Šta je novo?

Tom Clancy's The Division 2

Problem je što "moderni" gamer pada u depresiju i lomi tastaturu ako JEDNOM zagine igrajući neki nivo/ boss fight. I pošto su alergični na ponavljanje, na učenje, na građenje skilla, onda se ide na sunđere i bitke koje traju 10 minuta jedno te isto, samo da se slučajno ne pogine i ne mora da uči kako da se pređe nivo, pobedi boss.
 
@Grunt @u572 posaljite Uplay nickname da vas dodam.Ja krecem od 12tog da peglam preorderovao sam je.Treba i meni ekipa, ovi moji dal ce/kad ce ne mogu da cekam i molim ljude generalno.Ne bih da se sprzim sam.
 
@Grunt @u572 posaljite Uplay nickname da vas dodam.Ja krecem od 12tog da peglam preorderovao sam je.Treba i meni ekipa, ovi moji dal ce/kad ce ne mogu da cekam i molim ljude generalno.Ne bih da se sprzim sam.
BaxN01

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Problem je što "moderni" gamer pada u depresiju i lomi tastaturu ako JEDNOM zagine igrajući neki nivo/ boss fight. I pošto su alergični na ponavljanje, na učenje, na građenje skilla, onda se ide na sunđere i bitke koje traju 10 minuta jedno te isto, samo da se slučajno ne pogine i ne mora da uči kako da se pređe nivo, pobedi boss.
+1

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
O cemu vi boze pomozi, igrali ste vi igru uopste ? Probajte Invaded misiju na hard da vidim kako je lako.

Jos kada vidim pominjanje hl2 i konzola odmah se setim zasto izbegavam gaming sekciju bencha...
 
Nisam igrao pomenutu misiju, ali sam je upravo gledao. Squad od 4 lika pucaju šanžer za šanžerom u istog neprijatelja... koji pada posle jedno 500+ metaka.
 
Nije bitno da li je lako, poenta je da je uprosceno.
Stavi dovoljno veliku hordu neprijatelja i rafaljna zolja nece pomoci, ali da li je to poenta fps gejminga...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imali su srecu, garant su ga cepili u slabu tacku...
 
Ovaj zanr/igra nema nikakve veze sa obicnim FPS/TPS igrama... Stvarno ne kontam kako to nekome nije jasno.

Kada ste vec tako pametni i odlicni u dizajnu igara kako bi vi scale-ovali borbu koja treba da bude nekome zanimljiva i posle 500+ sati i da konstantno oseca napredak njegovog lika ? Hm ?

Ako hocete cist suter igrajte Metro/Gears/FC ili nesto slicno pa se tamo zalite kako AI nije dobar i kako su prelake. Nije isto FPS koji predjes za 10h i igra koju ljudi igraju preko 1000 sati, a igraju je toliko zato sto osecaju napredak lika sto vode koji postaje jaci i to ti daje motivaciju da igras jos.

Stvarno nemogu da verujem sta poredite...
 
Poslednja izmena:
Niko to nije poredio, osim tebe.
Mi smo samo rekli sta je lose u ovoj igri i to je to.

Imam preko 10000 sati u cs, pa mi nije dosadno.

Jednostavno, konzole su ucinile svoje i kompanije su skontale da se casual najbolje prodaje, da niko vise nece da ulaze vreme u svoj skill.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Bukvalno si me ostavio bez reci, konzole krive za casual, niko nece da ulaze u svoj skill ?! So confused lol
 
Druže igraj i uživaj, naše kritike su naše kritike, niko ti ne traži ni da nam promeniš mišljenje ni da braniš igru.

Over and out.
 
Bukvalno si me ostavio bez reci, konzole krive za casual, niko nece da ulaze u svoj skill ?! So confused lol

Nema svrhe... ;) a ni logike to sto neki pisu.
Bukvalno ne znas je li troluju, ili...

Igra izlazi 15tog i to je to. :)
 
Bukvalno si me ostavio bez reci, konzole krive za casual, niko nece da ulaze u svoj skill ?! So confused lol

Ajde, ajde, malo se potrudis i skontas :)
Ovo je klasicno konzolska igra na pc-u, napravljena za gamepad FPS-ere, kao i Anthem.
I to je sve popularnije.

