
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 @ Raijintek Zelos
        • MoBo: Gigabyte GA-B85N
        • RAM: Corsair Vengeance LP 16GB DDR3-1600
        • VGA: Sapphire RX570 4GB Pulse ITX
        • MON: LG 27MP67VQ-P
        • HDD: 860 EVO 1TB, 2.5" WD 1TB
        • OPT: N/A
        • Case: CM Elite 110 + Enermax Revolution X't 730W
        • SND: Marantz SR3001/Monitor Audio BR5/Sony DS6500
        • LAP: HP Elitebook 840 G4
        • TV: LG 37LH5000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: NAS D-LINK DNS-345 - 11 TB
      3. Probaću sutra, još ga nisam povezivao na PC preko USB-a, koristio sam ga uvek preko kartice.

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2019
        Poruka
        78
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD Sempron 2650
        • MoBo: Ne'am pojma
        • RAM: 4 GB DDR3
        • VGA: Radeon R3
        • MON: Acer X223
        • HDD: Kingston A400 480 GB
        • OPT: Imam net, jes!
        • Case: Kinez Midi
        • SND: Realtek
        • LAP: Isusovo magare
        • TV: Neki Samsung 3D edišn
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Optika bato 400/160
      6. Iz mog iskustva, štampa preko USB iz Cura slajsera ne radi. Preko Simplify3D radi. Slic3r i USB printing nisam probao. Možda radi Cura iz Linuxa ili Maca, na Windows 10 ne radi kažu ljudi na netu a probao sam i ja i neće. Puca veza tj. zabaguje COM port na koji je nakačen printer. Ono što radi jeste Octoprint koji možeš instalirati na Windows ali je komplikovano jer ti treba kompletno Python okruženje i gomila biblioteka da bi instalirao Octoprint server na Windows. Onda možeš štampati preko USB a radi i Astroprint preko mobilnog. Octopi je mnogo bolje rešenje.

Koristeći ovaj 100mms profil sam stavio nastavke za noge Lack stolića na štampu. Lepo ide, brzo štampa, nekih 9-10 sati za poveći predmet od 150 grama. Ali se motori mnogo greju, sigurno 60 ako ne i 70 stepeni onako na dodir, a osećaj sam razvio pipkajući heating bed pri različitim temperaturama. Pošto već imam osećaj da motori preskaču nisam siguran koliko je pametno da snižavam VREF. Ova verzija Ender 3 Pro koju ja imam i nije nešto da budem iskren, ne mogu dočekati novu ploču i drajvere. Kako god bude bilo biće sigurno puno bolje nego što je sada.

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.341
        Meni bez problema radi preko usb, mada preferiram sd. Dosta dugo sam stampao preko usb jer je sd slot imao kontakt problem, mrzelo me da rasturam i popravljam.

...über rimini 7
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2019
        Poruka
        78
      9. Moja mašina
      10. Meni kroz Cura puca veza sama od sebe a inače puca uvek kada se dešava nešto na drugim portovima, priključenje ili isključenje uređaja. Jedino kada ima smisla koristiti USB za štampa jeste kada je na taj USB prikačen rpi na kojem je Octoprint server.

Poručio sam SKR 1.3 sa 5 x 2208 UART, izašlo me oko 30 dolara. Na kraju sam hteo uzeti SKR Mini E3 sa 4 x 2209 što je nekih pet dolara jeftinije i potpuno plug and play rešenje koje je nahvalio Majkl sa TeachingTech kanala. Međutim, morao bih da čekam na slanje barem 15 dana jer su svi 2209 drajveri rasprodati. Tako da sam ipak ostao pri prvobitnoj ideji u uzeo TMC2208. Ako poželim apgrejd uvek mogu da prodam drajvere na KP i dodam novac za bolje sa alija. Takođe sam uzeo i dampere za slučaj da poželim da pravim sopstveni štampač od nule (verovatno CoreXY) koji bi bazirao na SKR ploči a onda bi morao da vratim staru ploču u Ender pa da bih izbegao buku staviću dampere. Uzeo sam i Creality tempered glass bed za oko 13 dolara, videćemo u kakvom će stanju stići. Nisam uzeo od zvanične Creality prodavnice, oni su skuplji.

Sad treba da odštampam novo kućište za ploču pošto SKR 1.3 ne može da stane u Ender 3 Pro kućište od ploče.

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.341
        PETG, na cistoj alu ploci od heatbed-a:

Interesantno prelamanje svetlosti, na slikama deluje skoro kao missed step greska a live izgleda super.

...über rimini 7
        Menjao DukeLander : 01.09.2019. u 10:21
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2019
        Poruka
        78
      13. Moja mašina
      14. Koji je filament u pitanju?

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.341
        eSun PETG

...über rimini 7

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2019
        Poruka
        78
      17. Moja mašina
      18. Šteta što nema da se kupi kod nas, izgleda kao odličan filament.

Moj će štampač morati da sačeka nove delove pošto sam morao da ga rastavim jer je preskakao svaki drugi sloj. Rezultat su lako lomljivi predmeti. Pogledao sam u diznu, zapušena skroz, igla to malo očisti ali ne vredi opet se zapuši posle par sati štampe. Nove dizne sam odavno naručio, javio AE da su stigle ali poštar ne donosi. Osim dizne ostatak hotenda deluje da je u redu mada sam ovaj nazovi Capricorn original što sam kupio kod nas uspeo da oprljim na 240 stepeni jer sam greškom podesio da zagreje diznu na ABS. Nikad pre nisam dizao temperaturu dizne na više od 220 stepeni. Na 240 se osetio miris sa teflonskog creva iako bi trebalo da može podneti temperature za topljenje najlona (270 stepeni). Ozbiljno se razmišljam da uložim u all metal hotend, verovatno micro swiss kopiju pošto je original puno para. Bowden tube samo stvara probleme.

Member Avatar korisnika mighty78
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        3.466
      20. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 @ Raijintek Zelos
        • MoBo: Gigabyte GA-B85N
        • RAM: Corsair Vengeance LP 16GB DDR3-1600
        • VGA: Sapphire RX570 4GB Pulse ITX
        • MON: LG 27MP67VQ-P
        • HDD: 860 EVO 1TB, 2.5" WD 1TB
        • OPT: N/A
        • Case: CM Elite 110 + Enermax Revolution X't 730W
        • SND: Marantz SR3001/Monitor Audio BR5/Sony DS6500
        • LAP: HP Elitebook 840 G4
        • TV: LG 37LH5000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: NAS D-LINK DNS-345 - 11 TB
      21. Vratio se danas na Curu 4.1, prešao sam pre nedelju dana na 4.2.1 ali nešto mi nije bilo OK.

Sa 4.2.1 mi sa isto podešenim profilom svaka štampa bila duža za oko 30%.

Našao sam posle na forumima da je od 4.2 ubačen po defaultu creawesome extension i još nešto su modifikovali, vidim da se ljudi žale da u 4.2.1 imaju mnogo više stringinga i sl.

Nisam primetio neku razliku u kvalitetu štampe, tako da za sada se držim oprobane 4.1 verzije.

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.341
        Takodje se vratio na 4.1. Nesto ne stima kod nove, previse nelogicnih praznih poteza gde se izgubi puno vremena.

Videh da na remenicama kaiseva ima previse zazora koji je izmedju osovine i lezaja remenice + stock remenice mi nisu nesto i narucim zupcaste. Stigle, sredim zazor tj uklonim ga, nova kalibracija i leveling stampaca i prvi print na 0,2mm:

...über rimini 7

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2019
        Poruka
        78
      24. Moja mašina
      25. Rastavio sam štampač i primetio da kaiš koji vozi hotend nije postavljen kako treba nego je sa jedne strane zaglavljen kako treba a sa druge obrnuto zbog čega je verovatno štampač ispuštao čudne zvuke tokom printanja. Skinuo sam nosač sa točkićima i postavio kaiš kako treba, ovog puta zategao propisno a ne kao prošli put. Očistio diznu i ceo hotend pregledao kao i vent. Štampač je sinoć radio lepo, instalirao sam Cura 4.1 kao što preporučujete, kada sam ga oživeo pre mesec dana uglavnom sam bio na Cura 4.2.1. Sve je radilo super do danas.

