Šta je novo?

Tom Clancy's The Division 2

Fino napreduje klan :)

Ja se zainatio da uzmem sve maske, za kraj ostavio ova 4 huntera i uspeo da ih pocistim solo (uz par deaths XD)

Grad je fenomenalno napravljen, gde god da krenes ima nesto da se radi i istrazuje...

MyMasks.JPG
 
Fino napreduje klan :)

Ja se zainatio da uzmem sve maske, za kraj ostavio ova 4 huntera i uspeo da ih pocistim solo (uz par deaths XD)

Grad je fenomenalno napravljen, gde god da krenes ima nesto da se radi i istrazuje...

Pogledajte prilog 267672

zadnja 2 huntera se ubijaju na pogresan nacin tj puzzle nije kompletan zato nestaju ako ih ne oneshotujes, a ako uspes da ih oneshoot onda ti bace samo masku a ne ivory kljuc zato svako ko ima svih 12 maska ima samo 6/8 ivory kljuca

srecom 1 od tih 2 huntera vec su resili puzzle kako ga ubiti pravilno i u tvom i mom slucaju pasce ivory kljuc za 7/8

idi ovde na mapi
oCMVbRB.jpg

pucaj ove prozore ovim redosledom dok stojis na kamion ispred zgrade
rgC6aLg.png

spawnace se sa desne strane zgrade i kad ga ubijes dropace ti ivory kljuc , a masku isto ako ga niste ubili pre toga

i da klan je vec lvl 10/30 brzo smo napredovali u zadnjih par dana , jos brzije bi da nas je vise zato ko nije vec ajmo join :)
 
Taman taj 8-mi do Tier 5, pre necu ni da otvaram :)

Capture.JPG
 
Ja sam 450 trenutno, i cistim control pointe 3+ solo je 10x brze.Na control pointima 3+ imate extra dobre attachmente(blueprintove) za oruzija, ali mora se oznojiti dupe i igrati.Ja dobih 10ak do sad, i dalje se dobijaju, sedite i cistite ih.Nisu naivni 10-15% damage to elites, okvir +30 metaka i sl..sve je to potrebno, nemojte sebe terati da radite to sve opet u WT5 tj na sledecem nivou tezine.
 
U igri je sve brze solo ako igras sa randomima, posto mobovi dobiju tonu hp/dmg kada je grupa u pitanju, a naravno organizovanost tima zna da bude nula svi promasuju, pucaju bezveze, umiru, imaju glupe skilove i tako, pa na kraju u grupi duze traje :D
But still it's more fun :D Ali za farm def solo imho.
 
Uzmem sve za chatterbox i craftam ga a nisam upgrade bench.. I *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* umesto da ga sacuvam i za 5min pronadjem da ce biti upgrade blueprint, ja ga deconstruct :D Da sam bar perk nalepio na neki smg u pm. I sada opet jurcam za hyena kljuceve i part-ove.. Nadam se da mi nece izbagovati i da cu sutra ujutru imati sve kljuceve i chestove resetovane :(
 
sotg_recap_27-3-19.png
 
Uzmem sve za chatterbox i craftam ga a nisam upgrade bench.. I *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* umesto da ga sacuvam i za 5min pronadjem da ce biti upgrade blueprint, ja ga deconstruct :D Da sam bar perk nalepio na neki smg u pm. I sada opet jurcam za hyena kljuceve i part-ove.. Nadam se da mi nece izbagovati i da cu sutra ujutru imati sve kljuceve i chestove resetovane :(

Vodi racuna.Chestovi se resetuju 24h od onog trenutka kad ih otvoris.A ne po vremenu.Tj tipa u "ponoc" ili neki odredjen sat.Maintenance/patch isto ih ne resetuje.
 
Vodi racuna.Chestovi se resetuju 24h od onog trenutka kad ih otvoris.A ne po vremenu.Tj tipa u "ponoc" ili neki odredjen sat.Maintenance/patch isto ih ne resetuje.

Ma nafarmao sam ih sledeceg dana uz malo vise strece (opet). Osmislio rutu za sve underground tunele da ne propustim neke, samo 5 kljuca je palo od nekih 25-30 otvorenih kutija :) Ali sam prvi part otvorio odmah istog dana kljucem koji mi ostao nakon posta, i onda ova 2 iz drugog pokusaja dobio. Ali da, skontao sam da je 24h od otvaranja, a da moze i neko drugi da ti skenja tajmer u matchmakingu pa sam samo join.

Ovaj Clan Cache mi bacio 475 item, 490 sa +15. Jeste da nista ne znaci pre WT5 ali ce onda i u WT5 da se ide do 540 :) Definitivno gubim nekih 10% rifle dmg u mom buildu ali da se sirim sada sa 465 ilevel jos koji dan :D
 
Poslednja izmena:
Da budem prvi koji je pomenuo - Compensated (gloves talenat) je sleeper totalni.
Probao sam build oko njega ( mora 0 crit da se ima ) i kida. Znaci otpadaju SMG i Rifles kao opcije za oruzja, ali sve ostalo je odlicno.

