Šta je novo?

Osvežavanje trogodišnje konfiguracije sa novom grafičkom.

Ralex2

Slavan
Učlanjen(a)
05.05.2004
Poruke
806
Poena
319
Posedujem konfiguraciju koja je navedena na slici. Već 10 godina je prošlo od kad sam pauzirao/prestao sa igranjem igara. Hteo bih da se vratim na kolosek i da uživam u starim hitovima i ponekim novim. Šta bi mi najbolje pasovalo, Geforce GTX 1060 3 GB ili Radeon RX570 4GB? Monitor 22'' FULL HD i napajanje od 630 W Thermaltake. Hvala unapred. :)
 

Prilozi

  • Screenshot_15.png
    Screenshot_15.png
    7 KB · Pregleda: 239
U principu, sto se grafike tice, tu su, ne bi pogresio ni sa jednom ni sa drugom. E sad, novo ili polovno? Ako je novo, bez razmisljanja E**i je najpovoljniji sa Sapphire pulse RX570 4GB od 19k dinara. Polovno, takodje su rx570 jeftinije i ima ih vise sa domacom garancijom. Jednostavno koju nadjes povoljnije, uzimaj,pogotovo za starije naslove, ispratice bez problema.
 
Posedujem konfiguraciju koja je navedena na slici. Već 10 godina je prošlo od kad sam pauzirao/prestao sa igranjem igara. Hteo bih da se vratim na kolosek i da uživam u starim hitovima i ponekim novim. Šta bi mi najbolje pasovalo, Geforce GTX 1060 3 GB ili Radeon RX570 4GB? Monitor 22'' FULL HD i napajanje od 630 W Thermaltake. Hvala unapred. :)

Kupovati GTX 1060 je besmisleno, sada kada je njegov naslednik, GTX 2060, duplo brzi u puno slucajeva...Moj savet je da uštediš još nekih 150 evra i kupiš sebi LJUDSKU zver !!!

Procesor tio je malko spor...nažalost kada bi ga menjao, jedini izbor je, takođe pomalo star, 4790K. Opet bi dobio na brzini značajno, u odnosu na tvoj sadašnji procesor, a ne bi morao da menjaš ploču.

Ne znam da li znaš, ako bi hteo noviji Intel procesor, morao bi da menjaš ploču, jer je podnožje promenjeno i novi procesori ne pasuju na tvoju ploču.
 
Kupovati GTX 1060 je besmisleno, sada kada je njegov naslednik, GTX 2060, duplo brzi u puno slucajeva...Moj savet je da uštediš još nekih 150 evra i kupiš sebi LJUDSKU zver !!!

Procesor tio je malko spor...nažalost kada bi ga menjao, jedini izbor je, takođe pomalo star, 4790K. Opet bi dobio na brzini značajno, u odnosu na tvoj sadašnji procesor, a ne bi morao da menjaš ploču.

Ne znam da li znaš, ako bi hteo noviji Intel procesor, morao bi da menjaš ploču, jer je podnožje promenjeno i novi procesori ne pasuju na tvoju ploču.

Decko pita samo za graficku. Zeli da osvzi postojecu konfiguraciju a ne da kupuje novu.
Logican i najpovoljniji izbor je rx570, naravno polovna sa domacom garancijom.
 
Decko pita samo za graficku. Zeli da osvzi postojecu konfiguraciju a ne da kupuje novu.
Logican i najpovoljniji izbor je rx570, naravno polovna sa domacom garancijom.

to je preslaba graficka za bilo koje malko ozbiljnije igre...bolje da odmah uštedi još 150 evra, jer se gtx 2060 zaista isplati !

ko ne veruje, ima brojnih testova na netu, koji jasno pokazuju ovo.
 
Brate Kosta, daleko da je slaba. Većina igara radi na 1080p/60fps na medium/high podešavanjima bez problema. A i ti daješ čoveku predlog na rtx 2060 koja je daaaleko od njegovog budžeta (RX 570 je 20k, RTX 2060 je 59k).

@Ralex2

Idi na i5 4xxx polovan jer i7 4770 nećeš naći povoljno (ako nađeš nekim čudom povoljno, uzmi njega). RX 570 Pulse novu (polovnu možeš naći ali su većinom majnerke i ako ne znaš od koga uzimaš, može svašta da bude) i neki 24" Freesync monitor (ima neki LG sad povoljan koji valja, pa njega - reći će ti ubrzo neko koji tačno).

edit
Sumirani predlog:

1. i5 4570 polovan (ako nađeš nekim čudom i7 4770 do 100-120e, onda njega)
2. RX 570 (sredili su drajvere i često je bolja od 1060 3G). Pulse oko 20k ili Nitro+ za 24k (bolje hlađenje)
3. LG Freesync monitor (mislim da beše to LG 24MP59G-P ali čekaj još odgovara da potvrde ljudi)
4. Ok je taj LitePower 630W. Niš' specijalno, ali ok.