O tezini ove igre govori to da sam veceras igrao sa najboljim ortakom, a onda sa njegovom ribom, kojoj je ovo fazon 10-a igra u zivotu, a drugi fps i koja nije zaginula nijednom 2 sata, a za 5, 6 sati smo zajedno izginuli mozda 2, 3 puta.
Ovde sve zavisi od toga koju opremu imas, a to da li znas da nisanis ili nesto drugo, nema veze...ustekaj se i skidaj roj muva, pogodices ih kad tad :)
Podizu tezinu ubacivanjem veceg roja muva :)

Opet, potrosio sam vec 10ak sati u igri, nije losa, pogotovo za nas koji se malo lozimo i na grafiku i ambijent, ali je fps aspekt u ovoj igri smesan.
I pored te mane, igra je zanimljiva i mislim da vredi para.
 
Dva puta je skinuo i oba puta samo crni ekran.Prvi put mrak,drugi put napredak vidi se samo kursor i tako stoji.2019 godina a igra ne podrzava izgleda NVIDIA Surround?
 
Da se mi vratimo na temu, za sada mi se definitivno najvise svidja Demolitionist, grenade launcher tako fino dodje kada se neprijatelji grupisu, a nije previse spor kao onaj crossbow.

Kako funkcionise onaj bonus skill stat, tj kako utice na dmg turret-a i slicnih ? Nekada nisam siguran da li da idem samo na vise armora ili da obratim paznju malo vise na te sekundarne statove.

Voleo bi da ima DPS stat za oruzja malo je tesko na brzinu porediti vise puski kada imas dmg po metku, pa npr sporija oruzja deluju jace, ali kada pomnozis sa rate of fire nije bas tako uvek.

Pored toga stvarno bi PC verziju UI-a mogli jos da srede, da totalno izbace double click (??) i da smanje upotrebu onog drzanja tastera nekada stvarno nema smisla :D
Plus animacije u UI-u smaraju uzas, npr da otvoris jednu kutiju koju sam dobio iz PvP meca prvo drzi F par sekundi, pa cekas animaciju da se prikaze item, pa cekas da se pojavi prompt za space :D I tako ponavljas sto puta :D A da ne pominjem da bi neke proste stvari odradio kao sortiranje inventara moras u sto podmenija da udjes :D

UI je definitivno najslabija tacka igre, stvarno ne kontam kako su mogli ovako da ga naprave, nisu culi simple is better i less is more ? :D
 
Dps stat postoji u prvom delu ali su resili da ga izbace zato sto je davao pogresnu sliku o samom dmg-u. Sad gledas per bullet dmg, rpm i magazine size.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Opet, potrosio sam vec 10ak sati u igri, nije losa, pogotovo za nas koji se malo lozimo i na grafiku i ambijent, ali je fps aspekt u ovoj igri smesan.
I pored te mane, igra je zanimljiva i mislim da vredi para.

Bilo bi lepo i da prepeglaju pojedine bagove koji su u najmanju ruku krajnje iritantni. Bag u hotelu je notiran još dok je išla prva beta i koliko vidim još uvek je prisutan. To i ne bi bilo toliko strašno da je reč o anomaliji tipa oprema, međutim ovde se radi da nije moguće proći hodnik jer je neki programer očigledno zaboravio da postavi funkciju na trigger za uništavanje blocking volume-a kada eksplodiraju plisnke boce, pa pomenuti hodnik jednostanvo nije moguće proći. Kada to skontaš sledi isključivanje iz izgre i hladan tuš u vidu restartovanja igre. Trešnjica na šlagu na torti jestu grafička podešavanja koja zahtevaju restart čitave igre! Sad to ne bi bio neki zez da se igra podiže za 2 sekunde, međutim pokretanje igre je zbilja smor neviđenih razmera. Dok učita logo i izbaci ekran sa likom, treba mu čitava večnost. Znači ono opušteno možeš da odeš da skuvaš kaficu i da se vratiš za početni ekran! :smoke:

Igra će cenim verovatno biti zabavna svima nakon nekog vremena ako uspeju da da prežive solidan broj restarta iz gore navedenih razloga i nakon toga se ufuraju u ambijent koji je, to se mora priznati, zbilja prilično detaljno odrađen... :trust:
 
@u572
Ne znam sta je bio problem da ostave to... Ovako nema sanse da mozes brzo porediti 5-6 oruzja pogotovo ako su drugacijeg tipa.