Nerviralo me sto AR ispod 10m blizine ne rade kritove, reko ajd da probam nesto ovako... i radi bukvalno mnogo bolje nego sam se nadao.
Znaci moze gomila statsa da ode u armor, life i skillove, to definitivno radim za WT5 sad kad puste.

Za 3 R preporuka za Elite damage na masci, ostala 2 Weapon damage gde moze najveci roll tj dupli gde zabodete.
Ja recimo imam 11 Weapon damage na rancu iako svuda u sheets po netu pise da je 6 max, tako da ne vodite se time (jos uvek, dok ne ispeglaju vrednosti).
 
A ko hoce DZ samo zbog PvP-a, sniper one shot build je zabava koja mi drzi paznju, inace ne bih ni igrao DZ nesto osim trcanja da se cisti AI. Nadam se da ce ostati neki sniper build u meti i posle WT5.
 
Za sad ideja o sniper klasi ostade na Specijalizaciji i to je to.Ako bi brzo farmanje : https://www.screencast.com/t/DAP2WaezuU Levo od Tidal Basin-a te kanalizacije su pune kljuceva.Bar 15komada u run-u(svih frakcija).

Eo ti stats za ceo run(Sve kanalizacije).Pre neki dan sam se protegao malo :

Runtime : 82mins

Keys : 10 - hyena keys
7 - Outkast keys
12 - Blacktusk keys
8 - True sons keys
87 - items

Ne mogu stvarno da se bavim mainsteam buildovima (SMG+Chatterbox ili LMG) stvarno mi idu na ganglije. Sharpshooter+rifle Mililtary MK17.Sniper kao koristim secondary ali obicno da se onesposobi prvi NPC u misiji/sobi koji je najtezi sa HP/armorom.Ili za weakpointe.Eventualno cu da probam chatterbox kao holsted za 20% fire rate-a, mada opet sve se vrti oko Headshotova videcemo koliko je koristan.

Uglavnom build mi je oko Headshot dmg-a/Rifle/Weapon Dmg.

Jedina dva presudna talenta :

Dialed in (maska ) - While aiming weapon Stability is increased by 25% of your weapon accuracy (nerfovan je sa 100% al jos uvek je brutalan)

Entrench (Kneepads) - headshots from cover repairs your 5% of armor. (rifle/MM rifle)

Moze tu cudo da se napravi sa armor regen-om ali jos uvek nedovoljno challenga da se bavim hard core buildom.Cekamo WT5 pa da vidimo.Verovatno ce se build menjati vrtoglavo izlaskom Setova.
 
Za sad ideja o sniper klasi ostade na Specijalizaciji i to je to.Ako bi brzo farmanje : https://www.screencast.com/t/DAP2WaezuU Levo od Tidal Basin-a te kanalizacije su pune kljuceva.Bar 15komada u run-u(svih frakcija).

Eo ti stats za ceo run(Sve kanalizacije).Pre neki dan sam se protegao malo :

Runtime : 82mins

Keys : 10 - hyena keys
7 - Outkast keys
12 - Blacktusk keys
8 - True sons keys
87 - items

Ne mogu stvarno da se bavim mainsteam buildovima (SMG+Chatterbox ili LMG) stvarno mi idu na ganglije. Sharpshooter+rifle Mililtary MK17.Sniper kao koristim secondary ali obicno da se onesposobi prvi NPC u misiji/sobi koji je najtezi sa HP/armorom.Ili za weakpointe.Eventualno cu da probam chatterbox kao holsted za 20% fire rate-a, mada opet sve se vrti oko Headshotova videcemo koliko je koristan.

Uglavnom build mi je oko Headshot dmg-a/Rifle/Weapon Dmg.

Jedina dva presudna talenta :

Dialed in (maska ) - While aiming weapon Stability is increased by 25% of your weapon accuracy (nerfovan je sa 100% al jos uvek je brutalan)

Entrench (Kneepads) - headshots from cover repairs your 5% of armor. (rifle/MM rifle)

Moze tu cudo da se napravi sa armor regen-om ali jos uvek nedovoljno challenga da se bavim hard core buildom.Cekamo WT5 pa da vidimo.Verovatno ce se build menjati vrtoglavo izlaskom Setova.

Rifle + Chatterbox (sa 3 piece set - nesto Holdings *mjau**mjau**mjau* ne mogu da ih naucim), je meni vrh za PvE. Rifle radi dosta damage-a, sa talentima gde stackas body hit u hs crit + reload nakon killa za fire rate stack sa chatterboxa sto je equip, skroz ok kombo. Melje CP3, Challenge Daily nisu problem, bountiji tek. Vidececmo u Tier 5.
 
Alexa we going to fight :p

 
Sinoc je bilo dobr lov na glave, trebali bi cesce da se organizujemo.
 