Nažalost, gejming na računaru nije jeftin ko hoće da igra nove naslove. Možeš da uštekaš na monitoru i uzmeš lošiji naprimer, ali svakako min i5-ica i rx570.
 
Poslednja izmena:
Covek zeli da kupi samo graficku i trazi predlog a vi pricate da je i5 bolji od i3 a i7 od i5 i da je gtx 2060 visestruko bolja od rx 570, pobogu.
 
Džabe mu nova grafika, bez drugog procesora. Biće debelo bottleneck-ovan i tamo gde bi trebalo da ima 60-70fps-a, imaće 40-ak; samo zbog procesora. A to za 2060, to vidi sa kostom... pobogu.
 
Poslednja izmena:
Boze na ovom forumu svasta ima da se cuje i procita! GTX 1060 slaba za 1080p gaming? Druze SVAKA igra ce raditi na high max podesavanjima... uzmi gtx 1060 i ne beri brigu imas ih na oglasima za cca 130e i to ti je best buy ;) narednih 5 godina ces se igrati. Ja sam imao gtx 770 2gb do nedavno i svaku igru sam igrao na medium high podesavanjima a 1060 je skoro duplo brza. Moj glas je za polovnu 1060 neces se pokajati! Pogotovo sto vidim da nisi entuzijasta sto se igara tice gtx 2060 ce ti biti overkill i to debelo a tih 150e sto kosta kaze sacuvaj za crne dane Jer neces videti neku razliku izmedju 1060 i 2060 na 1920x1080p rezoluciji a usparaces dosta para!
 
Kakav ste cirkus.
Uzmi rx470, 570.. radice to lepo.
 
Još jednom napominjem, polovne 1060 i rx-ove samo ako znaš šta radiš. Precenjenog krša po oglasima koliko hoćeš. Tražio aktivno grafike prethodnih meseci i svakakvih majner čudesa sam viđao. Strix-ova bez osvetljenja kao pleve sa tu i tamo stanjem ventilatora, tandrkavih ventilatora drugih raznih proizvođača ("ali druže, radilo to lepo samo tako znaš, na haj druže" - videla gejming ta grafika nije).
 
Poslednja izmena:
to je preslaba graficka za bilo koje malko ozbiljnije igre...bolje da odmah uštedi još 150 evra, jer se gtx 2060 zaista isplati !

ko ne veruje, ima brojnih testova na netu, koji jasno pokazuju ovo.
Grafika u rangu GTX 1080 za 1080p igranje uz i3 2/4? U kom svetu se to isplati? To je apsolutna suprotnost isplativosti.

@Ralex2

Uzmi RX 570 4GB(novu ili polovnu, kako ti odgovara, polovne racunaj da su kopale) i zameni procesor sa nekim polovnim Haswell i5, preporodice se masina.
 
Poslednja izmena:
Posedujem konfiguraciju koja je navedena na slici. Već 10 godina je prošlo od kad sam pauzirao/prestao sa igranjem igara. Hteo bih da se vratim na kolosek i da uživam u starim hitovima i ponekim novim. Šta bi mi najbolje pasovalo, Geforce GTX 1060 3 GB ili Radeon RX570 4GB? Monitor 22'' FULL HD i napajanje od 630 W Thermaltake. Hvala unapred. :)

RX 570 Sapphire PULSE 4GB..................20.000
GTX1050Ti Asus 4GB ...........................21.000
GTX1060 Zotac 3GB.............................22.000

Apsolutno ti ne treba jaca graficka. Kad bih ja birao uzeo bih RX 570 Sapphire.
A ako imas jos malo da dodas onda
RX 570 Sapphire NITRO+ 4GB......24.000 ili
GTX1060 Zotac 3GB AMP Edition...26.000
 
Lepo ćeš se naigrati i sa RX 570 i sa GTX 1060 3/6 GB. Obe su dobra kupovina, čak i u domaćim prodavnicama ako ti je to jedan od uslova.

Posle kada rešiš, za 90-100 € ubaciš 256 GB SSD i i5 4460 ili tako nešto i osvežio si celu mašinu za pristojne novce :)
 
Hvala svima na sugestijama. :) Novi SSD već imam i ide kao bombona. Verovatno ću se odlučiti za nov RX570. ;)
 
Nazad
Vrh Dno