Šta je novo?

ASUS Maximus Z390 XI Hero vs Prime Z390-A

Marvox

Poštovan
Učlanjen(a)
06.12.2018
Poruke
24
Poena
80
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i7 13700K / Noctua NH-D15
Matična ploča
ASUS Prime Z690-A
RAM
2x16Gb Kingston Fury Renegade DDR5 6400Mhz CL32
GPU
RTX 4080 Palit GameRock OC
Storage
SSD Intel 512Gb, SSD Samsung 120 Gb, 1Tb WD, 4Tb WD RED
Zvuk
Astro A50 / HyperX DualCast
PSU
FSP Hydro G PRO 1000W ATX 3.0
Kućište
NZXT H700i
Monitor
LG 27GL850-B Nano IPS 144Hz / LG 27GN800-B Nano IPS 144Hz
Miš & tastatura
Glorious Model O Wireless/Keychron K2 V2
Mobilni telefon
Samsung S20 Ultra
Pametni uređaji
Garmin Instinct 2 SOLAR Graphite
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zanima me kolika je razlika izmedju ove dve ploce. Da li vredi preci sa Prime na Hero.
Wifi i Bluetooth je ok ali nije toliko presudno. Vise me zanima da li je razlika u oc u kombinaciji sa 8700K. Vredi li doplatiti za nju i koliko. Hvala svima na pomoci.
 
Zanima me kolika je razlika izmedju ove dve ploce. Da li vredi preci sa Prime na Hero.
Wifi i Bluetooth je ok ali nije toliko presudno. Vise me zanima da li je razlika u oc u kombinaciji sa 8700K. Vredi li doplatiti za nju i koliko. Hvala svima na pomoci.

Ako uzimaš Z390 ploču, uzmi neku Gigabajtovu, Z390 Aorus Elite ili Pro, na primer. Hero je precenjen, Prime nije vredan para...
Ako ne planiraš da prelaziš na 9900K, onda lepo uzmi neku Z370 ploču ASrock Extreme4 ili K6 su solidne ploče koje nisu preskupe, ili MSI Pro Carbon, recimo...
 
Poslednja izmena:
Ma ja vec imam Prime, nego imam neku ponudu da zamenim za nevedenu plocu pa pitam da li vredi. To mi je dilema.
 
Mene bi mrzelo da menjam, jer mislim da dosta tih stvari nikad nećeš moći da iskoristiš. Jedino ako voliš da menjaš. Ja imam jednog druga koga to uzbuđuje. Kako neke žene kupovina. Imao sam jednu dobru ASUS Maximus ploču koju sam baš voleo. Crkla mi je nešto posle isteka garancije. Tada sam prešao na neku srednju klasu, mada i dalje tvrdim da su matična i napajanje dve najbitnije stvari u kompjuteru.
 
Zanima me kolika je razlika izmedju ove dve ploce. Da li vredi preci sa Prime na Hero.
Wifi i Bluetooth je ok ali nije toliko presudno. Vise me zanima da li je razlika u oc u kombinaciji sa 8700K. Vredi li doplatiti za nju i koliko. Hvala svima na pomoci.

Razlika u OC ne postoji izmedju te dve ploce
 
Pa to mi je, da li vredi ili ne vredi..

Hvala svima na moci. cheers
 
Nazad
Vrh Dno