Jos 3 dana pa da se nadam da ce dodati jos nesto sto bih igrao i nakon 10-ak dana od petka.. Ovo trenutno, kljucevi po 50-ak, svi blueprintovi, 465ilevel, par buildova, dz lvl 40..hunteri, collectibles po mapi i to je to. Ako ne ubace neki PvE elemenat da bude vise competetive ili eventualno bolji gear u DZ, mislim da ce biti to to sa kvalitetnih 150 sati otprilike nakon WT5. Bar do nekog DLC-a. Svakako zadovoljan.
 
ja cekam WT5 da igram ko covek, necu da izgorim sad dok nismo ni dobili pravi endgame :)
 
Igram svaki dan, niti imam sve blueprints, niti imam hunter maske niti imam neki imba gear :D A da ne pominjem koliko jos ima da se nadje collectables-a. Mada igram i Conflict gde se nerviram kada me ljudi ili 1 shot-uju sto mi je jako glupo ili me sarendaju sa SMG jos jednim imba build-om :D

I bez WT5 imam sta da radim.

Ono sto meni licno smeta u igri je los gear progression, bukvalno sam zadnjih par dana napunio pun stash i inventar 250 ilvl 450 itema i svi mi deluju isto, znaci uopste nemas pojma koji je dobar koji ne. I uopste ne osetis nikakav upgrade kada pokupis nove iteme, nisam igrao prvu igru, ali jesam sve ostale igre ovog zanra i u svakoj je progress bio mnogo ocigledniji :D Odradim challenging bounty dobijem 15 novih itema i nista ne osecam svih 15 mi deluju isto kao prethodnih 100 :D
 
Poslednja izmena:
^
Koliko ja sam shvatio,najvazniji su Critical Hit Chance,Critical Hit Damage,Weapon Damage,Elite Damage i jos par kljucnih talenata koji bi trebalo da se nadju na toj opremi!Sve ostalo je manje vise nevazno!Mada mozda i gresim!
 
Pa bas to "sve ostalo je nevazno" me nervira, sta su ubacivali 25 talenata, ako su viable za koriscenje njih 5 :D Na pocetku sam bio odusevljen sto igra daje loot-a lopatom, ali kada skontas da je vecina tog loot-a beskorisno i da u toj sumi jako lako promasis neki dobar item, iskreno smorio sam se.
Radije bi da pada mnogo manje opreme, ali da je vrednija. Plus onaj sistem rekonstrukcije mi je delovao super dok nisam skontao da samo 1 stat mozes da promenis.

Ne znam, ne svidja mi se gear nikako.

Ali daleko od toga da mi igra i dalje nije zabavna :)
 
Poslednja izmena:
Ja se bas zbog toga nadam da ce ubaciti vremenom jos Exotic itema (ali ne jedan set/1 exotic item uz DLC-epizodu), jer je onda to blagi propast. Igra ima perspektivu ali opet sumnjam u Ubi.
 
@Grunt
To je i mene oduvek nerviralo kod ovakvog tipa igara...brdo loot-a,a 80% je smece!Imas par build-ova koje svi vrte i to je to!Path of Exile je sasvim druga prica,imas mogucnosti da i sa krs itemima odradjujes vecinu sadrzaja koja igra nudi!Mada kao sto si napisao i meni je igra jos zabavna posle 70h!
@zimbre
Videcemo sta ce biti narednih meseci!
 
sotg_recap_4-3-19.png
 
Holy shit ova promena za modobe je HUGE :D
OK jedva cekam patch taman sam poceo da se smaram :D

Jos kada bi nekako balansirali PvP barem malo, jako je jadno sto mogu da postoje ti one shot build-ovi, nema smisla, malo provirim i bam mrtav sa full armor, woot.
 
Ja se bas zbog toga nadam da ce ubaciti vremenom jos Exotic itema (ali ne jedan set/1 exotic item uz DLC-epizodu), jer je onda to blagi propast. Igra ima perspektivu ali opet sumnjam u Ubi.

Bice jos exotica, u Raid-u.A to je za nekih mesec do dva.Najavljeno je.

A sto se tice ostalog ne cackajte djavola.Sutra stize Heroic tezina + Invaded misije.Rekose juce u State of The Game "Heroic Difficulty is "Act of cruelty".

Prvo sto Heroic nema checkpointe dakle ako umrete aj momak vrati se na pocetak misije, a invaded misije sa BlackTuskom, dovoljno je da krenemo od armiranog pseta sa snajperom pa kad vas pukne pride ima bleed efekat.Sto znaci ako ne krene Heal u istom momentu mrtav si za jedno 5sekundi.
Fora je da su rekli Gear setovi ce padati od BlackTusk-a ali vi kao ne morate da igrate, a BlackTusk su upravo invaded misije.Ili ces da grindas Blacktusk box-ove kao *diot kojih ima 10 na mapi, pa da cekas reset 24h ili ces da igras invaded misije.

8:30 UTC znaci serveri su down od 10:30 do 13:30.

Zivi bili pa videli :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno