Šta je novo?

Kako povezati zvuk sa kompa (DAC) na moderan TV?

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
P

Precise

Guest
Narucio sam nov tv i povezacu ga sa kompom preko HDMI kablova, da bi mogao da pustam filmove sa kompa, direktno na tv, e sad znam da tako mogu sliku da prebacim, a zvuk ce biti od tv-a, to jest njegovi losi zvucnici, a i nema izlaz za slusalice.
Posto na kompu imam kvalitetan DAC i slusalice, zanima me dal mogu da recimo pustim film preko kompa i da on u isto vreme ide i na kompu i na tv-u, pa da onda i ne moram da povezujem DAC i slusalice na tv, vec da slusam zvuk sa kompa, a video ce vec biti sihronizovan sa zvukom, ako u isto vreme bude isla slika na kompu i tv-u, dakle prvo me to zanima dal je moguce, a ako nije, onda me zanima kako svoj DAC da povezem na TV, a da pritom on ostane u punoj funkciji na PC-u, trenutno koristim zvucnike i slusalice na njemu i menjam prostim pritiskom na dugme, tako da preko tih ulaza ne bih nista dirao, vec samo preko slobodnih dal je moguce nesto uraditi, evo saljem u atacmentu slike da vidite prikljucke na tv-u i dac-u.
Dal je moguce preko ovog slobodnog digital output i input povezati sa tv-om i sta mi treba za to?
Ako ni to ne moze, dal imate neki savet kako najeftinije to da rezim, znam jedino da mogu da uzmem adapter sto se tice toga sto nema izlaza za slusalice, pa da pretvorim RCA izlaz u 3.5 mm.

res_16ef949ddf4e146bfc77e43826aa0fea_full.jpg IMG_20190203_193541.jpg
 
Lagano izabereš odakle ćeš zvuk da ti ide na komp. Ne znam kako ti nije jasno. Osim ako te nisam razumio.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
To kinda zavisi od softvera koji "melje" sadrzaj, dakle VLC ili sta vec koristis na PC.
Sve sto trebas da uraids jeste da mu kazes da zvuk ide na odredjeni audio izlaz, dok na TV-u da udaris Mute ili skroz na 0 volume ako ti stoji Mute znak nonstop.

Savet: DAC ti je povezan analogno sa kompom vidim - ako imas opticki izlaz na int. zvucnoj kartici kompa (ima vecina ploca u zadnjih 7+ god) onda bolje povezi tako komp i DAC. Na onaj Digital Input sto ti postoji na DAC-u.

Dakle softver, i digital (optical) audio kabl.

Edit: sada sam probao kroz VLC - naravno da ima - Audio meni, zatim Audio device -> izaberi po zelji :) Onda mozda nece ni slati zvuk preko HDMI, ali nisam siguran,ako salje, zvekni volume 0 i voila.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno