Šta je novo?

HDMI veza GTX 1060 na VOX Android Smart 39

Wolfy

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2007
Poruke
39
Poena
309
Pozdrav,
Imam problem sa konekcijom GTX 1060 karte na VOX Android Smart TV (1080p) preko HDMI kabla.
Naime, TV u svim scenarijima radi sasvim normalno u Smart rezimu, DTV i sa citanjem medija nakacenim na njega, medjutim kada pustim sadrzaj (gaming, video) sa PC-ja (GTX 1060) preko HDMI 1.4 (1.8m) kabla veoma cesto se desava da se u toku reprodukcije ekran na TV-u zacrni i jedino sto pomaze je da se restartuje TV (sto traje malo duze, jer TV kao da zaglavi i skoro 2 minuta mu je potrebno da se iskljuci). Interesantno je da kada se to desi mogu da prebacim TV u Android sistem ili DTV i sve radi normalno, a kada ponovo prebacim na HDMI deluje mi kao da se prikazuje samo zelena boja iz RGB spektra.
Da li je moguce da mi je potreban HDMI 2.0 kabl, s' obzirom da sa PC-ja saljem samo 1080p 60Hz, a i tv je podesen na te (za njega maksimalne) vrednosti, ili je nesto drugo u pitanju?
Iskreno, ne bih da kupujem HDMI 2.0 kabl ako mi nije potreban.

P.S. Ista stvar se desava sa dva HDMI 1.4 kabla, na bilo kom od dva HDMI izlaza na 1060 i tri HDMI ulaza na TV-u.

Hvala unapred.
 
el mozes da nakacis jos nesto na TV,preko tog kabla...neki risiver,konsolu itd?
 
Hmmm... Bio mi je pre mesec i po prikacen PS4 pro na par dana i mislim da nisam imao problema, ali nisam bas 100% siguran...
U svakom slucaju, mislim da nije kartica, jer mi je monitor prikacen na drugi HDMI i nikada nisam imao problema, ni na jednom izlazu.
Izgleda da mi ne preostaje nista drugo do da probam sa drugim kablom. Pitanje je samo da li ima ikakve veze ako je HDMI 2.0, jer je izlaz na 1060 2.0 kompatibilan, a za tv ne znam...

P.S. Sad sam cackao po opcijama TV-a i nadjoh setovanja za HDMI EDID koji je na 1,4 pa sam ga prebacio na 2.0, ne znam da li to ima bilo kakve veze.
 
Nazad
Vrh Dno