Šta je novo?

Ploca za I7 8700 (non K)

Qrjak

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2008
Poruke
156
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 - 8700 @3.2GHz
Matična ploča
Asus Strix B360
RAM
16GB DDR4
GPU
Gigabyte 1070 G1
Storage
512GB SSD + 2TB SSD + 2TB SSHD
Zvuk
Sound BlasterX AE-5
PSU
Antec 700W
Kućište
MS industrial
Monitor
HP 27ea
Laptop
Lenovo ThinkPad T14
Tablet
/
Mobilni telefon
Samsung S23
Pametni uređaji
/
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav svima,
kupio sam nedavno I7 8700 (nije K) proc pa sad trazim koja je najbolja bang for buck ploca koja ima da se nadje kod nas u radnjama (Z370, B360 ili H370).
Plocu i proc stavljam na konfu iz potpisa (tj pratim je sa 2x8 gb rama na 2400mhz i GTX 1070 karticom)
Hvala svima na savetima i sugestijama unapred.
Jos jedno pitanje jel vam poznato dal moze 8th gen cpu i neka 360 ploca da se tera na win 7 (tj. da li moze da se zaobidje problem sa usb drajverima i instalira uspesno)?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,
kupio sam nedavno I7 8700 (nije K) proc pa sad trazim koja je najbolja bang for buck ploca koja ima da se nadje kod nas u radnjama (Z370, B360 ili H370).
Plocu i proc stavljam na konfu iz potpisa (tj pratim je sa 2x8 gb rama na 2400mhz i GTX 1070 karticom)
Hvala svima na savetima i sugestijama unapred.
Jos jedno pitanje jel vam poznato dal moze 8th gen cpu i neka 360 ploca da se tera na win 7 (tj. da li moze da se zaobidje problem sa usb drajverima i instalira uspesno)?


Ја сам исти тај проц ставио на AsRock z370 не видим неки проблем за сада а има доста конектора и није скупа.
 
Trebaš biti opako velika dalabu da ubaciš proc od 400€ u ovo gomno od ploče...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da je normalne cene, tipa 200 €, ne bi bila toliki mjaumjau od ploče?

Sve je to napravljeno da radi. Kad se ispoštuje TDP, ispoštuje se i jačina struje, uz dobar kontakt, sve će to raditi. Kao svaka druga ploča.

Međutim, to neko non-stop plašenje, najčešće proizilazi iz toga, da je staviti neki "jao, jao, što je dobar" CPU na neku ploču, ispod neke zamišljene "časti".
 
Da je normalne cene, tipa 200 €, ne bi bila toliki mjaumjau od ploče?

Sve je to napravljeno da radi. Kad se ispoštuje TDP, ispoštuje se i jačina struje, uz dobar kontakt, sve će to raditi. Kao svaka druga ploča.

Međutim, to neko non-stop plašenje, najčešće proizilazi iz toga, da je staviti neki "jao, jao, što je dobar" CPU na neku ploču, ispod neke zamišljene "časti".

Ako govoriš o ploči iz onog videa, stvarno treba da si lud da tražiš to.
 
Predrasuda. I lepo sam pojasnio.

Ljudi i dan danas sastavljaju 2600K i H61. I gle čuda, stvar radi.

Da li su i oni komadi b00dale?

I još da ponovim, bez obzira da li je to jednojezgarni ili pedesetojezgarni, moraju se poštovati elektrotehnička pravila u oba slučaja. Ako su oba deklarisana na isto, to mora biti isto. S druge strane, mogu drugačije biti deklarisani, ali svakako moraju biti deklarisani na određene vrednosti, kako bi ostali mogli dizajnirati svoje proizvode. Pre svega, OEM proizvođači to očekuju, kao i svi ostali. Upravo zbog takvih stvari, može se staviti 2600K na H61 ili 2700X na A320.
 
Poslednja izmena:
Da li si svestan kakva je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ština juriti taj krš od ploče (a jeste krš) čak iz Kine, samo da bi možda uspeo da ubodeš DDR3 u nju? Šta ćeš ako ne radi? Da je šalješ nazad u Kinu o svom trošku, ako uopšte ubediš prodavca da je ti nisi skrljao i natežeš se sa celom tom stvari? Ili da ostaneš zaglavljen sa kršom od ploče zakucan na jednu jedinu verziju BIOS-a jer cela stvar (možda) funkcioniše samo na njoj, a možeš lepo da pazariš ljudsku ploču sa socketom koji treba, prodaš taj DDR3 RAM i dodaš za DDR4, i da te ne boli glava...? Stvarno ne znam zašto bi se neko zamlaćivao s tim.

To što je nešto (potencijalno) moguće uraditi, ne znači da je pametno.
 
Nazad
Vrh Dno