@Vlada>>>
Imam nekih 15h u beti jedini bag sto sam imao je da igra za da crash-uje u onim Invaded endgame igrama, sto ne bi bio tolio velik problem, da nema tog sto ti kazes malko duzes startovanja, nije bas tako dugo kao sto ti kazes, al je tu, najvise zbog glupih animacija koje nemogu da se preskoce. Plus ne mozes da prekines onu animaciju koja reklamira endgame, pa dok se nisam vratio u akciji squad ocistion trecinu misije :D

Ali dobro iskreno ovde jednom sacekas taj prvi load i posle je sve bez ucitavanja. A sto se podesavanje grafike tice samo kada sam menjao na dx12 mi je igra trazila reset, ostalo je sve radilo normalno.
 
Memi dx12 nije radio, kada upalim, cim ucita nivo, izadje iz igre.
X puta sam zapeo na nevidljive prepreke i par puta do struka propao kroz pod i vadio se 10, 20s.
Takodje mi se desavalo da pucam u ljude koji stoje iza prepreke i pucaju u mene i da meci prolaze kroz njih, kao da cuce iza.
I ne kontam da seljaci u ovako zahtevnunigru ne ubace sli/mgpu podrsku, dok je prvi deo podrzavao.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nisu Sli/CF više u trendu...ako ste primetili samo top modeli to sada imaju...pa je moguće i da se developerima to više ne ispalti da razvijaju...
 
Da, na tu priču je stavljena tačna već odavno. Niko neće da se bakće time više. Ide se samo na single GPU, i hardverski i softverski. Dx12 kad su najavljivali bila je najava da će raditi uparene bilo koje kartice, čak i nVidia+AMD al od toga nema ništa.
 
Poslednja izmena:
Mgpu u dx12 radi, ali je problem sto moraju developeri to da ubace u igru.
Cim to nije na hardverskom , os ili driver nivou, nema od toga nista.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Dal neko slucajno krece s igranjem 12tog ili cu sam 3dana?

I koja je prica, hocemo li se okupiti u ikakvu grupu ako je ikako moguce.Ako ne bar da se dodamo u friend listu pa kad naletimo.Nemojte da dozvolite da se opet jurimo po forumima i chat appovima kao u Div1.Proslo je 5god skoro, gomila ljudi je nestala sa mape.Deca/zena/poslovi.
Da se ne zavrsava opet sa Skandinavcima i mutavim Rusima koji se deru I TANK I TANK.

Nemojte da ste silent, daj malo da se opravljamo i skupimo, brzo ce 12/15mart.

Ko je sta uzeo/kad krecete/kad imate vremena da se igrate ? :)
 
Ja sam uzeo preorder na nekom od "onih" sajtova tako da nisam siguran kada ce da mi isporuce key. Generalno pikam radnim danima posle posla, 2-3-4 sata koliko obaveze dozvole.
Nije bas toliko strasno da se igra sa random likovima, mozda ako end game bude malo tezi, ali nista specijalno.
Po meni je bolje da se igra sve u coopu.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ja sam uzeo preko AMD koda oni ne daju kod pre 15-tog ja mislim :D

Inace Uplay sam mgkillaz pa me dodajte. Mada za voice komunikaciju preferiram discord pa ako imate neki na kom bi se okupljali recite.
 
AMD šalje ključeve 15-og. Ne verujem da će dati ranije, mada bi bilo lepo. :)

Ja ću slabije da igram multi, uglavnom single player, zbog manjka slobodnog vremena. Ali dodajte me, pa ćemo da se uklopimo nekad: CorvusCoraxHD

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Gde je najjeftinije uzeti ovo? Ako neko ima one kodove od Amd-a i ako bi povoljnije prodao nek me PM
Mislim se i ja dal uzeti ovo, prvi deo sam solidno dugo igrao i smorila me posle nekog vremena. .
 
Hoće li neko na ps4 da igra? Postao sam lazy couch gamer [emoji16]
 
Nazad
Vrh Dno