Kada sam čistio koristio sam 96% etil alkohol. Krpicom blago natopljenim alkoholom sam prešao i ekran. Malo je skremblovao tokom rada mada se to i ranije dešavalo. Danas ekran više ne radi. Jel od alkohola možda? Vidim po netu crkavanje ekrana na Ender 3 baš i nije retka pojava.

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.341
        Jedino ako je plivao u etinolu dok je radio... inace uopste ne bi trebalo da mu smeta. Moj sam brisao isopropanolom, tacnije skoro je plivao u njemu rastavljen jer su se zaprljali kontakti memorijske koji su tik do ekrana.

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2019
        Poruka
        78
      28. Moja mašina
      29. Ovde u Srbiji nije lako doći do isopropanola dok čisti etanol ima maltene svaki supermarket i jako je jeftin. Doduše ima medicinski benzin u apoteci ali mi je bilo lakše da kupim etanol. Krpica je bila jedva vlažna od etanola a većina je vremenom isparila.

Ekran svetli ali ne daje nikakve informacije. Štampana ploča ne pokazuje da je došlo do havarije, mada je gro logike sakriveno onih kružnih thermal padova. Možda i nisu thermal pad, ne znam tačno šta su znam samo da skrivaju ono što je ispod a kontam da mi treba heat gun da bi ih skinuo a to nemam.

Spoiler:

Možda je problem na samoj ploči štampača a ne na ploči ekrana? Ploča snadbeva ekran strujom, jer svetli. Flat kabl deluje da je ok.

Gledam sad na Aliju, ima mini lcd za SKR 1.3 za samo 10 dolara sa shippingom. Pitanje je da li se vredi cimati oko ovog ekrana. Novi za originalnu ploču ima i za 15 dolara, slično je i SKR touchscreen. Mada meni to baš i ne treba toliko jer uglavnom štampam preko Octopi a sve kontrolišem sa kompa/mobilnog.

Sad štampa baš lepo. Da li je placebo ili ne, ne znam, ali deluje dosta tiši nego ranije možda što nije radio par dana. Nema više onog zvuka oranja i preskakanja a mislim da je to zbog toga što sam napravio kaiš kako treba da bude i zategao dosta vijaka. Čuju se motori ali se daleko više čuje sada ventilator dok ranije od buke motora nisam baš ni čuo vent kako duva. Nego mi đavo ne da mira, hoću napravim Corexy. Oduševljen sam jednostavnošću koncepta.
        Menjao tv serije : 07.09.2019. u 21:56

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.341
        Nisu termal padovi vec zastita za logicka kola. Ako nije kabl, tesko da se ista tu moze popraviti.
        Jedini nacin provere je jos jedan stampac pa da proveris displej.

...riding on 720p...

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2019
        Poruka
        78
      32. Moja mašina
      33. Printer out of commission...

Do sutra, kada menjam heated cartridge jer se jedna žica pokidala usled nestručnog rukovanja. Moglo je da se namontira da ima kontakta ali je fire hazard. Probao da zalemim iako je glupo ali htedoh da pokušam. Nije uspelo. Nihromska žica se ne da zalemiti ovim tinolom što imam na raspolaganju. Ionako je prekid kod samog ulaska žice u kertridž. Sve i da sam zalemio šanse da se printer zapali u prvih pola sata rada bi bile jako velike.

350 din 24V 50W valjda će da radi, mada će krimpovanje predstavljati izazov. Štampač stiže sa 24V 40W grejačem.

Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •