»RSS Benchmark sajt

Strana 19 od 19 PrvaPrva ... 91516171819
      Prikazani rezultati od 271 do 276 od ukupno 276

Tema: 3D printer - Opsta tema - FAQ

Member Avatar korisnika milojkovstojko
        Na forumu od
        Aug 2013
        Poruka
        841
        Videcu, ekstruder je neki klon, e sada da li valja to ne , dobro je kalibrisan, e sada da li dobro naleze crevo to ne znam, gledao sam totorijale i pratio, da li sam nesto zeznuo to ne znam , jos se ucim pa javljam rezultate.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
        Nexus 5x

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.227
        Uglavnom svi imamo neke klonove

Malo preuredjivao radnu sobu, napravio sto za stampace i po zavrsetku gledam auroru, gleda ona mene... nisam izdrzao.
        Seljackom metodom i cistom silom donekle ispravim iskrivljeni aluminijumski heatbed.
        Blic proba levelinga i vidim da je i staklo krivo.
        Okrenem naopacke i dobijem relativno ravnu povrsinu.
        Ptfe blokadu na hotendu sredim celicnom zicom i pustim hex vase stampu u velikim izdanju, na cistom staklu bez ikakvog lepka i sl.
        Skontam u startu da je hotend trenutno u low flow modu tj ne moze normalno da stampa jer ne uspeva da istopi materijal, znaci treba generalka kao na anycubic sto sam odradio te morao smanjit na 30mm/s.
        I posle 13 sati stampe u vase modu dobijem ovo, iznenadjen rezultatom:

...riding on 720p...
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Member Avatar korisnika milojkovstojko
        Na forumu od
        Aug 2013
        Poruka
        841
        Znaci vratio stampac

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
        Nexus 5x

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.227
        Mjok. Steta da stoji dok se ceka resenje od support-a, makar da ga probam

...riding on 720p...
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.227
        Dobih jutros mail od JG sa "ovo je vasa otpremnica" i ss otpremnice gde navedeno da su poslati delovi...
        Ovo nisam ocekivao, na osnovu prethodnih iskustava sa kinezima, pogotovo nesposobni anycubic support koji mi je trazio i pare za falicne delove... svaka cast.

...riding on 720p...

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        55
      7. Moja mašina
        • LAP: Lenovo T510i
        • INET: Kablovska
      8. Pozdrav svima,
        Da se i ja ukljuöim malo u temu. Ukratko, uzeo u decembru ovde polovan Wanhao Duplicator i3 v2.1, sa odrađenim elementarnim upgreade-ima (Z braces, ploča koja nosi hotbed), i u relativno solidnom stanju. Posle mnogo početničkih muka i upoznavanja sa dobrim i lošim stranama, i sam sam uradio mnogo upgrade-a, od štampanja blokova koji drže X osu, dizajniranja i štampe lako zamenjivog nosača extrudera, pa do podesivog Z stopa. Onda su počele kupovine i expreimenti. Svima bih toplo preporučio preporučio V6 E3D sa volcano hotendom i bra dve tri dizne 0,4 0,6 i 0,8. Moj favorit je 0,6mm i print u 0,3mm visine. Jako povoljna kupovina koju bih savetovao je Titan extruder sa 3:1 odnosom što je dovoljno da ga pogoni 0,7A pancake motor ako je direct extrusion. Trenutno su na banggood-u oko 15$ sve sa motorom. - stvarno su jako dobro i precizno izvedeni.
        Najnoviji upgrade koji je danas uštelova ni proradio je bila zamena Melzi 8bitne ploče sa SKR E3 mini 1.2 sa TMC2209 driverima. Ostavila me je bukvalno bez teksta. Svakako vredi pazariti. Ako imate Ender 3 procedura je jednostavna, ako imate kao ja potpuno drugačiji printer onda sledi par dana truda da sve proradi kako valja. MEni je trebalo 5 dana da sve uklopim u staro SFF kićište sa ATX napajanjem, Raspberry Pi3, 2 mosfeta, 2 releja za kontrolu napajanja i osvetnjenja, 1 buck konverterom da gura 2 ventilatora kućišta i 1 za RPi na 8V nečujno. Najviše vremena je otišlo na planiranje i izvođenje kabliranja - sada hotbed ima svoj konektor, kao i svi motori, rasveta i BLtouch, a ostalo je na DSUB25 (za one koji nisu upućeni u originalu Wanhao i3 v2.1 ima odvojeno kućište elektronike koje je vezano za pinter kablovima koji nisu odvojivi).
        Od originala je sada ostao dobar čelični ram, motori, solidni ležajevi i Z navojna vretena. Zeznuli me kinezi - poručih 2kom vretena sa maticama sa lead 2mm, dobih 1 OK i 1 lead 4mm - potpuno beskoristan komplet

Ako nekom treba neki savet oko ovakvih budženja - tu sam...
        Još mi je ostlo da odštampam nosač za BLtouch i montaža istog.

Strana 19 od 19 PrvaPrva ... 91516171819

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •